DAF Turbotwin II 1987 /Spidamodels/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

DAF Turbotwin II 1987 /Spidamodels/ 1:32

Příspěvek od mára »

Tohoto krasavce jsem dlouho toužil mít ve své sbírce, ale dlouho jsem k němu vzhlížel s respektem. Loni v lednu jsem se rozhodl do toho jít. Rozhodoval jsem se mezi oběma vydanými Dafy, nakonec jsem se rozhodl pro verzi z roku 1987 kvůli syrovějšímu vzhledu.
Před stavbou jsem si prostudoval reporty předchozích stavitelů modelu. Rozhodl jsem se nedávat reporty ze stavby, jednak bych asi nic nového nepřinesl a jednak jsem nechtěl zakřiknout případný neúspěch. Při stavbě jsem míval chvíle, kdy jsem chtěl stavbu vzdát. Tehdy se mi osvědčilo ve chvílích, kdy mi stavba přestala přinášet radost, prostě uložit model na měsíc dva do krabičky a slepit mezi tím něco jednoduššího.

Jedinou změnou oproti předchozím stavitelům byl postup při stavbě příhradového rámu. Tehdy jsem na podlepení dílů použil místo lepenky 1mm balzu. Drobný rozdíl v tloušťce dílů jsem pak dorovnal zkrácením příčných pásků.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále stavba probíhala v mezích možností bez problémů. Drobný zádrhel byl jen při stavbě kabiny. Tam sem mi nesešly reklamy na dveřích. Požádal jsem tedy autora modelu o zaslání přelepky startovních čísel, ty jsem si vytiskl a přelepil problémová místa.
Model jsem na 99% dolepil koncem ledna. Před finální kompletací jsem přemýšlel, jak to udělat, aby se panely daly sundávat. V návodu je sice zmínka o připevnění pomocí hřebíčků, ale to jsem nějak neměl představu, jak by to fungovalo. Nakonec jsem z tenkého světle šedého plechu vystřihl pásky. Ty jsem nalepil na rám a blatníky v místech, kde bude přiléhat panel. Na panel jsem přilepil pásky z reklamních magnetek. Po této úpravě panely držely, jen odstávaly v místě modrého ochranného rámu. Tady jsem do panelu vlepil kousek oboustranné pásky, kterou jsem ještě prstem trochu zašpinil, aby držela jen trochu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dneska bylo hezky, tak jsem Dafa vzal vyvenčit.

Obrázek Obrázek Obrázek
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: DAF Turbotwin II 1987 /Spidamodels/ 1:32

Příspěvek od Juraj1983 »

Luxusní Dafík. Mám těžký respekt před každým, kdo tyto Spíďovy dakarky slípne. Klobouk dolů :-)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: DAF Turbotwin II 1987 /Spidamodels/ 1:32

Příspěvek od rybak »

Souhlas. Super práce. Zajímavý nápad s balsovým rámem.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“