Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kaola
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18.11.2012 12:55

Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Kaola »

Protože ze všech modelářských odvětví mám nejraději mašinky, zvolil jsem pro svůj první velký projekt železniční dioráma. To by mělo představovat stanici na hlavní trati, ve které se míjí IC expres s nákladním vlakem. Z kusé koleje bude za chvíli odjíždět lokálka. Před staniční budovou mají svá stanoviště autobusové linky.

Staniční budovu na počítači navrhl a namaloval táta. Lepeno HERKULESEM, retušováno fixami.

Obrázek

Koleje a perony jsou podlepeny balsou, retuš tempera, na podložku lepeno universálem UHU. Tráva z nastříhaných kousků „koberce“ z vláčkařské prodejny.

Obrázek

Vozidla jsou stažena z doprava.unas.cz.

Obrázek

Sloupy trolejí jsou z drátu, troleje z vlákna vytaženého nad svíčkou, lepeno vteřiňákem.

Obrázek

A konečný výsledek:
Obrázek Obrázek
Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od JanO »

Hezký :) . Ale na té kusé koleji by se lépe vyjímal motoráček ;) .
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Kovář »

Hezké, milé, O.K.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Jirka Z. »

Rozhodně moc hezká práce. Ale dovolil bych si pár poznámek.

:arrow: Kusá kolej - pokud dobře koukám na tvoje fotky, tak do prostoru kusé koleje se dostane člověk jenom pěšky, žádná možnost příjezdu s "ještěrkou" nebo jiným malým dopravním prostředkem. Chtělo by to nějaký průjezd.
:arrow: Mezi dvojicí kolejí je travnatý pás - nevím, třeba je to takto dobře, ale co si pamatuji, tak jsem na nádražích snad neviděl nic jiného než vyštěrkovanou plochu.
:arrow: Celá nádražní budova je na stejně vysokém "soklu". Ten podle fotek výškově vyhovuje vlaku. To znamená že je nějakých 1,2 metru nad temenem kolejnice. Ale obrubník u silnic má standardně ve městě výšku 12 cm, takže ze současného nástupiště se do autobusu asi bude skákat. ;)
:arrow: Ještě drobnost k retuši - na to, že byla dělaná fixou nevypadá místy vůbec špatně. Jsou ale místa, kde hodně prosvítá podklad - třeba na poslední fotce na "tranzistoru" (tedy na lokomotivě řady 742, alias T466.2 - nevím, které epoše se tvoje krajina nachází) některé hrany u střechy bílou barvou naprosto svítí.

Celkově krajinka vypadá líbivě a palec nahoru. Jen tak dál.

Jirka Z.
Zemi
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15.3.2012 16:51

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Zemi »

Já bych taky přidal pár drobností... Ber je jen jako doporučení, a ne jako kritiku (sám jsem se do toho ještě nepustil, tak ani nemám nárok :D )

:arrow: Na to jak je stanička drobná, jsi si naložil dost provozu, možná že spíš než ECčko by se vyjímal osobáček s motorovým vozem (na doprava.unas.cz je jich hromada).
:arrow: Na starém DF jsem kdysi četl návod na stavbu dioramat, a jeden z bodů byl o "rovnoběžnosti". vzhledem k tomu, že koleje jsou "lineární" útvar, a že jsou ve stanici zpravidla rovnoběžné, by jejich umístění různoběžně s okraji dioramatu vyvolalo celkem hezký efekt (koneckonců Fabi v sousedním vlákně je tak má, takže se můžeš kouknout a inspirovat). Je-li to ale segment k budoucímu většímu celku, tak se omlouvám.
:arrow: Na pohled se mi peróny a střecha budovy (ale hlavně ty peróny) zdají až moc čisté, a protože jsou velké, působí na mne dojmem velké prázdné plochy. Příště bych je zkusil rozbít nějakou špínou či detailem, např.: lampou, lavičkou nebo tak něčím...

a nakonec:

:?: Na fotkách se mi Kilsky zdají jako by měly zaoblenou střechu, ale ve skutečnosti je hranatá... Ale to bude asi jenom zkreslení fotky :)

Jinak se mi diorama moc líbí. Už dlouho se na nějaké chystám... Zvlášť mě překvapilo to vyvedení jména stanice ve stylu ČSD na nových stanicích. Přeju hodně úspěchu a chuti, protože to je to oč tu běží, v/k další tvorbě :!:


EDIT: :arrow: A ještě jsem si všiml... Je zvláštní řadit do soupravy s vozy Z vozy Y, pokus to A není záskokem za neschopné Amz, ale to už je jenom taková drobnost :!:
Uživatelský avatar
Kaola
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18.11.2012 12:55

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Kaola »

Díky všem za rady. Na vysvětlenou-stavěl jsem to trochu na rychlo ;) K té trávě mezi kolejema, třeba na nádraží Praha-Vršovice byly jeden čas zarostlý ty mezery fest! Jinak ostatní logické chyby padají na hlavu otce-konstruktéra :lol:
Zemi
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15.3.2012 16:51

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od Zemi »

Já bych mu nic na hlavu neházel ;) Naopak je dobře že se do toho někdo pouští, 300kářů je dneska počertech málo. Doufám jenom, že to nezůstane jen u tohohle, a že brzo uvidíme něco dalšího a přinejmenším stejně tak dobrého...
PETR J.
Příspěvky: 1
Registrován: sob 17.12.2016 20:10

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od PETR J. »

Zdravím, mohl bych poprosit o poslání modelu nádraží? Také si stavím kolejiště 1:300 a hodilo by se mi to tam. petr.jirasko.citaro@seznam.cz
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Stanice Kamenec / doprava.unas.cz / 1:300

Příspěvek od hromadko.s »

Velká paráda :D
Odpovědět

Zpět na „Miniboxové krajiny“