Právě je ned 20.10.2019 20:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 18.5.2019 15:44 

Ahoj chlapi.
Obrázek
Už je to skoro tri roky čo som dokončil nejaký model dakarky. No a na tento model sa už dlho chystám. Model nakreslil Dody a bol vydaný Spidom. Ešte hneď po vydaní som dodymu sľúbil, že ho niekedy zlepím, tak asi nastal ten správny čas aby som sľub splnil :twisted: :P . K modelu mám aj comfort pack, ktorý použijem.
Obrázek

Tento model mi od začiatku učaroval svojou farebnou kombináciou a fakt sa mi páči. Mám trochu rešpekt pred zložitým rámom nadstavby ale snaď sa to nejak podarí.

Motor: Včera som si model prelistoval a začal som. Postupujem podľa písaného návodu a tak som začal motorom.Nič som neupravoval lebo motor vyzerá dobre a ani neviem čo by som upravoval. :P Lepí sa to dobre, predsalen som už niečo od Dodyho zlepil a zhruba viem ako je čo riešené. :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je možné, že stavba nebude postupovať úplne najrýchlejšie a popri tom budem praccovať aj na iných projektoch ;)

PříspěvekNapsal: ned 19.5.2019 22:32 

Ahoj

Rám: ďalšou prácou podľa návodu bol rám. Vo vystrihovačke sú nosníky riešené ako duté, čo takto lepím nerád a tak som jednotlivé nosníky podlepil 1,5 mm kartónom a oblepil ostatnými dielmi.:) Na tomto modely sa mi veľmi páči riešenie držiakov motora. keď jedna časť je na ráme, druhá na motore a motor sa iba jednoducho prilepí na tieto nosníky na ráme. Je to presné a dobre sa to robí. Na diely číslo 12 a 13 ( ochranná mriežka pod chladičom a "sieť" pod rezervy) som použil z comfort packu laserom pálené diely.
Súčasťou rámu je aj chladič. Tu sa mi podarilo urobiť chybu, ktorá mala za následok ďalších pár nutných úprav ..
Tip: Je dôležité postrážiť si orientáciu chladiča, keďže to nieje nikde úplne presne znázornené ako to má byť. Celý chladič pozostáva z štyroch častí. Prvá je jasná je to kryt vrtule a tam sa nemá čo pokaziť. Ďalej nasleduje "veľký chladič", ktorý som ja nalepil opačne. Dobrou orientáciou tu je umiestnenie vývodu na potrubie, ktoré má smerovať dozadu. Ja ho mám otočený dopredu. Nasleduje spojovací diel, ktorý je zošikla s smerom dopredu klesá. No a potom predný chladič.

Tým, že som ja veľký chladič otočil opačne sa stalo, že predný chladič som mal príliš nízko a bránil spodnému krytu.
Obrázek
Preto som predný chladič zrezal došikma a tak nalepil ochranný kryt.
Obrázek
Okrem toho som mal aj diely č.7 príliš vysoké. tam som ich vrch zrezal dostratena tak aby to nebolo vidieť.
Všetky jednotlivé komponenty som poskladal do jedného celku.

No a ešte som aj motor vlepil do rámu. 8-) Nejaký strohý základ auta je teda hotový :P
Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: pon 20.5.2019 21:15 

Podvozok: Ďalšou časťou je podvozok. Spracoval som nápravy a časti rúry. Pri prednej náprave som časti ktoré sú pohyblivé vystužil podlepením aby mi náprava nekľakla. Všetko sedí tak ako má a pekne to rastie. Len sa priznám, že som čakal, že bude model väčší. :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek

No a podvozok som prilepil na rám:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv 19.9.2019 16:01 

Ahoj chlapi
Po nejakom čase som si našiel čas aj na pokračovanie tohto modelu. Rozhodol som sa pustiť do kolies. Použil som laserové dezény, zložitejší variant diskov aj naznačenie ráfkov.
Obrázek Obrázek Obrázek

Kolesá som nasadil na podvozok a pre dnešok asi toľko :P ;)

PříspěvekNapsal: sob 21.9.2019 22:26 

Ahoj chlapi,
Pokročil som zase o malý kúsok ďalej. Pridal som tlmiče, predné a zadné stabilizátory, nádrže, potrubia k motoru a výfukové potrubie. ;) :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 22.9.2019 10:13 

Dobrá práce. Lehce po očku sleduji ;) .

PříspěvekNapsal: úte 1.10.2019 18:50 

Díki.;)

Zase malý pokrok. Predné blatníky, narazník a kryty nádrží. ;)
Obrázek Obrázek Obrázek

Následne všetko nasadené na zvyšku auta

PříspěvekNapsal: úte 1.10.2019 21:01 

Vypadá to dobře... jen tak dál ať mám na co koukat až do ní střihnu.

PříspěvekNapsal: ned 6.10.2019 21:30 

Ahoj chlapi.;)
Uff. už viem prečo nelepím modely z dakaru tak často... Tie rámy mi teda dávajú zabrať. No pár večerov stačilo nato aby som rám do nástavby dal zdárne ako tak dokopy. Nebola to žiadna sranda, najväčší problém som mal hlavne s spojením jednotlivých dielov do jedného celku a o to viac dostať na miesto rebríky nad zadnými blatníkmi. Ako materiál som použil plastové profily 1,5 a 1mm a na tie diely nad blatníkom drot 0,8mm
Tu je pár fotiek:

Ďalej som si pomedzi to ešte spracoval diely filtrov a nasávania, ktoré vo finále budú umiestnené v nastavbe a nebudú vo finále vôbec vidieť. :lol: :lol:
Obrázek

No a samotný rám už je napevno na podvozku...

Tak zas nabudúce.;)

PříspěvekNapsal: ned 6.10.2019 22:30 

Až ted jsem si všimnul co to tady roste . Ta drátenčina to je teda masakr . Budu sledovat . Vypadá to moc dobře .

PříspěvekNapsal: pon 7.10.2019 4:58 

Rám je i pro mě důvodem proč nestavím modely z Dakaru tak často... ale zvládl jsi velmi dobře :D Palec nahoru. Další záludnosti u téhle královny bude přední kapota... teda myslim :shock:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina