Herkules zmizím

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Herkules zmizím

Příspěvek od djpavel »

Herkules má novou tyčinku.

Můžu jen doporučit.

Obrázek

https://www.druchema.cz/z3583-herkules-tycinka-mizim
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Herkules zmizím

Příspěvek od Kuba78 »

A v cem konkretne, mimo te mizejici barvy, je lepsi nez obyc herkules? A jake jsou zkusenosti? Ta barva opravdu zmizi uplne? A po vyschnuti to vypada stejne jako obyc herkules?
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Herkules zmizím

Příspěvek od djpavel »

Ano,ta barva mizí po nanesení.Čím větší vrstvu dáš tím je doba mizení delší.A po vyschnutí je to obyčejný herkules.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Herkules zmizím

Příspěvek od Mimapnd »

To je parada, to si zaobstaram. Nebudem musiet pozerat z uhlu, ci mam vsade lepidlo.
xavier
Příspěvky: 35
Registrován: pon 24.10.2016 17:49

Re: Herkules zmizím

Příspěvek od xavier »

mam, funguje, ale stejne se mi zda, ze tyhle tycinkove veci nelepi nijak extra, kdyz podlepuju, casto se mi pak po vyriznuti stane, ze se ty dily rozpoji :/ a je celkem jedno jestli je to herkules nebo kores. Mohlo by to byt papirem? pouzivam mondi color copy 160g a tisknu na laserovce.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Herkules zmizím

Příspěvek od yvan »

Není to úplně novinka, mám tyčinku z roku 2015, ale souhlasím, že je dobrá. Nějaké takové lepidlo se vyrábělo i dřív, měl jsem něco podobného. Lepí to dobře, řekl bych, že struktura je trochu jiná než u bílého, ale to je asi logické. V kvalitě spoje nevidím rozdíl. Při nanášení je fialový a postupně světlá až úplně zprůhlednění. Ovšem pri nanášení hodně malého množství to moc nepomáhá, protože to zprůhlední hned, i když to ještě lepí. Na velké plochy je to dobré. Když je potřeba tenká vrstva, tak lepí taky dobře, ale efekt se rychleji vytratí.

Laserové papíry jsou hladší a chytají hůř, ale mě většinou pomůže opravdu konzistentní vrstva (proti světlu bez mezer) a pořádně uhladit, dokud je to vlhké. A roztírat všemi směry, přičemž nanáším na ten papír, kterým podlepuju, aby se originál neroztahal.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“