SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Honzo máš to parádní . Co mě extrémně zajímá je to jak děláš ty nýty ? To je první nalepíš jako bílé a pak je přetíráš ? Vždyt to musí být hrozná pakárna . Mohl bys prosím napsat postup . Díky moc .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Zbyňku, tak jak píšeš!
Vykrajuji upravenou jehlou Obrázek , z kancláku, nebo 120g/m2, lepím bílé lehce zředěným Herkulem a barvím po vyschnutí. Jeden nýtek - pět tahú štětcem, to zas taková pakárna není :lol: :twisted: :lol: . Nevím, co by mi na to řekl vláčkař...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

V tom případě nechápu jak je možné ,že to nemáš někde přetáhlé . To ani není možný je že to tak čisté . Já bych to měl určitě různě přetahlé a vím bezpečně že by někde prosvítala bílá .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak to jseš hustej s těmi nejty. S kvalitním štětcem to jde, ale pakárna to bejt musela.
Celá ta obludka je moc pěkně postavený model. ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Huuustýýýý, z těch nýtů bych se opupínkoval taky :) Fakt respekt, že to přetíráš až na modelu. Já si nýtky a šrouby nejdřív lepím na oboustranku, pak barvím, po zaschnutí odříznu a nakonec lepím na model už zaretušované. Taky si nedokážu představit, že bych to barvil až na modelu. Jinak samozřejmě velká paráda... ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

chlapi dík!
Zde jsem doplnil asi stovku detailů, až na pár drobností jsou hotové kabiny a motorový prostor. Bohužel deska kryjící motor z levé strany se mi trochu zkroutila a dělalo to neplechu. Pravá kabina měla být odklápěcí, aby bylo vidět na motor. Kvůli té přepážce a kleci motoru jsem musel lepit napevno jak kabiny, tak kryt motoru nad chladičem, jinak se to celý kroutilo.Dál jsem pokračoval ramenem zvedání rakety, které je až na pár drátků taky hotové. Zde chyběla půlka háků na uchycení žebříků (6 ks 586 a 12 ks 586a ).
Tak pár fotek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Teď mě čeká dát dohromady odpalovací rampu a pak už sladké finále...
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Masakr. Na tohle se krásně dívá. Těším se na finále.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jo tak toto je pastva pro oči....... Super!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Teď jsem si všiml, že to tažné lano vypadá dost tence, ale jinak super. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Všem sledujícím dík!
Brzdič: - s tím lanem máš pravdu, na předloze to byla jiná tloušťka Obrázek . Já měl připraveny 3 odpovídající lanka ze 3 různých materiálů, ale všechny se ukázali být nepoddajné a háčky, na kterých je lano pověšené to napětí nevydrželi dlouho. Musel jsem vzít zavděk tímhle. Navíc těch chybiček je tam víc, otočené směrovky v nárazníku, žebřík na masce má být lomený, ne jednoduchý, jak ho mám já... atd.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

poslední sestava byla dodělaná Obrázek Obrázek Obrázek, v krabičkách už nezbyl žádný nezpracovaný dílek vystřihovánky (zůstalo 5 dílů, co by přišli k úhoně při další práci ;) ).
Dodělal jsem detaily "tváře" Obrázek a připojil rampu k celku Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Trochu klidu mi ukradl pracovní válec rampy, který je v návodu připojen válcem k podvozku a pístem k rampě. Ve skutečnosti byl otočen a já ho tak chtěl dát, jenže větší průměr válce se opřel o hranu zadní desky a rampa nešla sklopit do vodorovné polohy (raketa by stála zešikma ). Musel jsem upravit uchycení pístu, zkrátit o cca 2,5mm tělo válce a rozšířit o 1mm uchycení válce k rampě.
Model ale zatím není hotov, chybí dráteničina pod rampou, která už v návodu není a rád bych tam vytvořil obdobný Obrázek svazek, ať má ta rachejtle taky ňákou šťávu :lol:.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

pár fotek z "drátkované" i zde, aby vlákno neumřelo... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od RadekV »

jako živej. :) :) Paráda.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Super práce. Ty kabely to neskutečně oživí. A ty zásuvky jsou boží. Už se to opravdu blíží do finále. Ale bojovat na třech frontách najednou... Velká závist.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Uf. :shock:
Fakt paráda.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“