SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

No zas to máš parádní a retuš nýtů nemá chybu.

Zrovna nedávno jsem stál velice blízko u příbuzného MAZu 543. Nevim, jak je to u tohohle stroje, ale u tamtoho je celá kabina z laminátu. Dost mě to překvapilo :o .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Pavle a to ty nýty opravdu každý retušuješ zvlášť a nebo máš nějakou zvláštní metodu jak to jde urychlit ?
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Po nějakém čase přeji hezký den

Vašku - o tomhle nemám vůbec žádné tušení. Ale kabina musí být pořádně masivní, na modelu má strana u dveří tloušťku přes 2 mm. Pokud by měl někdo nějaké detailnější informace, sem s nimi.

Zdeňku - S těmi nýty to naštěstí není tak strašné - černé razím z černého papíru, světlé se vzhledem k barvě vůbec nemusí retušovat. Zbývají zelené - vyrazím, otočím a lehce přejedu štětcem. 3000 bych jich dělat nechtěl, ale v tomhle množství je to ještě přijatelné. Pro případné stavitele rozhodně doporučuji nýty osadit. Je to úplně o něčem jiném, obzvláště naživo.

Nicméně já jsem o další krůček dále. Povedlo se mi dát dohromady dveře. Ač to tak nevypadá, práce to byla celkem náročná a zdlouhavá. Bohužel je zde několik nepřesností. Zadní dveře hlavní kabiny mají špatně značené maskování. Černý pruh pokračuje až dolů. Rám okna menší kabiny má zase maskování zrcadlově. Obě věci jsem ponechal na modelu tak jak jsou. Nějaké pokusy o napravení byly, ale dopadly tak tristně, že je lepší nechat originál. Dveře zůstanou ve finále otevřené, tak to snad nebude tolik bít do očí.
Samotné osazení dveří do kabiny nebylo také úplně jednoduché. Šly tam celkem ztuha. Nějaké přiříznutí a zabroušení to spravilo. Ještě musím zamaskovat místo pro nalepení pantů, které je na zadních dveřích posazené o něco jinde.

Obrázek Obrázek

Zde již osazené dveře - panty fungují obstojně:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Další prací bylo zhotovení hasičáků. Obzvláště uchycení s přezkami bylo něco:

Obrázek Obrázek

No a teď přijde na řadu kompletace s rámem a osazení veškerých doplňků na kabiny, kterých je celkem požehnaně. Manipulace s celým modelem se pro mě stává čím dál těžší. Jsem zvědav, kolik toho ulomím teď.
Umberto
Příspěvky: 478
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Bomba...moc se mi to líbí
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

No........ Tak na to těžko hledají slova :o :o
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Opět parádní práce! Ta kamufláž teda zamrzí....
Ale jak říkám, zpracovaný to máš parádně.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Naprostá paráda :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký den všem příznivcům papírového modelářství.

Po více než měsíci se hlásím s dalším malinkým postupem.
Před kompletací jsem se ještě rozhodl dát dohromady další část, která se nachází za malou kabinou. Co to vůbec je a k čemu to slouží, se mě neptejte, protože absolutně netuším :) Snad někdo napoví.
Na této části se doposud vyskytlo nejvíce chyb od začátku stavby. Jak v oblasti číslování, tak v oblasti chybějících dílů.
Chybně je v návodu označen již základ. Místo čísel 200, se ve skutečností jedná o čísla 202. Konzole 202 c ve vystřihovánce vůbec není, je potřeba zhotovit zcela novou. Zcela chybí Hlavní stojka 206. Je totožná se stojkou č 209. Takže není problém udělat kopii a obalit zapasem. Též je prohozené číslování dílů 210 a 211. Ale modelář, který došel až sem, si s tím bez problému poradí. Nejvíce času z celého modelaření mi zabírá zjišťování, jak to vlastně celé jde do kupy. Bez podrobného seznamu dílů, na které stránce se tentýž díl nachází by to bylo nereálné dát dohromady. Takže důkladná příprava před začátkem lepení se víc než vyplatila. Ještě jednou děkuji zkooterovi, který mi poskytl dokonalý přehled. Ten můj, co jsem si udělal, byl naprosto k ničemu :oops:

Nicméně jsem si tuto část moc užil, Je to zase něco jiného, co se jen tak na ostatních modelech nevidí. Líbí se mi, že se autor snaží co nejvíc dílů vytvořit z papíru. Krom jedné slabé spojky je to komplet papír. Celkový počet dílů na této části je 163. Nakonec opět osazeny nějaké ty rozvody, nýtky a drátky.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

A teď to nejzajímavější číslo. Celkový počet všech dosavadně osazených dílů se vyšplhal k číslu 15 825 ks Na to že jsem číslováním něco za půlkou :shock:
Teď se konečně pustím do slíbené kompletace.
Mějte se
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Óčeň charašó, maladěc. :D ;)
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Začíná mi to připomínat Bakuldovi "modely na modelu" :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2390
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Budu se opakovat, ale retuš, tvarování, čistota a fotky jsou parádní. Je hodně vidět že tě model baví. :)
Umberto
Příspěvky: 478
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Připojuji se k tomu co píše Ondra...moc pěkný, proto se sem člověk chodí koukat ...pro inspiraci jak to má vypadat a nabudit se na lepení...ono to potom jde prostě líp:-)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Po nějakém čase hezký den přeji.

Kluci díky moc, jsem fakt rád, že se líbí. Pokud mám inspirovat alespoň jednoho modeláře k práci, pak je to jen a jen dobře.
Ondro máš pravdu. Zatím mi to neskutečně baví. Snad nepřijde nějaká větší krize.

Další části, které mě čekaly jsou bedny umístěné za kabinami na blatnících.

Na jedné straně jsou tři menší:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A na druhé straně jedna velká:

Obrázek Obrázek

Ušil jsem si na sebe pěkný bič. Rozhodl jsem se naznačit nýty na pantech. A když už jsem to udělal na jedné, tak budu pokračovat na všech.
Nejvíc času zabere retušování. Těch prolisů je tam strašně moc :roll:
Zde již všechny bedny pohromadě, celkem 434 dílků..

Obrázek

Celkový počet všech dílů je: 16 382 kusů

Jinak pomalu kompletuji dohromady. Musím vymyslet, jak kloudně fotit velké části. Zatím jsem na to nepřišel. :cry:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tak ještě jedna aktualizace.

Téměř všechny věci na přední straně jsou již na svém místě.
Chybí pouze nějaká dráteničina, jako jsou madla, žebříky a přední rám mezi kabinami. Také zrcátka, ale ty přijdou nejspíš na řadu až na úplný závěr.

Kryt nad motorem je sundavací. Tím pádem se krásně dá nahlédnout do motorového prostoru. Vše to bude vidět po zvednutí rakety za což jsem rád, když to dalo takové práce že ;)
Osadit kabiny byl celkem oříšek. Drží je pouze dvě konzole a rámu se dotýkají pouze roh na roh. Zde jsem důkladně prolil vteřinovým lepidlem. Snad tam vydrží až do konce stavby.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Zároveň jsem po dlouhé úvaze zakoupil pryskyřičné doplňky, a sice hrušky zapadající do tlumičů. Bylo několik pokusů o zhotovení, pokaždé neúspěšné. Prostě kouli z papíru neudělám. Tyhle vypadají naprosto skvěle, takže investice nelituji.

Obrázek

To je zatím vše. Následovat bude osazení krabic a drobotiny za kabinami. Zároveň již začínám přední opěrné nohy.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto luxusní . Jsem ani nevěděl , že Model-kom dělá i tyhle doplňky .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“