Tyrrell 022 Yamaha / PKAA.SK, F.Cabadaj / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Tyrrell 022 Yamaha / PKAA.SK, F.Cabadaj / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...ještě před chystanou Lolou, jsem říznul do hystorické šmikajdy u které jsem měl rest. Tohle je třetí pokus, kdy dva předchozí dopadly dost katastrofálně. Poprvé jsem začal model koly, kdy jsem při bombírování zjistil že vlhký papír se bortí a nejde tvarovat. I proto jsem se teď rozhodl po předchozích zkušenostech lepit model z kopie. Ani jsem nechtěl model recenzovat zde na fóru , protože jsem nevěděl jak to dopadne. No teď už snad model dopatlám. Mám za sebou základ modelu kde jsem se řídil radami a zkušeností z předchozích staveb. No i tak kompletace komínu byl celkem porod, mohlo to být mnohem horší, ale i když to není ani zdaleka ideální tak jsem rád že jsem se posunul ve stavbě a dostal se tak daleko :roll: Ještě bych chtěl poděkovat Lukášovi, který mě kdysi poskytl tento model :mrgreen:
No a tady už nějaké fotky...večerní světlo u lampy taky nic moc :?

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Tyrrell 022 Yamaha/PKAA.SK/F.Cabadaj/1:24

Příspěvek od Lucas80 »

Tento model byl s drobnými nepřesnostmi, co si pamatuji. Hlavně výřezy pro držák zadního křídla ve spodní plošce byly s větší vzdáleností mezi sebou, což držák rozšiřovalo. Měl by být rovnoběžný. To si pohlídej. A ten matný tisk byl drolivý, lepil jsem též z kopie.
Přeji hodně zdaru, ať se dílo podaří.

Více podrobností, co si pohlídat:

díl č. 92 - spodní plocha zadního křídla, zářezy uprostřed pro díl 94 jsou daleko od sebe (6,5mm), upravte na délku 3,5mm, jinak se vám díl 94 moc roztáhne a nebude to vypadat pěkně a taky zadní světlo 97 tam nepřilepíte.

díl č.8 - nutno zkrátit špičku o 1,5mm na obou koncích, jinak po nalepení dílu 10 bude přesahovat.

díl č. 39 - výřezy v zadní části prodlužte na 5mm, aby se tam díl 44 vešel celý.

díly 109 a 111 - držáky zrcátek mají mít barvu bílou.

díl 120 a 121 - čelisti zadních brzd mají být umístěny směrem dopředu, v návodné kresbě jsou přesně naopak.
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 022 Yamaha/PKAA.SK/F.Cabadaj/1:24

Příspěvek od Umberto »

Díky...mám nastudováno, jinak jsem dodělal přední zavěšení samozřejmě funkční když už to člověk dělá.

Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 022 Yamaha/PKAA.SK/F.Cabadaj/1:24

Příspěvek od Umberto »

zdravím všechny...tak zavěšení je kompletní a asi se vrhnu na kola:-)

Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 022 Yamaha / PKAA.SK, F.Cabadaj / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahojte...tak model je na kolech, , teď už to snad dodělám...zadní a přední křídlo s drobotinou:-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Tyrrell 022 Yamaha / PKAA.SK, F.Cabadaj / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj Všem....uzavírám toto vlákno. Pro mě je tento model asi prokletý, už třetí pokus a zase to nedopadlo. Děti jsou děti :oops: :oops: :oops: No tak se zase někdy do něj pustím na čtvrtý pokus , ale teď začnu něco jiného :arrow: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“