SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to parádně . Bez těch šroubů a matiček by to nebylo ono . A je dobře , že si dal na Vaškovu radu jen zelená by byla fádní .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Perfektní práce Pavle...přesně jak tady už psali a ještě určitě budou psát všichni ostatní.
A ano,,,,Ještě že jsi dal na Vaška a nenechal ty disky všechny zelené ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne všem.

Jsem moc rád, že se disky líbí. Od takových kapacit si toho opravdu moc cením ;)


Po delší době jsem tu opět s nějakým postupem. A ne jen s ledajakým. Mohu říct, konečně, konečně mám další velkou etapu za sebou. Kola jsou zdárně smontována a uložena na pozdější použití. Poslední dobou čas na lepení téměř není a vidina zlepšení bohužel žádná. Proto mi také kola trvala nějakých pět měsíců... Časově se to pohybuje kolem nějakých 110, 120 hodin. Nebylo by jednodušší je koupit jako doplněk? :D :)

Nicméně abych to uzavřel. Závěrečná fáze zhotovení spočívala v nekonečném broušení a nanášení spousty vrstev chemie. Jak říkám, jsem v tomhle naprostý nováček, takže každý postup je pro mě takový experiment. Takže nejdříve plnič ze spreje, poté poslední přebroušení bočních figur, nástřik surfacerem, jedna vrstva černé, druhá vrstva černé. Následoval finální nástřik barvou Tamiya Rubber Black. Jelikož byla barva extrémně náchylná na otěr, musel jsem přistoupit k finálnímu přelakování matným lakem, který tento problém vyřešil. s výsledkem jsem celkem spokojen. Není to úplně stoprocentní, když vidím co tu někteří s koly předvádí. Příště nějaké autíčko se čtyřmi a ne se šestnácti :lol:

Každopádně výsledek můžete posoudit sami:

Obrázek Obrázek

Obrázek

Zároveň jsem neodolal a hned na sucho ozkoušel osazení na podvozek. Mám z toho konečně pořádnou radost. Kola jsou bez nějaké logiky pouze opřená o model. A opravdu se vedle sebe vejdou :D

Obrázek

Obrázek Obrázek

Ještě že jsem ty disky udělal trojbarevné. Takhle to fakt vypadá mnohem lépe.

Také jsem Topolkovi zhotovil takovou menší rakev, ve které odpočívá schován před všudypřítomným prachem. Dohromady má 120 cm na délku. Takže uložit na skříň a jde se pokračovat.

Obrázek

Celkový čas strávený na modelu je zatím 395 hodin.
A celkový počet všech dílů je 13917
Teď dokončím motor a budu pokračovat chladícím systémem.
Tak zas někdy příště :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Nic moc. :D

Nádherně je vidět ta velikost a masivnost rámu. Ty kolečka vedle toho vypadají maličké, přitom každé mám cca 6cm v průměr.
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Umberto »

Pecka...na to musí být samostatná vitrína:-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Už teď je to úctyhodný dílo :shock: .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 630
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Klobouk dolu kola jsou super jedno jako druhé,těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Moc pěkný obsah krabičky!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pavle ty kola jsou luxus.... a ještě v takovém množství ;)
No on i ten obsah kouzelné krabičky...... spíš krabice.... je perfektní.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Po nějakém čase přeji hezký den.

Hoši děkuji moc. Jsem rád, že se líbí.

Umberto - no mě se to do žádné mé existující vitríny nevejde. Zatím nepředbíhám ale měl by na to vzniknout nějaký na míru šitý box. Se zvednutým přirozením by měl mít metr na výšku :lol: Manželka brumlá, že takovou obludu do obýváku nechce. Mám ještě pár let na to jí přesvědčit. :twisted:

Aby jsme jen nepovídali, tak trošku popojedeme. Pokračoval jsem chladiči. Celkem pohodová práce. dílů 123 a byla jen polovina, a chyběly celkem čtyři lopatky 122 f. Není problém zhotovit.

Obrázek Obrázek

A bylo také načase říznout konečně do zelené. První pod ruku mi přišel kryt chladiče, kde jsem si měl možnost vyzkoušet namíchané barvy na retuš.
S mým barvocitem je tohle maximum, co z toho můžu vymáčknout.

Obrázek

Následovala kompletace. Do rámu přišel první osadit motor, následně chladiče a poté vše spojit potrubím. Jako poslední přilepit kryt před chladiči. Místo pro přilepení je trošku větší, než by mělo být.

Jinak vše do rámu pasovalo naprosto přesně a s výsledkem jsem celkem spokojen.

Obrázek

Následovat bude rám nad motorem a překrytí deskou. Na tom se již pracuje, tak se snad uvidíme dříve, než za měsíc.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Krásná práce. Retuš máš téměř dokonalo. Ty trubky co vedou z chladičů k motoru mi přijdou dost tenké, na to jakou bestii to má chladit. :D
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Naprostý souhlas s Ondrou, ledaže by se to chladilo tekutým dusíkem (u Rusa nikdy nevíš :twisted: :twisted: :twisted: ). Ale modelařina A+++ :!:
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

To je až úchylně čisté... Paráda :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Mě to napadlo také. Jak návodové kresby, tak autor na svém beta modelu to má provedeno stejně. A jelikož se mi nějaké origo fotky nepovedlo vypátrat, tak bylo jasno. Bůh ví, co v tom Rus má :o

Tomáš - říkal si, že se přijedeš podívat, tak konečně dojeď ať se můžeš přesvědčit, že realita je někde jinde. Fotky dovedou být někdy dost shovívavé :)

Jinak jsem samozřejmě rád, že se líbí
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Shagrath píše:Mě to napadlo také. Jak návodové kresby, tak autor na svém beta modelu to má provedeno stejně. A jelikož se mi nějaké origo fotky nepovedlo vypátrat, tak bylo jasno. Bůh ví, co v tom Rus má :o

Tomáš - říkal si, že se přijedeš podívat, tak konečně dojeď ať se můžeš přesvědčit, že realita je někde jinde. Fotky dovedou být někdy dost shovívavé :)

Jinak jsem samozřejmě rád, že se líbí
To budu muset spáchat :) Domluvím se nejdřív doma (novorozenec nám dává trošku zabrat :) ) a pak podle počasí se domluvím s tebou :)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“