Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od JaKR »

Poslední soutěž letošního roku je za námi. Byla to pěkná akce se spoustou modelů, s novinkami ke koupi pod stromeček a s mnoho příjemnými diskuzemi. Galerie fotek je zde http://jk166.rajce.idnes.cz/Neratovicky_papir_2016/#.
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Neratovice uzavírají soutěžní sezónu papírových modelářů a tak je to poslední možnost ovlivnit výsledkovou listinu papírové ligy, nakoupit vystřihovánky před dlouhou „papíráckou“ pauzou a hlavně vidět stejně postižené kamarády a známé. Už proto naše výprava vyrážela z Liberce v plném autě a dokonce jsme museli vést střešní „rakev“, ve které byly věci na přespání. Přijeli jsme ve složení Vojta, Michal, Martin, Honza a já a sebou jsme vezli modely našich dětí.
Tradičně jsme chtěli večer navštívit nějaký pohostinský podnik. Dalo to práce najít místo kde se vaří a je volno alespoň 6 míst. Nakonec jsme se usadili ve „Skleníku“. Podařilo se nám vrátit těsně před 10. hodinou večerní, ale nakonec jsme nemuseli tak pospíchat, protože rozhodčích bylo dost a tak jsme mohli prohlížet modely a diskutovat nad zdařilými výtvory.
Pro mě osobně začínala nejzajímavější část akce – obvyklé noční lepení. Nebyl jsem sám. Už přede mnou začal lepit Jirka Křivohlavý ábíčkovskou novinku TU-154M. Postupně po hodnocení se přidal Šidi s Vojtou Volným, kteří stříhali modely pro akci ABC v Brně a také Jirka Zelenka., který vytáhnul prcka letadélko. Jak noc gradovala tak se měnilo osazenstvo, někteří šli ulehnout, někteří naopak zjistili, že už to nemá cenu a tak byl čas na předjednání některých změn v MČR papírových modelářů, na vyslechnutí několika desítek vtipů zen zásob „Skokeše“ a Jendy B., ale také na politické pohledy na situaci u nás i ve světě a také na filozoficko-teologická rozjímání. Noc uběhla rychleji, tůčko stálo na podvozku, já slepil pár dílků na svého tančíka. Najednou se objevil Ondra s čerstvými rohlíky a „příslušenstvím“ a zval nás ke snídani.
Sobotní šrumec kolem akce jsem moc nevnímal, protože jsem se po anglicku vytratil do spacího sálu a na hodinku a půl zalehnul. Kolem 10. hodiny jsem prošel sálem a poklábosil s lidmi, kteří přijeli až v sobotu a prohlédnul nějaké novinky na stáncích prodejců, kterých bylo více než loni. Návštěvníků bylo dost, prodejci byli jistě také spokojeni a stejně tak návštěvníci, kteří si mohli kromě soutěžních a výstavních modelů prohlédnout i expozici dětí – vynálezců, které dokázaly z lega vytvořit i modely, které ve stavebnici nejsou.
O jedenácté hodině začala schůze CPM. Na pořadu jednání byla změna stanov v souladu s novým občanským zákoníkem, změna pravidel konání MČR papírových modelářů a další organizační záležitosti, o kterých jistě budou informovat Pavel Šmíd (Šidi) a Milan Tesař v příslušných vláknech.
Chtěl bych poděkovat Ondrovi Hejlovi za organizaci této soutěže, jestli jsem dobře poslouchal, byl to 18. ročník. Určitě Ondra poděkoval všem svým pomocníkům za jejich pomoc na této akci. V rámci možností a co bylo v jeho silách se o nás postaral jak mohl, doufám, že za nás předal díky i mamince za skvělý koláč a štrůdl (můj diabetolog bude mít „radost“). Budu se těšit na další ročník a na shledání v Brně. Přeji pěkné Vánoce nad papírovými vystřihovánkami a snad další klidný rok.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od yvan »

Tradičně skvělá akce s hojnou účastí. Poklona mistře pořadateli a naviděnou příští sezonu ;)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od Jirka Z. »

Neratovice byly tradičně povedenou akcí. Rád bych poděkoval Ondrovi a jeho týmu za přípravu akce, kde si člověk mohl odpočinout a řádně poklábosit s řadou lidí. Za sebe jsem rád za jednu věc - že jsem si při nočním lepení nevypíchnul oko nebo jinak neublížil, jak jsem nad lepením proklimbal nejednu hodinu... :lol: Takže ještě jednou děkuji a v Brně na startu přelomového ročníku ligu ahoj.

Jirka.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od maggi »

Jak už bylo popsáno výše,parádní akce.Bylo na co koukat a také co nakupovat.A hlavně,prosvětlenej sál s dostatkem deního světla!!!Tak příští rok zas přijedu a vezmu pár kousků.Ondro díky,bylo to skvělý.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od Daniel »

Akce super, jen to hrozně rychle uteklo . Onrovi a všem kdo s ním tuhle akci připravili velký dík a za rok zase AHOJ :)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od Jirka Z. »

Byl jsem požádán Ondrou o zveřejnění výsledkové listiny, proto kdo máte zájem, můžete stahovat zde:

https://uloz.to/!bGwX28Psb3qa/vysledkov ... -2016-xlsx" onclick="window.open(this.href);return false;

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jedna profesionální, také z letošních Neratovic...... Jejda, to su ale už staříček.

Obrázek
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od pahejl69 »

Teo jen ranní vstávání není už žádné juchu chu :)
jsme staří na těle však mladí na duchu ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od IceZero »

Zdendo... pěkná momentka :shock:

jinak k soutěžnímu setkání bylo řečeno vše podstatné... za mě pochvala pro Ondru a všechny jeho spolupracovníky (rozhodčí, pořadatele, prodejce i ostatní pomocníky). Neratovice se pro mě staly příjemným zakončením sezony, i přesto že sám sem modelář tak trošku na baterky co sou docela dost často vybitý

Modelů byla k vidění i koupení spousta tak přidávám několik málo fotek od mé maličkosti . A i když jsem do spacáku zalezl už po třetí ráno, večerně-noční debata mi dala pár nápadů na zlepšení (aspoň doufám)

tak tedy příští rok nejspíš zase na stejném místě.

Honza
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Neratovický papír 2016 11.11.-12.11.2016

Příspěvek od Konopka »

Už tu několikrát zaznělo, že bylo v Neratovicích k vidění spousta modelů. Dovolil bych si ten neurčitý údaj nahradit přesnější číslovkou: tak tedy soutěžních modelů bylo 251. Výstavních modelů odhadem na 150, takže celkem bylo před očima návštěvníků v sále na čtyři stovky papírových modelů! Krásná podívaná!
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“