Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Waclaf »

Dovolím si založit další vlákno o modelářských prodejnách, tentokrát pro plzeňáky a jiná podobná individua vyskytující se na západ od demarkační čáry. :)

Pro papírové modeláře je jistě důležitá prodejna Grandpapír na Borech:
Obrázek
Vrata do prodejny jsou přesně tam, kam směřuje šipka na mapce. S autem můžete vjet až do toho dvora.
Od papíru mají snad vše. Neviděl jsem tam snad jen panapr (možná i ten tam najdete, když budete hledat úplně všude... :D ).
Dále jsem tam viděl nože Olfa a kovová pravítka od Kohinoru.
Nebojte se zeptat ani na fólie ("slídy") na "zasklívání" aut - mají je. V praxi se používají jako krycí fólie na titulní strany různých rychlovazeb dokumentů. Mají je i v různých barvách (modrá, oranžová,... = dobré např. na majáčky).
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Waclaf »

Další prodejnu, tentokrát opravdu modelářskou - MPM, najdete na Náměstí Republiky (na stejné straně, jako radnici).
Obrázek
Viz písmeno "A" na obrázku.
Mají tam dokonce i papírové modely, ale nic moc výběr (alespoň pro mně). Mají barvy Tamyia.
Jinak nevím - doplňte, kdo tam máte více zkušeností.
Uživatelský avatar
Ladislav IV
Příspěvky: 10
Registrován: ned 22.1.2012 19:27
Bydliště: Plzeň

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Ladislav IV »

Já bych ještě doplnil podniková prodejna Koh-i-noor ,roh Rooesweltové a Veleslavínové ulice :D.Prostě vše z jejich nabídky já tam kupoval mimo jiné,hliníkové pravítko,nulátko (malé kružítko)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od AmatER »

...a já bych doplnil bývalý Model Train, dnes Happy Model na Slovanské, přímo u tramzastávky Vřesová (směr z centra na Slovany). V nabídce jsou zejména železniční modely a doplňky k vláčkům, které ocení hlavně boudičkáři a dioramatisti.
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Toptop »

AKTUALIZACE!

V pondělí jsem si udělal výlet do Plzně za účelem modelářských nákupů a s překvapením zjistil jisté změny. Tak abyste nebloudili jako já:

Prodejna MPM je přesunuta z náměstí na adr. Přemyslova 23 (naproti OC PLAZA)

Prodejna Happy Model se ze Slovanské stěhuje na začátku září na adr. Nade Mží 2. V souvislosti se stěhováním je ve stávající prodejně výprodej. Nakoupil jsem se slevou 10% na nezlevněný sortiment.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Laďuša »

Modeltrain je přesunutej? Teda, na to, že tam chodim relativně často, jsem tam už asi delší dobu nebyl, to mi ani nepříde. Nicméně z hlediska papírovýho modelářství jsem to tam nikdy nezkoumal. Vystřihovánky asi nemají, co?
Do toho modelářství MPM u výstaviště bych se moh skočit mrknout, ale co to je zhruba nic moc výběr vystřihovánek? Málo nebo ňáký jednoduchý?
Kde teda Plzeňácí a okolí nakupujete modely? To už se dneska jede fakt jenom přes internet?
Radek D.
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 23:14
Bydliště: u Plzně

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od Radek D. »

Já osobně nakupuji na stránkách MPG, nebo jednou za rok na Velbloudovi :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářské prodejny v Plzni - co tam mají ...

Příspěvek od AmatER »

Ano, Modeltrain, resp. nyní Happy Model, je přesunutej pod hotelovku ve Skvrňanech (tram. zastávka dvojky "Přední Skvrňany"), přímo nad křižovatkou, kde odbočuje stará rozvadovská silnice, dřív tam tuším byly Barvy-Laky. Krámek je teď nepatrně větší a přehlednější (rozhodně tam ve víc jak pěti lidech na krámě nehrozí ušlapání, jako na Slovanech), parkování ovšem trochu horší, ale prý se dá parkovat na plácku přímo před krámem.
Odpovědět

Zpět na „Kde co koupit“