Tři rozhledny / Bestr, Navrátil / 1:120

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Tři rozhledny / Bestr, Navrátil / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Od kamaráda, kterému jsem věnoval Hýlačku, jsem na oplátku dostal betexácký sešit třech jednoduchých rozhleden. A jelikož je kamarád turista-rozhlednář, a mně se tyhle kusy vůbec nehodí do kompozice na skříni, slíbil jsem mu, že mu je přivezu slepené zpátky.

Jako první jsem rozstřihl rozhlednu Háj u Šumperka.
Na to, že je to ve výsledku 23 cm vysoké, je toho pouze 13 dílů. Ale dával jsem to dohromady skoro 3 týdny. Grafika ucházející, přesnost taky, papír trošku tužší, než na jaký jsem zvyklý, a stejně jsem musel podlepovat kartonem.

Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Tři rozhledny / Bestr, Navrátil / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Změnil jsem název vlákna podle betexáckého sešitu a přidám do něj všechny tři rozhledny.

Druhou stavbou je rozhledna Dymník.
Nejmenší, ale asi nejhezčí rozhledna ze sešitu. Moc jsem se s ní nemazal. Ani plastická okna jsem nevytvářel, i když je vystřihovánka nabízí. Sumasumárum tedy 16 dílů. Sedí to dobře a celkem fajn je taky, že vyznačené plochy pro přilepení jiných dílů jsou malilinko menší, takže když se člověk úplně přesně netrefí, tak to vyznačení není vidět.

Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Tři rozhledny / Bestr, Navrátil / 1:120

Příspěvek od sepecat »

Rozhledna Babylon je poslední stavbou ze sešitu, a nakonec je to ta nejhezčí.
17 dílů, výška ca 20 cm. Opět žádný velký štráchy s tím.
I po úpravách mi fotky vycházejí dožluta. Vůbec netuším proč, ale nechce se mi to fotit znovu.

Celkem 3 jednoduché rozhledny za 55 peněz, to je pro sváteční nebo začínající modeláře slušná porce zábavy.



Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“