Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

To je na palici, když takhle pěknou práci naruší takový detail a ještě to není tvojí vinou. Držím pěsti ať se ti to podaří vyřešit a neskončí to u ledu. Byla by škoda zahodit takový kus skvělé práce.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od yvan »

Ve srovnání s fotkama originálů (jakože na to nejsu odborník a nemáš to nafocené z přímých úhlů, tak nevim jistě) bych to viděl tak, že problémy jsou v zásadě ty, že blatníky jsou moc vysoko oproti bočním krytům motoru a mřížka před chladičem nemá správné proporce.

Pokud bych to chtěl z tohoto stavu přiblížit realitě tak bych uřezal blatníky od kapotáže a posunul je níž (tipoval bych 1-2 milimetry). Teď hrana světel oproti žebrování vypadá vysoko a spodní hrany blatníků oproti nárazníku a stupačkám taky vysoko. Na kapotáži to ale bude chtít asi něčím zakrýt, nejspíš nějakým páskem rezervy, případně na oblouk blatníku dolepit nějaké nasílení. Plechy pod blatníkama (tam jak jsou ty šipky) by to chtělo polohově zachovat, protože kabina a kapotáž je na podvozku asi dobře.

Mřížka je širší než vyšší, což je asi správně, ale na předloze mi to připadá víc do čtverce, než to máš ty. Takže tam by byla náprava "snadná", uříznout spodní příčku a svislé vyměnit za delší až k nárazníku.

Bude to asi celkem opruz, takže záleží jak moc ti to teď takto vadí. A taky záleží kolik je teď mezi kolem a blatníkem, aby nenastal kontakt. Tvar blatníku asi taky úplně nesedí, ale s tím bych už asi nic nedělal, to bys musel ten oblouk zase rozřezat a to asi nestojí za to.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

především dík za reakce a rady. MatesHK tohle nejsou problémy, kvůli kterým bych posílal model k ledu, to už bych měl plnou ledničku :lol: :lol: .
Než napsal yvan svoje rady a postřehy, pustil jsem se do oprav podle VaškaS ,,od každého trochu".
Nejdřív jsem odpreparoval kapličky světel a do 3/4 blatníky Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, blatníky jsem lehce přetvaroval a v přední části vlepil asi o 1/2 mm víc dovnitř kapoty, aby vnějšky klesli a blatníky byli víc vodorovné. Pak jsem upravil výšku dílů 118d, odpreparoval filtr a spod něj díl 59e (kroužek potrubí vysoký cca 1,5-2mm). Nasadil jsem kola abych vyzkoušel zda nekolidují z blatníkem, ale tam je rezerva habakúk a výsledek je víc než uspokojující (zatím nasucho)Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.

Takže ani lednice, ani kamna nebudou :twisted: :twisted:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

Paráda :!:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Je pravda , že já nejsem líný zatopit v kamnech ( když je potřeba )i teď v létě . Ale taky je pravda , že tento model bych tam nepřikládal . Zvládl jsi to luxusně . Je dobře že jsi ty kapličky světel přilepil jen tak decentně , že šli ještě urvat . Na mě nezáleží , ale já bych to už tak nechal .
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Především díky za info o náhradní ploše, na případné opravy.
Dále se skláním nad umem dovést takový problém k dokonalému výsledku.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Kraz 258 & TZ-22 / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

no a aby se mi to nepletlo, tak zde pro změnu opět nápravy návěsu (nějaké chybky ve značení) Obrázek Obrázek a jak se dílo daří Obrázek Obrázek.

Tak čau
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“