Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od zkooter »

O víkendu se v Kyjově konala už tradiční výstava papíráků, tentokrát pod hlavičkou mistrovství ČR a s bohatým doprovodným programem. Počasí bylo ukázkové, víno teklo proudem, modely byly krásné a slunce, které svítilo skrz okna haly, dodávalo celé výstavě nádech tajemna. Velké díky patří všem, kdo se na této skvěle zvládnuté akci podíleli ;)

Odkaz na fotky:
http://zkooter.rajce.idnes.cz/Pohar_Kyj ... 1.10.2016/" onclick="window.open(this.href);return false;
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Pohár Kyjovské Radnice 2016 a MČR - 30.09. - 01.10.2016

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Jak jsme na jaře v Liberci slíbili, tak jsme se snažili splnit. V pátek po práci jsme v 16:15 vyrazili ve složení předseda a řidič Vojta a já jako velitel vozu na cestu na daleký jihovýchod. Pro mne do krajin, kde jsou lvi, protože jsem byl nejdále ve Slavkově. Do Práglu cesta v pořádku, ale hned po sjezdu na D1 jsme se začali pohybovat rychlostí 5 km/h. Čas se nachyloval k 20. hodině a my jsme ještě nebyli ani u sjezdu na Kutnou Horu. Já, jako velitel vozu jsem vydal příkaz ke sjezdu směr Liberec, ale nebyl jsem uposlechnut a na nejbližším sjezdu, na České Budějovice, jsme opustili D1 a vyjeli na dálnici u Českého Šternberka. Asi 100 km před Brnem jsme vyslali zprávu do Kyjova, že jsme na cestě, ale že budeme mít velké zpoždění. Nebudu cestu natahovat, do Kyjova jsme dorazili ve 22:15. Přejímka modelů proběhla rychle, pohostinní pořadatelé počítali s naším příjezdem a klobásky na nás čekaly.
Krátká porada se Šidim před hodnocením modelů a hned se dvojice vrhly do hodnocení 7 hlavních kategorií, které se započítávaly do MČR. Všechny dvojice, které se takového hodnocení účasnily zaslouží můj obdiv. Jednak za dobu strávenou nad modely , poslední končili chlapi nad VDT - smekám před vámi, a také nad záludností bodového systému. Z vlastní praxe v minulosti nad bodováním plasťáků a i papíráků mám trochu pocit, že ten systém je více krkolomný než musí být. Ale o tom se zmíním na zasedání CPM v Neratovicích.
Obodováno a asi kolem 3. hodiny ranní se začaly výsledky kompletovat a v 5 hodin hodin ráno bylo jasno. Nespavci debatovali nad vším možným. Po dlouhé době jsem přes noc nelepil, ale byl jsem rád, že jsem mohl strávit noc "dišputacemi" nad tím co bylo, jak se daří, co děláme a co by mohlo být. Bylo to fajn. 8. hodiny ranní a chystání stánků prodejců, snídaně s pečivem a všudypřítonými buchtami a cukrovím. Prostě malé vánoce. Ani jsem si pomalu nevšimnul, že můj parťák není mezi námi. Je čas jej vzbudit (protože kromě předsedy je také řidič, tak spát musí). Otevírám dveře a říkám "Vstávej, to chceš prospat svůj nejslavnější den v životě ?". Rozespale zírá a já mu sděluji, že se stal mistrem. Nechce tomu věřit, ale po shlednutí výsledků pravdu poznal.
Široká nabídka prodejců oslovila mnoho nakupujících. Návštěvníků bylo z mého hlediska dost - srovnával jsem to s naší návštěvností na akci v Liberci, kde jsem byl počtem návštěvníků zklamán. V Kyjově jsem byl naopak překvapen návštěvností, jistě k tomu alespoň trochu přispěla přítomnost posádky Tatry Bonvera a chlapů s hasičskými speciály. Pěkné spetření akce, které na jiných místech není třeba možné. Vhodně zvolený prostor soutěže v tělocvičně v blízkosti samotného DDM a hlavně neplaceného parkoviště pro zaparkování soutěžících i návštěvníků. Nesmím zapomenout na možnost zakoupení objednaných burčáků a případne i vína. Co se mě týká, jsem na sebe hrdý, že jsem tlaku na mou peněženku odolal - přesto v Neratkách ji asi trochu pootevřu.
Vyhlášení vítězů soutěže a MČR začalo včas. Ivan zvládal svou funkci bravurně a já kvitoval, že to bylo opravdu rychlé, ale zároveň důstojné. Potěšitelné bylo také to, že medaile předávala paní ředitelka DDM, který akci hostil a poháry vítězům MČR předával starosta města Kyjov. I to je pro propagaci naší činnosti potřeba. To, jak jsme uspěli my z Liberce, je nyní vedlejší a sluší se poděkovat kyjováků a členům jejich rodin za pohostinnost a dobře připravenou akci.
Jsem rád, že jsem tam mohl být, budu se těšit na příští akci a prohloupili ti, kteří z lenosti a pohodlnosti nepřijeli. Tak v Dubenci nashle.
Naposledy upravil(a) DDM Vetrnik dne pát 14.10.2016 12:40, celkem upraveno 1 x.
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Pohár Kyjovské radnice 1.10.2016

