Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

dík za reakce, i když docela se zpožděním. Dnes přihodím nějaký posun vpřed.
Dodělal jsem připojení náprav k pohonnému ústrojí, motor je opatřen palivovým potrubím a ostatní drobotinou, chybí výfukové potrubí. To jsem nechal na později, bo by mohlo kolidovat s kabinou, do které jsem se z toho důvodu pustil. Dál ve fotkách... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Z úprav, které jsem provedl: - díl 101 podlepen černým "zapasem kolora", jinak by podlaha zvenčí byla bílá
- díly 110, 111, 112 a 112L jsem podlepil kartonem 0,5 mm a budoucnost ukáže, zda byla moje úvaha správná.

Něco už mám postavené i z cisterny, ale nic jsem nefotil, tak o tom zase příště...
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Pěkně jsi s tím postoupil...paráda
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda. :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Toto nechápu a obdivuju .... Když lepím, tak jeden model. Rozdělat jich víc, tak nedokončím ani jeden :lol:
A lepit to v takové kvalitě.....no pane jo :shock:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Přesně! Tohle taky obdivuju. Makat na vícero složitejch modelech a nezblbnout z toho.

Ale podle toho, co má Honza v podpisu, tak to tipuju na nějaký tajný klony. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Super práce. Jak můžeš zvládat dva TAKOVÉ projekty najednou.. nechápu
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Tak já Vám to teda prozradím! Takhle dopadne chlap, když ho přestane bavit sex... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

haageeman píše:Tak já Vám to teda prozradím! Takhle dopadne chlap, když ho přestane bavit sex... :lol: :lol: :lol:
kurna konečně vím proč se mě do toho lepení nechce :evil:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

někdy od března jsem byl nucen se věnovat modelaření v oblasti architektura 1:1. Renovoval jsem dva byty (odstěhovala se dcera), takže dost práce, která však přinesla i ovoce v podobě velkorysejšího prostoru pro lepení. Ze stolu 90x45 jsem se přesunul na ,,letiště" 140x70 Obrázek (místnost před malováním :D ). Na stole už je vidět i produkt mého snažení.
Protože jsem měl na lepení jen krátké časové úseky s většími pauzami, rozhodl jsem se pokračovat cisternou, kde rám měl čas pořádně proschnout a nekroutit se. Rám podvozku se bude opět stříkat, proto absence retuše Obrázek Obrázek Obrázek . Na skříni strojovny mi vyšla kratší obšívka o cca 1 mm (bílá spára na horní straně) Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, další z chyb je absence dílu 169b (přední zaoblené čelo cisterny). Ve šmikajdě sice je, ale pouze v bílé barvě. Ten jsem podlepil, jak je dáno, ale nemohl jsem ho dostat do pláště. Musel jsem upravit tvar a budoucnost ukáže, zda to byla správná cesta. Bílý díl jsem pak polepil zeleným "zapasom kolora" a ořezal. Jak to padne do další konstrukce se ještě v budoucnu zmíním.
A když bylo fakt málo času, patlal jsem po kouskách kolečka Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hurá žije !!!!

Kukám , že je tady nějaké období kategorie architektura 1:1 . Já chodím pomáhat dceři na barák takže taky na lepení není moc času .

Ta absence předního čela je teda sakra hrubá chyba . Aby ten zapas koloru někde nechyběl , je to poměrně velký kus . Ale spasované to máš parádně . Rohy jsou dokonale zaoblené . ani moc ani málo .

Držím palce ve všech projektech .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Opět a zase jen chvála.
Pěkně Ti to roste. ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Opět luxusní práce.
Díky za info o chybách. Jen doufám, že zapas koloru bude dost na celou stavbu.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

trochu jsem se věnoval kabině, chtěl jsem, ať to dostane ten správný tvar. Natvaroval jsem kapotu, blatníky, slepil dveře a vložil do rámu, aby jsem nalepil správně sloupky k rámu střechy. Všechno jsem to dal dohromady a nasadil na rám
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Vypadalo to celkem dobře, než jsem si všiml chyby vůči originálu. Díly 118b (označené šipkou) dosedají na rám přesně Obrázek Obrázek, ale přední část blatníků a mřížka chladiče nedosedne na úroveň nárazníku, jak je to u originálu Obrázek Obrázek.
Kdybych upravil díly 118b tak, aby blatníky a mřížka dosedli, už nejde zavřít kapota kvůli filtru. Včul babo raď :!: Upravit, otevřít kapotu a dělat jako že nic :roll: :?:

PS. pro vojtu78 Obrázek to je všechen zelený zapas kolora i co z něj zůstane
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hm, tady se špatně radí.
Co je vidět, tak podle originálu má blatník vpředu jiný tvar. Měl by být ostřeji zaoblený a vzdálenost světla od nárazníku menší.
Co s tím? Možná od všeho trochu. Podběhy malinko přiříznout, aby to sedlo níž? Odpárat nárazník a posunout výš? Přimáčknout filtr? Anebo se na to vykašlat? :?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

A nešlo by opravdu ten nárazník odpárat a posunout o kousek výš ? Pokud by to nešlo tak bych to raději nechal tak .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“