SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne všem modelářům

Tomáš - Nějak to domluv a kdykoliv dej vědět.

V poslední době bylo na lepení trošku víc času, takže kousek popojedeme.

Podařilo se mi dát dohromady nárazník. Celkově vše sedělo. Světla jsem udělal z hliníkové fólie překryté plastovou. Tu jsem následně narýhoval.
Rám doplním až při kompletaci. Stejně tak chci vytáhnout z fólie blinkry, které přijdou umístit ze stran nárazníku.
Na fotkách zatím nejsou nabarvené klece pro ochranu světel. Nevím, zdali je udělám černé, nebo v barvě kamufláže.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Následoval větší oříšek - hlavní kabina.
Spoustu času jsem věnoval studování, jak to vlastně půjde do sebe. Pořád se mi to nějak nezdálo.
A ono taky že jo - díl 145 je špatně namalovaný. Zadní část dílu je zrcadlově, to znamená před podlepením na sílu 0,5 mm zadní část odříznout a nalepit obráceně. Bohužel ve vystřihovánce není zapas této zelené barvy. Proto jsem se zadní část kabiny rozhodl polepit černou barvou.

Obrázek

To samé u dílu 145 a, kdy je čára pro ohyb na jedné straně dílu dobře, na druhé směřuje mimo o nějaké 3 mm. Správně rýhovat až na vrchol zlomu. A ještě chybí díl 145 d. Jelikož není vidět, není problém dodělat.

Obrázek

Poté již vše bez problémů. Zde slepen vnitřek kabiny:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

No a jde se zdobit vnitřek. Zároveň chci opět znázornit rozvody elektřiny.

Tak zatím
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

A nešlo ten kousek uřízlího dílu prohodit mezy kabinama?
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

jarek píše:A nešlo ten kousek uřízlího dílu prohodit mezy kabinama?
To by bohužel nešlo, druhá kabina má jiný tvar. Ale také mě to původně napadlo. Holt soudruzi namalovali zadní stěnu na černo.

Já jsem o kousek popojel. Přišlo na řadu zdobení kabiny. Začal jsem rozvody:

Obrázek

Sice to byla celkem pakárna, ale bavilo mě to. Vnitřní světla jsou sice v kabině naznačena, ale ve vystřihovánce nejsou. Takže jsem je vytáhl z fólie a přetřel modrou barvou.

Následovaly sedačky:

Obrázek Obrázek

A zde již celkový výsledek mého snažení:

Obrázek Obrázek
Obrázek

A jde se zavírat a potahovat. Jsem zvědav, jak si to všechno sedne, mám z toho celkem vítr.

Tak snad brzy :)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jarek »

Tím pádem bych udělal obě vnítřní zadní stěny kabiny na černo a tvrdil, že je to odhlučnění... :D :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Dobře jedeš, paráda.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Je na čase popojet

Josko hezky si se připomněl. Protože jsem konečně zužitkoval kornováky od tebe a musím říct, že super

Hlavní kabina je úspěšně hotová. Začal jsem zavírat vnitřní částí. Přilepil jsem vnitřní část střechy k vnitřní části stěny. Není to dobrý nápad a přišlo párání. Venkovní část stěny je složená z 1 mm silné části a tím by vznikl nepěkný zub. Takže střechu přilepit až na vnější část.

Obrázek

Následovalo finální obalení. Autor zřejmě nepočítal s tloušťkou stěny, na které jsou dveře. Dohromady i s vnitřní částí je to celkem 2 mm. Na přední části měla být střecha o něco přestrčena. ( na druhé kabině to již je). Krom tohoto problému vše sedělo naprosto přesně, nikde jsem nic neodřezával a nikde nic nechybělo.
Na kabině byly naznačeny nýty. Již od počátku jsem je zamýšlel udělat plastické. K tomuto účelu jsem použil zmiňované kornováky, které se mi velmi osvědčily. Nýty jsem dělal ze zapasu slabého papíru. Vyrazit, očistit, lehká retuš a přilepit. Použil jsem velikost 18 a kolem oken velikost 14. S výsledkem jsem velmi spokojen a kabina dostala úplně jiný rozměr. Nýtů je na kabině přes 350. Ostatní věci přidám až po kompletaci na rám.