Příspěvek od enzo66 »

Obrázek Obrázek Obrázek
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohár Kyjovské Radnice 2016 a MČR - 30.09. - 01.10.2016

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Před několika minutami jsem obdržel výsledkové listiny z Kyjova a tak si je dovolím vystavit:
http://www.tom59herder.cz/getFile/id:57 ... va_listina
http://www.tom59herder.cz/getFile/id:57 ... istina_MCR
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Brzdič »

Kluci to zmákli parádně a jsou rok od roku lepší a větší, což je jen dobře. :)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od vsetíňák »

Co dodat,naprostá paráda... na to že jsem poprvé vyrazil na takovou akci tak to vážně stálo za to, příště zase.


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Jirka Z. »

Mnohé již bylo napsáno, tak já to vezmu docela stručně. V posledních letech jsme si bohužel museli zvyknout, že soutěže při MČR mívají co do počtu modelů poloprázdné stoly. I přes tento trend bylo v Kyjově k vidění modelů opravdu hodně. O návštěvnosti se již psalo - i když je tělocvična poměrně rozlehlá a prostoru mezi stoly bylo spousta, tak již od osmé hodiny ráno se na výstavu trousili návštěvníci. A chvílemi nebylo v tělocvičně k hnutí. Takže podle mého názoru se letos MČR opravdu vydařilo. Navíc pořadatelé objednali nádherné počasí.

Jediným mínusem byla (jak už bylo také napsáno od Libereckých kolegů) doprava. Z Prahy jsem vyrážel těsně před druhou odpoledne, v Hradci Králové vyzvednul Petra Baldu a společně jsme pokračovali do Kyjova. No nebudu to natahovat, po 6,5 hodinách od výjezdu z Prahy jsem v půl deváté večer s radostí vypnul motor auta v Kyjově...

Takže co říci závěrem. Jediné - obrovské poděkování pořadatelům. Celá akce byla naprosto s přehledem zvládnutá a kromě vybitých baterií v mikrofonu (které byly bleskurychle nahrazeny novými) nedošlo k jedinému zádrheli nebo komplikaci. Je mi naprosto jasné, že si sáhli na dno sil a proto jim patří obrovský dík, že to vydželi a nepolevili v úsilí ani na okamžik. Veškeré zázemí akce bylo také neskutečné. Takže Kaktusáku, Yvane a další co jste se na organizaci podíleli - děkuji za parádní akci, skvělé a přívětivé zázemí, o vynikajícím jídle nemluvě (boule za ušima měl při obědě i Teo... ;) ). Jsem rád, že jsem letos mohl přijet. A pokud se nestane nic neočekávaného, tak velice rád přijedu i příští rok.

Ještě jednou díky. Jirka Z.
mirec116
Příspěvky: 538
Registrován: úte 8.9.2015 12:48

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od mirec116 »

Skvelá akcia, bol som prvýkrát a určite nie naposledy. Moja fotogaléria:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Kovář »

Musím souhlasit s výše uvedeným, byla to příjemná pohodová akce. Velké poděkování organizátorům :!:
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Šidi »

Vše krásné už bylo řečeno. Vy co jste tam nebyli musíte litovat a příští rok přijet.
Ať žije Kyjov 2017.
Šidi
Příspěvky: 267
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Šidi »

Pro ty co nemají pevnou vůli, Velká dietní chyba.
Ale velmi dobrá.
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od Konopka »

Pokud jde o to občerstvení, na které naráží Pavel, tak jestli zažít vánoce již 1. října, tož tedy jedině v Kyjově!!! :-) :-) Ještě teď se mi sbíhají sliny při vzpomínce na ty minivětrníčky! :-) A přitom tam vlastně taky patřily. Byly to mistrné modely z kategorie minimodelů. Na rozdíl ale od těch skutečně papírových, tyhle byly fakt k sežrání. Nezbyl ani jeden. :-)
terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

za mna vynikajuca akcia, chalani to zvladli na 1. 8-)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od stockholmik »

Ahoj, přidám se. Super akce, moc se mě tam líbilo. Rád jsem poznal nové tváře. Honza
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Pohár Kyjovské radnice 30.9.-1.10.2016

Příspěvek od mára »

Jak už je v Kyjově zvykem, perfektně zorganizovaná akce. Já osobně jsem ten den měl trochu rozlétaný, mamka slavila narozky, takže to znamenalo ráno jet na výstavu, potom k mamce na oběd a potom zase posbírat modely a shlédnout vyhlášení. Poprvé jsem vlastně v české premiéře vzal provětrat Kamaze. Synek si odbyl svou výstavní premiéru - jako vášnivý trabantista stylově.
Obrázek
Děcka si prohlédly hasičáky a bonverku.
Obrázek
a trochu jsme pustili žilou rodinnému rozpočtu.

O.T. Nevíte, zda je někde ke koupi nebo ke stažení tato škodovka?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“