Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

Opravdu precizní práce, ty detaily jsou dokonalost sama. Jak vypadá teď ?
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Zdeněk »

Moc a moc pěkné . Ta barva je super.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Díky :-) Jde to pomalu. Jednak už nejsem na marodce, takže času je výrazně méně a jednak jsem se nemohl dokopat udělat plachtu. Trošku jsem se obával jejího barvení a následného propití barvy na rub plachty. Nicméně plachta je - řekněme že zdárně - téměř hotová, takže jak se trošku zadaří s focením, nahodím pár obrázků :-)
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

To mě zajímá, jak jste to vyřešil ? Aby se ty barvy nerozpijely, a jaké barvy jste použil ? Mě na jiném modelářském fóru nikdo nedokázal odpovědět. Ještě k té kostře , vyplňoval jste ji mezi žebry něčím nebo jste pláňky lepil přímo na žebra?
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Tak v prvý řadě, myslím, že tady není nikdo, kdo by nebyl nějak potrefenej a tudíž vykání není tak úplně na místě :-) A teď k věci. Plachtu jsem nejprve stříknul bezbarvým lakem. Látka se napila a neměla pak tendenci k propíjení. Sice to není úplně stoprocentní, ale průsak barvy byl jen minimální, takže z mé strany spokojenost. Barvy jsou akrylové a jsou součástí modelu.
V tomto případě prostor mezi žebry nebyl potřeba vyplňovat, protože žebra jsou dost nahusto. Navíc plaňky sedly naprosto dokonale, takže nebylo třeba žádných krkolomných úprav, abych je dostal na místo, což vše značně usnadnilo.
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

Dobře tykačka je lepší. Když jsi striknul tím lakem tak to už tu plachtu dotvarovavat nebudeš? Já bych chtěl docílit trochu platiny aby ty barvy nebyly tak jasný ale trochu vybledly. A dotvarovat tu plachtu až na konec, párkrát bych ji vymachal v čaji a doufal bych že by se to mohlo podarit, ale nevím. Zatím hledám moudra zkušených , protože sám zkušenosti moc nemám. A to i ve stavbě. Takže se učím za pochodu. Proto i ta otázka na tu výplň mezi žebry.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Tady nebylo potřeba nic dělat, plachta byla přiložena k modelu a už měla zažloutlou barvu. Na fotkách to bude vidět, doufám, že o víkendu se k tomu dostanu. Ale samozřejmě když si vyrábím plachty z látky (používám na to batist), tak to je taky vymáchám v silným černým čaji, aby mi nesvítila bíle. Výplň mezi žebry jsem ještě nikdy nepoužil, takže v tom moc zběhlý nejsem. V některých případech to asi úplně nutné není, pokud jsou žebra dostatečně hustě, jako třeba tady, navíc je trup poměrně jednoduše tvarován, tak se moc neprotláčí, ale některý modely je mají dost na řídko, tak tam už to vhodný bude. U každýho modelu je to jinak, je potřeba vyzkoušet.
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

Fajn takže se těším na foto, ale otázka kterou čekáš. BATIST - na netu mi to vyhodilo že je to vatová buničina nebo druh obvazu. Co konkrétně používáš? Diky
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Batist je látka, ze které se šijí třeba košile, takže ani vatová buničina a ani druh obvazu :)
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

Paráda tak uz vim co přesně chtít ve švadlence. Díky
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Takže zase kousek popojedem, blížíme se do finále. Na lodi je uvázáno pevné lanoví a je připravena plachta přivázaná na ráhnu k umístění na stěžeň.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Další vstup už bude nejslíš s hotovým modelem, tak zatím :)
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72/hotovo

Příspěvek od Kid Karola »

Takže, teď se přiznám, měl jsem posledně krapet náskok, takže dnes už bylo potřeba poladit poslední drobné kosmetické drobnosti a můžu prohlásit tuto záležitost za ukončenou.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A co říci závěrem? Neuvěřitelně pohodová stavba. Díly krásně seděly a nebylo potřeba vůbec nic upravovat, takže stavebnici nemám co vytknout a s klidným svědomím můžu jen doporučit.
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Gargula »

Nemám slov, za mě prostě bóóómba. Zlaté ručičky.
Jakým lakem jsi tu plachtu lakoval před barvením proti tomu prosáknutí barvy? Vidím že se barva vůbec nerozpila.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Kid Karola »

Zdar, plachtu jsem stříknul akrylovým matným bezbarvým lakem, co jsem koupil v obyčejné drogerii, takže žádná speciálka. Barvil jsem pak červenou akrylkou, která byla u modelu a nepřeháněl jsem to s ředěním, aby zůstala malinko hustší, takže k rozpíjení nedošlo vůbec. Ono se to sice na pár místech krapet propilo skrz, ale není to nic, kvůli čemu by se mi ježily chlupy a při zběžném pohledu to ani není moc vidět. Vzor byl na plachtě předtištěný, takže ani toto není žádný velký umění. Prostě pohodička a relax :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72

Příspěvek od Brzdič »

Paráda Marťas. :) Ten předtištěný vzor na plachtě to je hodně luxusní, muselo to hodně pomoci. Zrovna včera jsem nad tím přemýšlel, jak dokonale jsi to vše vycentroval. :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“