Model Hobby 2017

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Model Hobby 2017

Příspěvek od Jirka Z. »

Sice s velkým odstupem, ale konečně přináším alespoň nějaké ohlédnutí za letošní výstavou na Model Hobby.

Úvodem si dovolím tradiční poděkování. Za prvé chci poděkovat panu Tomáši Jalovcovi za prostor pro výstavu, který nám na svém veletrhu poskytl. Za druhé děkuji Pepovi Kropáčkovi za přípravu modelů, abychom na výstavě měli co vystavovat. Za třetí děkuji Frantovi Khekovi za zprostředkování prodeje papírových modelů. Za čtvrté Tomáši Zadákovi, Vaškovi Haklovi a Petře Podzimkové za workshop, tedy předvádění, jak slepit papír a ne prsty. A samozřejmě také panu Zdeňkovi Ležákovi za časopisy ABC, které nám poskytl na rozdávání dětem. Děkuji všem, že jsme opět důstojně reprezentovali náš papírový koníček.

Veletrh letos proběhl v termínu 19.-22. října 2017. Bránami veletrhu letos prošlo 52.138 platících návštěvníků. Za poslední roky je to největší návštěvnost, které jsme papírové modelářství ukázali. S ohledem na letošní výročí časopisu ABC byla naše výstava věnována této pro mnohé nostalgické vlně 60 let časopisu. Na stolech byl k vidění početný zástup modelů různého stáří vzniku. A že to pro mnohé byl opravdu nostalgický návrat ke kořenům jejich modelářské kariéry bylo vidět z jejich pohledů i slyšet ze slov, které mezi sebou prohazovali. Asi nejčastější byli „tohle jsem taky lepil“. Po celou dobu veletrhu jsme byli v jednom kole, takže fotek jsem udělal pouze několik málo. Dokonce jsem zjistil, že ani nemám vyfoceny stoly s modely. Tak příští rok se musím s fotkami polepšit.
Obrázek Obrázek

Jestli máte někdo fotky výstavy, přihoďte je sem, prosím.

Letošní výstava je tak již za námi. Příští rok je sice ještě daleko, ale přípravy na něj jsme již rozjeli. Ve dnech 25.-28. října 2018 se uskuteční 27. ročník veletrhu Model Hobby. Již v rámci letošního veletrhu jsem s pořadatelem rozjel domlouvání naší expozice. I díky termínu veletrhu se otevírá jasné téma naší výstavy, a to: 1918 – 2018, aneb 100 let techniky na našem území. Cílem bude na papírových modelech ukázat vývoj techniky za posledních 100 let. Tedy postup od omnibusů k dnešním autobusům, od koňmi tažených ručních stříkaček po dnešní hasičské vozy, od parních lokomotiv po dnešní rychlostní soupravy, od plátnem potažených dvouplošníků po dnešní nadzvukové stíhačky. Prostě modely v tomto duchu. Rád bych Vás všechny touto cestou poprosil o spolupráci. Modelů techniky, která na našem území plula, jezdila a létala za posledních 100 let, existuje spousta, tak se pojďme pustit do jejich stavby, abychom v příštím roce mohli na Model Hobby ukázat to nejlepší. A zatímco běžně ostatní modeláře jen udivujeme, pojďme jim příští rok pořádně vytřít zrak!
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“