SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Pěkně jedeš. ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky Vašku....... ale ono je to zatím jenom takové rozjíždění po dlouhé pauze ;)

V noci jsem obohacoval břicho Pumy o pás svých detailů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Po přikrytí vrchním dílem nástavby z toho vnitřku nepůjde vidět skoro nic. A právě u té ještě zatím nesestavené horní části, začínám tušit menší problémy....... uvidíme :?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Myslel jsem že lepím pancéřák ale zatím mě z toho vychází rakev :lol:
Podařilo se mě seskládat kostru horní části nástavby. Chtělo to docela dost broušení před přilepením a ještě víc broušení po sestavení. A během lepení i trochu víc hrubé síly.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Markulin píše:Myslel jsem že lepím pancéřák ale zatím mě z toho vychází rakev :lol:
No jo, rakev. Ale není rakev jako rakev, tohle je luxusní rakvička s velkým střešním oknem :) Moje tchyně s klaustrofobií by takovou určitě uvítala. A já bych jí ji s radostí dopřál :twisted:

Vypadá to věru pěkně, jsem zvědav, až to oblepíš obšívkou.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Toptop píše:No jo, rakev. Ale není rakev jako rakev, tohle je luxusní rakvička s velkým střešním oknem :) Moje tchyně s klaustrofobií by takovou určitě uvítala. A já bych jí ji s radostí dopřál :twisted:
Tak to já s tím oblepováním ještě chvilku počkám a v případě zájmu se můžeme domluvit ;) ......... ať má tchýně krásný výhled ;)

Takže jelikož nevím jak to s Pumou ještě dopadne :lol: začal jsem pomalu oblepovat ze spodu. Ona ta vrchní obšívka si stejně ještě chvíli počká, protože na podvozku bude práce jak na kostele. A jelikož to budu brát dost do rukou, tak si jistě dovedete představit jak budou na konci ty ostré hrany vypadat.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To je pořád , nesedí a nevím jak to dopadne a pak s toho vypadne parádní model :D :D .

Krásná práce svačináři !!!!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky předsedo ;)

Rakvička už pomalu dostává svůj "pískový" kabátek :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Puma roste takovým tempem, jak mě frčí momentálně život, ještě jsem nestihl nic napsat. A taky co jiného, než opět parádní práce!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Kabátek vypadá parádně ;) .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)

Jelikož jsem měl pár posledních směn na starost nového kolegu, tak na lepení nebyl čas a ani prostor. No a přece mu nebudu ukazovat jaké má taková práce výhody :lol:
Takže zatím jenom malý postup. Doplněno je pár drobností na podvozku a ještě ne zcela hotové listové péra.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ježíšku to nesmíš, takhle s tou prací! Co když to čte nějaký personální auditor. :lol: :lol: :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

VašekS píše:Ježíšku to nesmíš, takhle s tou prací! Co když to čte nějaký personální auditor. :lol: :lol: :lol:
Co by tam beze mně dělali Vašku :-D A navíc....na takové pozici tam u nás snad ani nikdo nikdy nepracoval

V noci bylo trochu času a tak jsem oblepil horní část korby. No docela mě to dalo zabrat. Všechny díly obšívky (mimo kryt motoru) se musely za neustálého přikládání zařezávat. Boční zešikmené díly na spodní straně skoro až o 3mm. Že v místě lomení obšívka nebude pasovat jsem tak nějak tušil už dřív ale mezera co tam vznikla (u spodku skoro 4mm) mně docela překvapila. Naštěstí tu největší mezeru zakryjí blatníky. Menší mezery se objevili i na přední a zadní části ale trochu lepidla a barvy to zatím spravilo. Stropní díl obšívky přijde přiložit/upravit/přilepit až budou hotové blatníky a vlastně celý podvozek. No a kryt motoru je jen nasucho položený.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

A já myslel, že nový kolega už objednává výbavu a pár modelů od Modeliku po tom, co mohl shlédnout tvé umění :lol: :D , Zase by bylo o jednoho navíc.

Jinak naprosto perfektní práce, ten podvozek vypadá úplně bombově. Těším se na kola
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Shagrath píše:A já myslel, že nový kolega už objednává výbavu a pár modelů od Modeliku po tom, co mohl shlédnout tvé umění :lol: :D , Zase by bylo o jednoho navíc.
Pavle já myslím že nový kolega by se divil co to dělám.... Stejně jako se divil když jsem si vytáhl knížku a chystal se ji číst. Prej že " to ještě dneska někdo čte knížky?" :roll:
No a hlavně se taky musí přestat v noci bát :lol: :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pustil jsem se do blatníků. Ještě na ně přilepit pár placatých capin a Puma už nebude připomínat rakvičku :-D
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“