Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od rybak »

Týjo, chvilku tady nejsem a nestačím valit oči. Nádhera. Moc pěkná myšlenka i zpracování.
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Jave »

Díky pánové za pochvalu, určitě potěší. Jsem rád, že se to líbí a třeba to pro někoho bude i inspirace, jak si je také udělat. Poslední, co mi zbývá z této krásné Petráčkovy série udělat jsou protiletadlovci. Snad do konce tohoto týdne zde přibydou také. Chtěl bych to docvaknout vše při jednom. Ale než na ně dojde, udělám ještě jednu odbočku, kterou jsem právě dodělal. Mám to již i nafocené. Teď ještě fotky krapet v PC poladit než půjdu s kůží na trh.
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Jave »

Zerstörergeschwader 1 (ZG-1) Wespe - Itálie 1943 / figurky Jiří Petráček - ABC

Jak to celé vlastně vzniklo?

Tento počin mě napadl při realizace Luftwaffe polské kampaně. Jak již uvedl u ní, Zerstörery (sto desítky) jsou pro mne jedny z nejhezčích a nejoblíbenějších letounů této doby a ZG-1 Wespe absolutně nej oblíbenci. Ta vosa (znak jednotky) je za mě jednoznačně nejhezčí nose art ze všech těch malůvek na druhoválečných letounech (osa i spojenci). Na těch 110tkách prostě krásně prdí. Obrázek použitý na pozadí tak pochopitelně nesmí chybět v mé domácí sbírce různých podkladů a jelikož jsem si na něj vzpomněl tak vlastně díky tomu vzniklo toto diorámečko.

Realizace mi tak naskytla šanci využít i pár figurek ze zadního pohledu (přeci to nevyhodím). Mimo to při lepení polské kampaně jsem si pošetřil telegrafistu, že se bude lépe hodit do této kompozice. U postavy poddůstojníka jsem upravil salutující ruku tím, že jsem ji odstranil a nahradil rukou od zadního pohledu telegrafisty od protiletadlových dělostřelců s tím, že pak jí musel doladit barvením do modrého odstínu. Jelikož je pokrčená tak při troše fantazie řekněme, že poddůstojník v ní drží cigaretku a čeká co a jak tedy bude. Na pravou část dioráma nejdříve zvažoval hodit kanystr a barely. Nakonec zamítl. Aby ale ta pravá část nezůstala prázdná tak prošel ještě i ostatní figurky a z nich zakomponoval vojína od Wehrmachtu, u které jsem si řekl paráda ty tam krásně zapadneš jako hlídka (stráž) letiště (přeci jen na Taliány nebyl spoleh od samého začátku, natož když už jsou spojenci v Římě), která se zrovinka courá volným tempem kolem a pozoruje dění říkající si „co že ještě nejsou ve vzduchu?“

Spodek desky tentokrát již nabarvil, a to odstínem pískové. Na to natupoval štětcem skvrny zelenou jako „imitaci trávy“. To samé akorát s tím rozdílem, že tupoval i pískovou, udělal na obrázku pro lepší splynutí a přechod destičky s obrázkem. Myslím si, že výsledek působí pro oba použité odstíny jako celkem zdařilá imitace trávy. Přeci jen výtvarník pod 110tkou trávu udělal jen aby se neřeklo. Figurky jako vždy podlepené čtvrtkou a retuš černá. Tentokrát tedy ořezal na dřeň – i ty traviny kolem a mezi nohami.

A teď již galerie ZG-1 - snad se bude líbit i tento můj nápad.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jave dne čtv 5.8.2021 10:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od rybak »

Pecka
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Jave »

Německo protiletadlové dělostřelectvo 1939-1945 / Jiří Petráček / ABC

Aby to nevypadalo, že to usnulo tak sem zatím hodím to, co je. PLD jsou prozatím v této fázi. A musím se přiznat, že již se tak trošku do toho začínám nutit abych to vůbec dodělal. Což již podle zkušeností není nikdy moc dobré. Většinou to dopadne špatně. Začínám být za těch cca 5 týdnů pro změnu přefigurkovaný (v porovnání co jsem uváděl na začátku tohoto tématu).

Jak to tedy zatím vypadá

Obrázek Obrázek

Pozadí byl trošku oříšek. Chtěl opět něco, co by jasně charakterizovalo ty figurky. Se svazem létajících pevností žádný problém nebyl. Když na tu fotečku narazil nebylo o čem. Výborná momentka focená z kokpitu na letící svaz. Zato s tím druhým už to bylo krapet na delší hledání a chvílemi až zoufalství. Polovina fotek zničených německých měst je foceno ze vzduchu letecky – to jsem nechtěl. A ty zbylé, co jsou foceny z prostoru z těch měst je již prakticky vše po válce tudíž se na fotkách motají spojenečtí vojáci a když už tam nejsou tak jako na potvoru se v pozadí objevuje spojenecká technika. Samej Dodge, Jeep nebo Sherman a když tam konečně nejsou tak zas téčka …. Nakonec se mi přeci jen povedlo několik snímečků dohledat a z nich jeden vybral. Fotka je z Berlína.

Obrázek

Pokračování příště ............. snad tedy :|
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Nafe_CZ »

Naprosto skvělé provedení!
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Jave »

Německo protiletadlové dělostřelectvo 1939-1945 / Jiří Petráček / ABC

Uf. Dokonáno jest - sága uzavřena. Mám to úspěšně za sebou. Jak jsem uvedl výše do tohoto posledního počinu z této druhoválečné série jsem se už opravdu musel hodně nutit abych to dodělal. Přeci jen se nakonec ukázalo, že dělat celou sérii na jednou až zas taková sranda nebyla jak se to původně tvářilo. Jsem totál přefigurkován. Ale když to vidím pohromadě vše hotové u sebe .......... :P

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Papírová armáda / Jiří Petráček / ABC

Příspěvek od Markulin »

Sakra to je krásné!!! Paráda
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“