Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Napsal jsi, že spěchám. Což je nesmysl a vůbec nic to neřekne. Akorát mě to rozhodilo a nemám náladu pokračovat. Těch chyb, které jsi popsal v další reakci (která teda už má nějakou informační hodnotu), jsem si vědom. Už jsem to řešil i jinde. Příště budu chytřejší a třeba se jim vyvaruju.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tak beru zpět ten spěch.
Mrzí mě, že jsem Ti to tak otrávil. Sorry. :oops:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ono se toho naskládá víc a člověka pak rozhodí drobnost, co by ho jinak nechala v klidu. S tou rychlostí jsem podrážděný, protože mi za ni jeden modelář vynadal nedávno a v podstatě mi nebyl schopný, tak jako ty, popsat, kde ty rychlostní chyby vidí. A od té doby se se mnou táhne taková polootrávená nálada...
Ty přemalované sajtny jsou takové, protože mi opravdu dole po nalepení prosvítala bílá a asi ve dvou plochách jsem to opravdu nevychytal. Ty sloupky na okně se odlouply, ale až při čištění od toho lepidla. Takže tam ta možnost, jak jsi popisoval, nemohla být. Ale už mě taky napadlo, že je sundám a nalepím nové. Se sajtnami už nic neudělám - maximálně to můžu zapatinovat, ale to nechci. No, našlo by se tam víc drobností, na kterých je třeba zapracovat. A ty spoje na rouře... Nějak si nevzpomínám, že bych to v návodu četl. Díval jsem se i na své předchozí kousky a mám to na každém jinak. Takže jsem usoudil, že nejdůležitější je, aby byly spoje stejným směrem, no a že zespoda se na auto nikdo moc dívat nebude.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Já si taky u každého modelu říkám, že bych něco příště dělal jinak. Jen se nenechat odradit.

Já bych ty bočnice dělal tak, že bych vůbec nepoužil ten vnitřní zesilující díl (32b) a na podřebnou sílu bych podlepoval přímo ten lícový. Řez by pak byl přesnější a nevznikala by ti vevnitř "druhá hrana". Na samotné bočnici (32d) je pak dobré vyznačené místo pro lepení toho nasílení nabarvit, aby tam pak bílá kolem hran neprosvítala. Na doretušování detailů uvnitř výřezů po nalepení bych pak v tomto případě použil seříznuté párátko, kterým naneseš malé množství barvy opravdu jen tam, kam je potřeba.

Ať se daří.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jo, z párátek na barvu, co je mám zapíchnuté v kousku styroduru, bych mohl udělat malou ježčí rodinu a přesto jsem to patlal štětcem. :lol: Nedá se. Naštěstí mě stavba zas chytla a tak jsem tomu věnoval pár hodin, které nejsou na modelu moc vidět. Dodělal jsem blatníky nad druhými koly, sloupky na korbě, tažnou tyč a vytáhl blinkry a majáky. Pak ještě nějaké drobnosti, ale ty ještě nejsou kompletní.

Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Nenechat se odradit. Také si říkám, že bych to příště udělal jinak a pak si na to vzpomenu a jde to tak jak jsem si naplánoval. Diskuzní fórum od je od diskutování.
Tatřice vypadá dobře a těším se na celkový výsledek. Tak to koukej dolepit, ať máš radost Ty a my také.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Díky za podporu. Nějak se nedostávalo času. Během posledních pár dní jsem k tomu sedl jen párkrát na chviličku. Tak ukáži aspoň něco.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Stavba skoro stojí, ale přesto jsem trošicku postoupil. Slepil jsem přední a zadní tažná zařízení, a začal montovat bočnice. V současnosti jsem trošičku dál, peru se s panty. Tak snad příště už budou fotky hotového modelu. Tady je poslední foto z galerie, jako obvykle.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak, Tatra je hotová. Mám tam pár chyb, ale těmi se člověk učí. Jsem rád, že je hotová. Stavba mi zabrala asi 131 hodin u stolu, kola do času nepočítám. Víc fotek v galerii:

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od VašekS »

No vida. Pěkný kousek do sbírky.
Gratuluji k dokončení. ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od vojta78 »

Krásný kus tatrovky do vitríny. Gratulace k dokončení.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od martin1807 »

Pekná práca Jendo.;)

Nabudúce by som ale možno závlačky na bočniciach hodil do farby korby a dal by som si bacha na retuš pri oknách. Napríklad zaretušovať aj rub dielu ono sa potom prípadná malá nepresnosť pekne skryje a nesvieti tam biela hrana.:) ;)

Inak pekná práca 8-) ;)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Krejcak »

Gratuluji k dokončení, pěkně slepený. Sbírka se ti krásně rozrůstá.

Přesně jak píšeš, člověk se stále učí s zdokonaluje. Prohlížením fora a fotek se nikdy nezlepší tak, jako sestavováním dalších a dalších modelů.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“