Model sklepení z ABC - diorama?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
jana.didi
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10.11.2016 22:47

Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od jana.didi »

Dobrý den, vzpomněla jsem si na jeden papírový model, který jsem skládala jako malá holka, tzn. mohlo to být někdy kolem roku 1995 z časopisu ABC. Na internetu se mi to nikde nepovedlo dohledat. Nevím, jestli to spadá do kategorie "diorama", na výrobu se používal roh např.krabice od bot, do kterého se vlepovaly jednotlivě vrstvy/"rámečky" od největšího po nejmenší, které dodaly modelu perspektivu a hloubku. V modelu, který hledám, šlo o sklepení nějakého hradu, barevně laděné to bylo do šedo/fialova, v některých z vrstev byly i detaily jako svíčka, lebka, mříže, strašidlo, hradní paní, okýnko atd. Omlouvám se za neumělý popis, ale kdo tento modýlek skládal, tak si okamžitě vzpomene a já mu budu vděčná. Předem děkuji :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od Vojta Č. »

Mrkni sem, jestli ho tu nenajdeš, největší sbírku prostorovejch obrázků tady (a kdoví jestli ne na celejch internetech) máme tady:

-> http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... f=45&t=360" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale tohle vypadá, že je nějaký novější :/
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od mahdy »

Tak jsem se díval do seznamu ABC a našel jsem něco co by tomu mohlo odpovídat. V roce 1997 tj. ročník 42 vyšly v čísle 12 a 15 tzv. retrospektivní triky - pohled do sklepení a pohled do místnosti. V roce 1999 tj. ročník 44 vyšel v čísle 10 retrospektivní trik studna. Možná se pod tím skrývá to, co hledáš. Tady jsem to nafotil.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Tak snad je to ono. Nic jiného jsem nenašel.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od Honz88 »

A určitě to bylo v ABC? Zhruba v těchto letech vycházel časopis Tojáček, kde v každém díle byl jeden hluboký obrázek, z nichž se časem dal postavit celý hrad o několika patrech a sloupcích. Několik těchto obrázků bylo i z hradního sklepení.
Už jsme to kdysi řešili v tomto vlákně. Sám jsem si jako malý kluk tento hrad stavěl, ale už dávno z něj nic nemám. A po časopisech Toja a Tojáček, jakoby se slehla zem a na internetu se o nich nic dohledat nedá.

viewtopic.php?f=32&t=2543" onclick="window.open(this.href);return false;
jana.didi
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10.11.2016 22:47

Re: Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od jana.didi »

tak jsem se po pár dnech dívala, zdali mi někdo odpověděl, myslela jsem, že upozornění chodí samo na mail, a nepřišlo nic, tak jsem moc nedoufala - a přece! zachránili jste mě :-) ano máte pravdu, paměť mě šálí a byl to ten časopis Tojáček. děkuji moc za přiložený odkaz, našla jsem v něm ten patrový hrad včetně onoho sklepení. je na této fotce http://papergallery.mzf.cz/jz/hrad3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
škoda, že není možné něco podobného sehnat, přesto, že je mi o dvacet let víc, myslím ,že by mě to bavilo pořád stejně. tak ještě jednou děkuji a zdravím.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Model sklepení z ABC - diorama?

Příspěvek od Šidi »

Tajemný hrad vyšel i ve speciálu Ohníček 1996. Možná, že bychom něco v Lužánkách dohledali.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“