Sedačky v kabide vydržely do prvního crash testu, kdy kabina při manipulaci letěla na čumák. Přijdou přilepit dveřmi.
Zde již výsledek mého snažení :

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Následovat bude druhá, menší kabina.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Opět velká krása.
Nýty to hodně pozvednou, ale když si představím to jejich retušování....... :roll: , klobouk dolů.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

to je důležité, jestli máš asfaltovou plochu příjdem se pochlubit s něčím jiným na co vidím :-)

řádíme s klukama RC, to je uplně jiná modelařina...
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Jseš dobrej! Ty nýty, to je jednoznačný vylepšení, o tom nemůže být pochyb.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Po nějakém čase opět ahoj

Kluci díky, jsem rád, že se líbí.

Vašku kupodivu to nebyl zas takový problém. Ve finále šlo pouze o zelené. Bílé potřeba nejsou retušovat a černé jsem dělal z barevného černého papíru. Ve finále jsem si nejvíc zaškodil sám, když jsem vyhodil několik archů slabého papíru s díly kol, ze kterého jsem mohl krásně dělat nýty. A protože zapasu na slabém papíru je opravdu málo, budu rád, když vyjdu.

Josko to víš, že se tu asfaltová plocha najde. Vem kluky a přijeďte. Naším dětem se to bude taky moc líbit.

Já jsem pozvolna přešel na druhou kabinu. Zde jsou trošku zmatky ohledně podlepování. Já jsem se řídil vystřihovánkou a udělal jsem chybu. Dle plánu má být podlepen pouze díl 181 c, 181 d. Ale pokud podlepíte 0,5 mm i díly 181, 181 a, 181 b, tak chybu neuděláte. Obzvláště díl 181 b jsem nakonec podlepil téměř 2 mm. Jinak si vše sedlo naprosto přesně. Radost lepit:

Obrázek Obrázek

Šlo se zdobit. Podle plánku má být lékárnička přilepena až na horní části zadní stěny, místo pro přilepení je na spodní. Díl 182 jsem ve finále musel trošku zkrátit. Přední stěna půjde zasadit a tím by mi tam díl překážel. Opět napodobeny rozvody, zde již podle plánu notně robusnější:

Obrázek Obrázek

A zde celkový pohled včetně sedačky - která tam opět vydržela cca dvě hodiny. Prostě co kabina to jeden let. :roll: Ještě že se tam vejde dveřmi:

Obrázek

A jde se zavírat. Uvidíme, jak si to vše nakonec sedne.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Sem chodím velice rád valit bulvy. A i když tady ta technika jde jaksi mimo mně, tak musím říct že se mě to neskutečně líbí. No a provedení........ luxus Pavle !!! ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Beze slov :shock: :shock: :shock: beze slov.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

To není možný, paráda. Moc rád sem chodím na čumendu.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne přeji.

Po sto letech se hlásím s dalším postupem.

Hoši děkuji moc, jsem rád, že se líbí. Ale zase bych to s tou chválou nepřeháněl.. :mrgreen:

Druhá kabina je téměř kompletní. Bylo zde potřeba mnohem více úprav, než u první. Především čelní strana obšívky se musela o dobré 3, 4mm na straně odříznout. Díky tomu přesně nesedí maskování mezi stropem a čelní stranou. Rubová strana spodku přední části je potřeba buď zabarvit, nebo jako v mém případě polepit černým papírem. Strana kde jsou dveře je zase u čelního okna o něco kratší - nebylo počítáno s nasílením čelního skla. Tak jsem tam musel přidat cca 1,5 mm kartonu.
Následně opět onýtována celá kabina.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Následovat budou dveře, které jsou mimo jiné dost složitý mechanismus.
Tak snad dříve než za rok :)
Umberto
Příspěvky: 478
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Umberto »

paráda...moc pěkný!!!
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“