T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to perfektně. A neboj, potrubí se tam vejde, ale chce to dost trpělivosti. :D
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

tak s potrubím jsem se snad porval se ctí Obrázek Obrázek Obrázek , "hřibky" jsem pojal malinko odlišně, než Vašek (nechtělo se mi dodělávat žebra). Podle "šablony" na čtvrtky, na osminy a do každé pak 3 žebra... Obrázek délka žeber se musela upravit Obrázek Obrázek , výsledek 32 a 3 ještě zbydou Obrázek. Holt, jsem spořivej typ :twisted: .
Takže sání pak následovný Obrázek Obrázek Obrázek , s rezervou a upravenou délkou řetězu na "kočce".

Doufám, že kryty dopadnou aspoň takhle...
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tohle je uplně nádherná stavba ... co dodat, nic, jen se kochat .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tohle je fakt nádhera. To potrubí muselo být výživné.
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od spida »

Fakt paráda. Krásně se na to kouká. Umíte si ale představit jak výživné bylo zjistit odkud kam která trubka vede, jak to nakonstruovat tak aby to šlo slepit a přitom to vypadalo jako živý? Všechno jen podle fotek, hodiny a hodiny prohlížení a hledání navaznosti fotek že tahle roura by asi mohla být tady ta na jiné fotce a vede asi sem nebo támhle 8-) a přitom živé auto nebylo možné nikde vidět.Jsem fakt rád že se do modelu pustilo hned několik modelářů a je vidět že modelářů, kteří mají soudnost se do takového modelu pusti, protože řekněme si to na rovinu. Tento model není pro každého. Takže smekám před každým kdo takhle umí ;)
PS když vidím ten hupcuk a vím jak je to malinkaté....... nemám slov
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Dík za povzbudivá slova. K práci na bočních krytech je budu, zdá se po dnešku, hodně potřebovat.

to spida: - je-li to kreslené jen podle fotek, tak hluboká poklona. Přesnost potrubí po slepení mě až zarazila, samozřejmě v dobrém. Až na jednu felu, co jsem si podělal sám, mi všechny roury sedli jak onen pověstný hrnec... Takže taky... dík za to!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Zas to máš hezčí než já. Jsi prostě borec. ;)

A hupcuk, ten jsem odložil k nepoužitým dílům, že možná až.... , spíš už nikdy :D .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Vašku děkuji, ale jsem soudný člověk a tak vím, že teď mi milosrdně lžeš :lol: :lol: :lol:. A ten hupcuk to nevytrhne.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

jelikož jsem se v posledních týdnech pral s tou mrchou, co nám teď řádí v revíru, nebylo moc chuti, ani času sem házet příspěvky. Sice jsem sledoval počínání ostatních a jde Vám to všem hezky, ale sám jsem moc chutí do lepení neměl. Toto je snažení ještě předtím, než jsem lehl.
Krom pantů se mi povedlo poprat se s kurníkem. Problém žádný nenastal, výztuhu krytu na straně žebříku jsem udělal poloviční rovnou, takže tam to bylo při kompletaci v poho.
Ostatní na fotkách... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

rozhodoval jsem se, zda pokračovat navijáky, nebo kabinou, začal jsem obojím a postupně zvítězila kabina. Hned na začátek přiznávám, že jsem se nepoučil "z krizového vývoje" a rovněž nalepil oplechování stupaček v posloupnosti čísel. Věděl jsem, že tam "něco" je, ale jak na potvoru byl nějaký problém v připojení a tak jsem si to přečetl až po vlepení. Holt budu taky párat, nebo řezat.
Teď už nějaké komentované foto Obrázek Obrázek, problém jsem měl s ohybem skla v dolních rozích, které se mi nedařilo přilepit. Pravý na druhý a levý dokonce až na třetí pokus a tam jsem musel rozbourat a poupravit tvar celého rohu. Je to lehce vidět :roll: . Obrázek Obrázek. Nasílení střechy jsem si zjednodušil podlepením a zaretušováním hran bez oblepení, je to "čistější" :!:
Dál jsem pokračoval interiérem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Trochu mám hokej v natvarování předních sedaček, tak nato musím juknout...
a neodpustil jsem si toto Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě je toho dost do konečné alespoň tahače, ale ten základní tvar už to chytá :twisted: .
LaBa
Příspěvky: 15
Registrován: pon 14.8.2017 11:36

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od LaBa »

Neskutočný masaker... Nádherná práca.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

Tohle je HUSTOTA!!! Na tohle to chce mít odvahu a pak se to vyplácí... jako v tvém případě. Jedeš zatím moc dobře tak ať ti to vydrží a budu sledovat dál.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

No vida, jak se klube, Tatřice.
Prolisy na střeše jsi zvládnul skvěle. A u toho skla. Kde? :D ;)
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od spida »

taky hustý :o :D
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

v posledních týdnech jsem si na lepení krom 24-hodinovky kradl čas spíš po desetiminutovkách a bohužel někde se to nevyplatilo :roll: . Na tatře jsem se sice pohnul, ale občas za cenu dost fatálních chyb. Dopatlal jsem docela úspěšně interiér a začal dávat dohromady kabinu. Vlepoval jsem postupem: - tapec střechy+ svislé madla, zadní stěna, balsou vyztužené boční stěny, palubní deska. U bočních stěn jsem bohužel nic nevlepil doprostřed, ve svislém směru od středního okna dolů. Nevím kdy, ale povedlo se mi tyto místa na vnější skořápce kabiny vmáčknout dovnitř :cry: . Na levé straně se to dá přehlédnout, ale vpravo je to dost výrazné. Výdutě nad stupačkami přišli odříznout po vzoru Vaška. Interiér s podlahou pak celkem pohodově zaplul dovnitř a seděl až podezřele ;) přesně. Sice jsem postup průběžně fotil, ale narychlo a dnes jsem zjistil, že nic z toho nejde použít.
Dál jsem pokračoval uchycením kabiny a systémem uzamčení. Zde jsem se nesoustředil na funkčnost, ale na přesnost zhotovení dílů, táhel dle šablon a přesnost nalepení. Dovoluji si napsat, že když to sestrojíte tak, jak to spiďa (autor) nakreslil, tak to funguje :!: a háčky se hezky zamknou na čepy. Obrázek Obrázek Obrázek to je vše, co šlo použít :( .
Pak jsem začal Tatřici dávat dohromady. U lepení kol jsem zjistil, že vyztužení nábojů zadních náprav jsem dost podcenil a páralo se... a vyztužovalo...!
No, průběžný účet teď vypadá nějak takto Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek A hodnocení této etapy? Že jsem se na to nevy...bodl a nenechal to, až bude víc času :!:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“