Pružinky

Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Pružinky

Příspěvek od Azaret »

Ahoj právě řeším takový problém. Kde sehnat různé malé pružinky na modely.
Momentálne sháním dvě tažné pružinky o průměru 2-2,5mm a délce 20mm tak aby se bez velkých problémů natáhla na 40mm.
Ale vůbec mě nenapadá kde by se daly sehnat.
Pokud byste o nečem věděli byl bych Vám vděčný.
Děkuji.
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Pružinky

Příspěvek od djpavel »

Myslíš ty pružinky co maj na koncích očka?
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Pružinky

Příspěvek od Jirka »

Myslím, že by se ti hodily pružinky ze stavebnice Merkur - nemáš doma starou stavebnici? Průměr ca 2,5 mm a lze je natáhnout na dvojnásobek délky bez problémů ;). Je několik různých délek ale není problém si délku upravit dle potřeby.
Ale nenapsal jsi, jak silné mají být - tedy jakou mají mít tuhost, to je hodně důležité :).
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Pružinky

Příspěvek od Azaret »

Tak bohužel takovou stavebnici jsem nikdy neměl (merkur znam, ale mel jsem jen nejakej malinkej). A bohužel ani nevim jestli ji ještě někdo v mém okolí má. Ale dobrej nápad s tím merkurem. Každopádně nezbyde nic jiného než hledat dál. :(
Jo jedná se o pružinky co mají na konci to očko, ale to ocko bych si tam už dodelal.
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Pružinky

Příspěvek od djpavel »

Zkus hodinářství ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Pružinky

Příspěvek od Vojta Č. »

A musí to pružit? Nedalo by se to zařídit namotánim vhodnýho drátu na vhodnej průměr vnitřku? Nějak nevím, k čemu vnášet do papírového modelu nějaké napnelismy (a že pružinka, natažená na dvojnásobek, potáhne, je jasný...).
(ale to jsi asi číst nechtěl)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pružinky

Příspěvek od JoskaM »

Zkuste úplně normálně železářství, mototechnu, bez reklamy fabory(http://www.fabory.cz" onclick="window.open(this.href);return false;)
v sortimentu tažná pružina 0,5drátek 3,5mm průměr(vím že chceš 2-2,5), délka 12mm až po 2,25x22x100 tlačný to samý (bezmála 100 druhů od každýho)
dost možná i funkční modelářství!
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Pružinky

Příspěvek od Azaret »

Vojto to už jsem zkoušel. Namotal jsem si měděnej drátek 0.4mm, ale vůbec se to nenatahovalo. U té pružinky jsem měl šanci že se to bude natahovat.
Když už jsem se s tím mechanismem tak sr*l, tak jsem ho chtěl mít funkční, pružit to vyloženě nemusí, ale aby se to aspoń natahovalo.
Teď jsem sehnal nejaky dratek 0.3 poměrně jemný, tak to zkusim navinout z toho. Když tak zkusím ty železarstvi atd.
Dik moc za nápady.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pružinky

Příspěvek od JoskaM »

v tom případě nepoužívej měkký drátek. ale znásilni strunu, tedy kalený drátek! ale na průměr 2mm hodně štěstí a nervů.
BUBUTOM
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20.1.2012 21:39

Re: Pružinky

Příspěvek od BUBUTOM »

http://www.pruziny-fevos.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Pružinky

Příspěvek od Azaret »

Zkoušel jsem to i z toho menšiho draátku, ale i tak se mi prakticky povedlo namotat akorát tlačnou pružinu.
Ten poslední odkaz od BUBUTOMa je prakticky přesně to co potřebuji, jen pořádně nevím jestli má cenu za tu cenu kupovat dvě pružinky. Škoda že je to tak daleko od nás, na dobirku by se to asi pěkně prodražilo :( Takže nezbývá než hledat dál... aspoň vím že se i tak mrňavi pružinky dají sehnat.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Pružinky

Příspěvek od mahdy »

Zajděte si do sběrného dvora v místě bydliště a vykuchejte nějakou starou počítačovou tiskárnu nebo psací stroj. Jsou v tom mraky různých pružinek.
Tož tak ....
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Pružinky

Příspěvek od Venca 21 »

A co třeba pružinky z propisek?
Drak
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24.1.2012 9:39
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružinky

Příspěvek od Drak »

Zkus navštívit nějakou autodílnu, nebo zámečnictví, kde se opravuje hydraulika. Takových pružinek je ve ventilech nebo rozvaděčích milion a každýmu správnýmu mechanikovi vždy něco zbyde.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Pružinky

Příspěvek od muf10 »

Aby to fungovalo musíš namotat ocelový drátek na trn menšího průměru než je výsledný průměr roztáhne se to já se v tom nevyzná ale jsou na to vějaké tabulky.
Dělal sem si tada větší průměr 4 a motal ocelovou strunu 0,7 v modelárně se dá koupit max tohle Ocelový drát 0,3x1000mm
Odpovědět

Zpět na „Kde co koupit“