Obarvení molitanu

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od BlueShark »

Tak jsem zayoutubeoval a buď přesít jemné piliny nebo molitan namočit a do mixéru, ale to mi nešlo, tudíž druhá varianta bruska, na tom se to hezky drtí do jemna nebo kartáč železnej...
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od BlueShark »

Tak jsem zkoušel drhnout molitan o rašpli a obarvit, odstín jsem trefil tak nějak od oka, zelená se žlutou a trošku hnědé z akrylových barev. Stromeček jsem dělal normálně z větviček slepených a na to jsem postupně nanášel hercules a kousky molitanu obarveného. Cesta z hlíny, tráva prosetých pilin obarvených, co jsem si zkoušel také včera udělat posyp. Už jen doladit barvy, jemnost a myslím že dost dobré na mé potřeby a udělám si více odstínů atd. Je to 12x9cm polystyren, takže posyp může působit hruběji, ale není to tak a i kdyby, to se doladí přes jemnější sítko. Strom pak už budu asi motat z drátků až seženu jemné, tohle byl spíše jen pokus o keř :-)
Podél cesty jsou jen položené kousky obarveného molitanu, opravdu vše jen hodně pro představu, kude se dále ubítat...

Kostelíčky by tak mohly dostat šmrnc, přidámli tyto prvky a barvy natónuju více do žluta, je to moc ostrá zelená...
Jakékoliv rady přivítám...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

za mě je to dost dobré ;) určitě se touto cestou můžeš ubírat, jen si vždy představit měřítko stavby, kterou budeš do krajiny umisťovat, aby ti to pěkně pasovalo. Hliněná cesta je fajn, jen bych ji udělal jemnější :) ale to víš. Udělat si spousty barevných odstínů a všelijak kombinovat a bude to paráda.

Zatím ahoj a ať se ti daří Jakub.
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od BlueShark »

JJ udělám příště jen prach, přesívám to přes vršek cukřenky s plastovím zásobníkem malým, byla výprodej zbytků u nás v obchoďáku tak se hodilo :-D Ale koukám že ještě jemnější sítko jedno nebude od věci...

A Ty osobně děláš jak trávu, kupuješ? :-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od JakubSDK »

No já kupuju, jsem trochu lenoch se s tím párat, jen stromky si zkouším samodomo :) Travičku buď statickou nebo jemné molitanové sypání od JTT a jsem spokojen ;)
Pokud ti mohu poradit, hlínu můžeš nanášet sypáním přes punčochu, dosáhneš tak velmi jemné zrnitosti ;)

Jakub.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od Makr »

Pokud se nechceš zabývat výrobou molitanovýho prachu, tak výrobce houbiček na nádobí "Aqaline" v Libčevsi tenhle prach vyhazuje na skládku asi ve dvousetlitrových pytlech. Když si odvezeš celej pytel, ještě ti poděkujou :-D
Barvy jsou různé, dle použitého materiálu na houbičky, ale mě se nejvíc osvědčil "chleba". Je to taková tmavší žlutá, trochu do hněda. Výborně se barví temperama, jak jsem psal výše. Použitím potřebných sítek získáš, co potřebuješ.
Martin
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Obarvení molitanu

Příspěvek od BlueShark »

Díky za TIP :)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“