T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

chuť na zelenou se zatím nevrátila, "zátěž" už čeká, tak se holt musím začít něčím bavit, né!? Tož jsem ji vytáhl ze skříně Obrázek potvoru :!:
Popis vzniku předlohy je hezky vyveden na zadní straně obálky, tak nemá cenu něco přepisovat. Kdo zakoupil, počte si, kdo ne, prohloupil!
Dlouho jsem se "kochal" šmikajdou a návodovkami, nakonec se rozhodl využít nabídku VaškaS a požádal ho o soupis dílů, který zpracoval. Je to fakt super pomocník a vřele doporučuji budoucím stavitelům. Minimálně si před prvním střihnutím naplno uvědomíte, do čeho se pouštíte :o :!:

Model nehodlám nějak zvlášť doplňovat (max. šroubení), určitě ne vymýšlet něco, jako Vašek. Už tak mám co dělat na dva, až tři roky. Zatím první fota ze stavby Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Momentálně řeším dilema s předními světly Obrázek Obrázek , zda je upravit, nebo použít díly z vystřihovánky, jako u zadního parkovacího světla. To je doplněno pouze o fólii. Zatím vítězí vytisklý světlomet s fólií. Nechce se mi upravovat celou kapličku kvůli parabolám.
Lepení je zatím pěkné, občas ale v titěrnosti na hranici možností mích rukou i zraku (a nedokonalosti pinzet, zde to bude chtít zainvestovat :oops: )
To je zatím vše...
Naposledy upravil(a) haageeman dne ned 6.3.2022 17:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Vy nás ale zábobujete pane Karfííík :roll:

Držím palec, zatím to vypadá parádně.

A k pinzetkám - dost dlouho jsem žil v tom, že stačí "cokoliv", ale ve skutečnosti stačí 2 pořádné :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

No vida. Tak to netrvalo moc dlouho :D

Tedy usedám a budu velmi pečlivě sledovat. V tvém podání to bude paráda.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od zkooter »

No pěkně ty... chuť na zelenou se sice nevrátila, ale té pískové musíš mít na rozdávání :D Krásný model, snad se k němu taky někdy dostanu. Zatim tě budu bedlivě sledovat, držím palce ;)
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od spida »

;)sleduju
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Na dva až tři roky hraní? "Ale jděte!"
Tvým tempem to vidim, že mě za chvíli doženeš.
Zatím tedy vedeš v čistotě lepení. Palec nahoru ;) .
Vašek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

dík za sledování, aspoň bude koho se ptát, když budu v koncích :roll: ;) . Dnes jen minipostup, nakonec jsem se rozhodl "očka" přece jen "přeoperovat" Obrázek Obrázek. Na zapravení jsem zvolil ne tak čistý způsob, jako Vašek Obrázek , ale ve výsledku jsme na tom podobně Obrázek. Nakonec celý rám s nárazníkem Obrázek. Myslím, že mu to sluší... ;) .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Sakra ty jedeš jak drak! Paráda.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

a to jsem si myslel, že Ti tenhle model už chvilku vydrží :roll:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

BalvieM: - když já se už strašně těším na Topola, tak musím pohnout :lol: :lol: :lol:

... ale tolik toho zas nepřibylo, dorazil jsem sedlo Obrázek Obrázek Obrázek, hejblata se hejbou a pokračoval dál dle číslování. Něco rourkování Obrázek a už to spěje k nápravám Obrázek (jak je vidět, černá, či spíš šedá se moc nepovedla :roll: ).
Nakonec jedna nepodstatná pidichybička Obrázek ohnout a slepit to podle označení, asi by to nebylo nic moc. To jen aby řeč nestála...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

dnes to bude o samých negativech se šťastným koncem :) . Nejdřív jedna konstrukční: - u nosníků 151 a 274 sedí vnitřní obšívka parádně Obrázek, ale vnější je stejně dlouhá. Při postupu, který je na fotce jsem musel vnější obšívku v dolní části rozřezat a pak to dopadlo takto Obrázek. Možná by to dopadlo líp, kdyby se nejdřív spodní s vrchní slepili dohromady a pak se oblepovalo :?: :!: Ovšem to byl slabý čajíček, dál jsem si málem přivodil smrt vlastní slabou přípravou (rozuměj blbostí) a zbrklostí při lepení. Rozhodl jsem se nápravy náležitě vyztužit a tak jsem smotal kanclák do hlavní roury + 2x délka diferenciálů Obrázek, do diferáků nasílení tak, aby šli natěsno nasadit na rouru Obrázek. Zatím paráda ... a pak skrat :o , zaretušoval jsem čela diferáků, napatlal lepidlem a hezky, šev na šev slepil k sobě :!: Ještě jsem si dokonce chvilku liboval, jak se mi to hezky povedlo, než jsem okem hodil bokem a dal si 5 a 5 dohromady Obrázek. V tu chvíli studený pot, pokus infarktu, třes v rukou... Byl jsem si vědom, jak betelně jsem lepil, tak jsem chvilku tápal a pak mě napadlo toto: - na kružítku jsem rozřezal rouru uprostřed ... a ostatní ve fotkách Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. UUUFF :!: :!: Zatím je to raději všechno nasucho :)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

No parádní zápletka :D konec dobrý, všecho dobré. Držím pěsti a budu dál sledovat. Seš borec :mrgreen:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jak je vidět, šikovnej kluk si vždycky poradí ;) . Jinak, čim víc se podvozek vyztuží, tím líp. Je to kurňa Tatra, tak musí něco vydržet! :lol: :lol:
S tou obšívkou nosníků jsem to měl podobně. Spolehl jsem se na délku vnější části a pak mi to chybělo. Měl jsem to napřed slepit k sobě a pak.... . Pravda. Tady ten proužek to přehnutí v ohybu ještě snese, ale u velkých oboustranných dílů, jako třeba blatníky, už se náběh tloušťky papíru musí řešit. Tam z vnitřní strany ohybu ubírám trochu materiálu.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Kurňa to bylo drama. :lol: Nakonec jsi to zmákl frajerky, a pozor druhá náprava je na tom stejně. :lol:

U těch nosníků to dělám tak, že si proužky slepím a pak rozřežu na části a ty pak lepím jednotlivě na místo. Dělám to tak u všech vydavatelů, Spiďa, PMHT, RW. Podle mě se tím eliminují případné chyby.
Sandokan
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28.11.2019 14:40

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Sandokan »

Pěkná práce.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“