Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od martin1807 »

Zdravím páni.

Zase po dlhom čase som sa rozhodol, že si zlepím aj niečo z architektúry. Doma som prehrabal čo by to mohlo byť a jeden z modelov, ktoré ma zaujali bola táto usadlosť. Jedná sa o klasickú stavbu z dielne Richarda Vyškovského.
Táto ľudová stavba je riešená ako "dlhá" budova . Vpredu je obytná časť no a vzadu stodola a hospodárske budovy. :P
Nakoľko je stavba dosť jednoduchá a neplánoval som žiadne úpravy šlo to dosť rýchlo a za deň som mal domček hotový. Nenarazil som na závažné problémy, ktoré by sa nedali nejak jednoducho vyriešiť. Jednalo sa iba o ozaj malé nepresnost kde kde tu utiekla desatinka. To mohlo byť spôsobené aj mojou neschopnosťou. :lol:
Ostáva teda nájsť nejakú vhodnú podložku na ktorú model položím a dorobím nejaký jednoduchý terén.
Tu sú fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) martin1807 dne pon 11.2.2019 15:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Chalupnická usedlost z Litomyšlska / R.Vyškovský / 1:150

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.

Dorobil som podložku. Tentokrát som zvolil kúsok dosky a trávnatý posyp. pred dverami som urobil"plastické kamene" ako dlažbu. Takto som to robil pred pár rokmi na inom modeli a páčilo sa mi ako to oživilo model a preto som to urobil aj tu. Zvyšok dosky som zasypal trávou. :bad smile:


Tu sú fotky:
Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Týmto je model hotový a je bolo to príjemné vrátenie sa do čias ABC a zlepiť si niešo jednoduchšie :lol: :P ;)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“