Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200 HOTOVO

Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj všem,

Když mistr Vyškovský dokončoval druhou nebo třetí část MPR, prostě první to uzavřené městečko, byl to na dlouhou
dobu můj poslední počin v architektuře. Dole v podloubí u domu jsme měli takovou malou knihovnu s velkou výlohou,
já doma málo místa, nabídl jsem jim tam model na výstavku, rádi přijali. Začala mi střední škola mimo město,
doma jsem moc nebyl. Po nějakém čase si říkám podívám se na svůj model a ejhle ... knihovna už tam nebyla a
model také ne, byl to pro mě šok. Tehdy jsem se zařekl, že modely architektury už nikdy stavět nebudu a už teď vím, že
platí to známé " nikdy neříkej nikdy".
Je to asi 4 roky, co jsem model dostal a své ženě slíbil, že jej postavím. Model se však stále záhadně přesouval na
dno šuplíku, ale nedávno pod tlakem argumentů a hlavně přislíbení, že dostane svoji poličku a skleněný kryt se do
něj pouštím. Koukám, že se i tyto modely opravdu posunuly vpřed, ani nevím, jestli to vůbec postavím.

Nejdříve foto vlastnictví originálu.
Postup stavby , pokud to půjde, pojedu podle návodu v modelu. Začal jsem tedy horním hradem, třetí bránou ...

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) BalvieM dne sob 1.8.2020 6:33, celkem upraveno 1 x.
michal86
Příspěvky: 70
Registrován: sob 21.1.2012 17:21
Bydliště: kousek od Žďáru nad Sázavou

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od michal86 »

Super, také ho mám rozdělaný akorát už pěknou dobu (víc než rok), ale pracuji na něm. No jsem zvědav, kdy mě předběhneš :-)
Bohužel jsem lenoch na dokumentování, takže fotky téměř žádné nemám.
Držím palce ať se dílo daří.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Po vyřádění se v pásovce ( jen komenty ;) ), jsem pěkně zpět. Další částí horního hradu je strážnice a Bergfrit které spojí
severní hradba. Strážnice byla celkem bez problémů, ale ten válec Bergfritu, nevím, jak to děláte, ale nejsem s tím
spokojen - jak linie slepení, tak celková tuhost. Mám před sebou několik flankovacích věží, musím na něco přijít.
V každé zdejší sekci, je něco , co model opravdu pozdrží - v pásovce pásy, VDT kola, když je jich hejno, lodě -
milión dílů. Tady jsem sázel na okna a dvířka, špatně, jsou to krakorečky i schodiště s těma stupněma, zábradlíčkama a celé i
do kulata, zrovna jak na Bergfritu. O to víc mě těší, když se to alespoň trošku koukatelně povede.

Obrázek Obrázek

Hezký večer.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Držím palce :) . Věž bude nakonec součástí celku, na který se bude dívat z větší vzdálenosti, to se pak drobné nedostatky skryjí ;) .
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Normálně to nedělám, ale určil jsem si termín dopracování horního hradu, naštěstí , všechno sedí jak má, za to pánům
autorům palec nahoru a horní hrad je hotov. Něco málo mám i nafoceno :) :

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od PeGo »

Máš to pekne spracované, len tak ďalej. Pre mňa je vždy najväčší problém, že čím sa blížim ku koncu tým sa tempo spomaluje. ;)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Přihrádek a flankovací věž 3,začátek stavby dolního hradu, pohodová část, trošku jsem měl respekt z terénu pod obranou věží, zbytečně.
Flankovacích věží bude celkem myslím pět, všechny jsou stejné, podařilo se mi alespoň trošku vyřešit jejich tuhost.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj,

po dvouměsíční odmlce způsobené rekonstrukcí jiného "modelu", našeho domečku :) , můžu konečně pokračovat.
Hrad jsem postavil na vzpěry, dodělaná je severní hradba dolního hradu, začínám jižní hradbou dolního hradu, flankovací věž 4 je na místě, takže budu pokračovat
pěkně podle návodu - hradbou 1, flankovací věží 5 a tak dále .... docela se těším až to uzavřu, snad to klapne ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Slušná paráda :) Nemáš vůbec na co brblat. Vypadá to super!
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od SKY »

Ty jo normalne podle ty vystrihovanky, si tu branu nahoru do hradu nedovedu realne predstavit, ted jen tam skoro neskutecnej krpal, resp dost velky prevyseni na kratkou vzdalenost.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Rýsuje se ti z toho krásná dekorace do obýváku. :-)
Tak si uvědomuju, že tenhle hrad vlastně vůbec nemám doma. Budu to muset napravit.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Díky za ohlasy,

jak jsem avizoval, jsem opravdu rád, že je to celé uzavřené. Do potíží mě dostala hospodářská stavba 1, která byla 2x
vyříznutá, prostě mi tam stále neseděla a nepopírám, že za to mohla jen ona :? Tady jsem obešel slovní návod, kde k
druhé bráně s hradbou 4 byla nalepena právě pro mě ta nešťastná hospodářská stavba a celé se to doslova pěchovalo
do celku. Podle návodu měla být hospodářská budova už přilepena k hradu, k ní druhá brána a postupně hradby 3 a 4.
Pak už nebyl větší problém to celé " vycentrovat" třetí hradbou, musím dodat, že návod je jen doporučený.

Obrázek Obrázek

Teď už hrad vypadá jako hrad, opravdu bitevní :) a na řadě je okolní terén.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Hezký den.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj všem,

model je prakticky hotový, až bude z čeho, budu dodělávat kosmetické úpravy terénu a také jsem zjistil, že nemám nalepený poslední díl - propoj mezi
baštou 2 a zbytkem hradu.
Pánům autorům díky za velice zdařilou rekonstrukci, hlavně skvělou grafiku, vše sedělo perfektně, jen u té hospodářské budovy jsem se trochu zapotil, ale nevím jestli je
problém v terénu, napojení budov, nebo u mě :)
A díky všem kdo sledovali.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od rybak »

Nádhera
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Hrad Týřov / M. Bartoš / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Krásná práce. Gratulace k dokončení. Model je nádherně graficky zpracován
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“