Scipione Africano / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže po dlouhé době a neúspěchu s USS indianapolis jsem začal s touhle lodičkou důvod nemám žádný krom toho že je to menší lodička a pro mě jako prvotinu kterou "doufám" dokončim si myslim celkem dobrá volba nevipadá moc náročně :oops:

Jak jsem koukal je tu na fóru o ni psáno už dost takže začnu se samostatnou stavbou a kritizujte mě a raďte jak jen můžete vím že jsem hafo věcí už ted zkazil tak aspon se přiučím a kritiku snášim :-)
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano

Příspěvek od Vojcek »

Takže tady nějaký ten přehled
návod + 12 stran samotného modelu +osm stran návodných kreseb + 4 strany
šablon


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano

Příspěvek od Vojcek »

Tady jsou části vyřezané kostry fotky složené nemůžu najít tak je když tak dodám později někam se mi v PC zatoulali :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano

Příspěvek od Vojcek »

a tady je slepený tru i s obšívkou

Obrázek Obrázek

a tak samo jako u indiany před tim než šla ke dnu mi nevyšla obšívka 100% mou vinou o tom žádná takže jsem to zkoušel retušovat

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a o tomhle úletu vůbec diskutovat nebudem dělal jsem stojanek po noční unaven a všim si toho až při pořizování fotky :oops:

Obrázek Obrázek
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano

Příspěvek od Vojcek »

No a nakonec první věž 135mm první ze 4

Obrázek Obrázek

vím z hruba kde jsem udělal chybu a doufám že další tři budou vypadat lépe.
Je to prvotina kterou chcu dotáhnout do konce tak prosím budte na mě hodní :lol: u té kostry ale pořád nevím kde dělám chybu že mi nesedí obšívka brousíte na rysku nebo jakým stylem ???? já brousil na ryskou a nevyšlo mi to nebo používám blbý druh kartónu na podlepení? fakt nevim tady u toho zrovna co dělkám blbě že mi to nikdy nevíjde žebra jsou jasné že lezou moc tlačím při lepení musím se polepšit spokojený nejsem ale pro domácí účeli na poličku to tak nějak stačí :oops:
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

jeden dotaz jak motáte hlavně k věžím at delám co dělám vždycky se mi to třepí a slízá barva a kupovat hotové nechcu chcu o mit fakt z papiru :?:
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže pánové. Po krátké pauze z důvodu svatby, následujíc zplozením a porozením mého mužského následníka trůnu rodu Kubartů Theodora (za gratulace předem děkuji :lol: ). Se hlásím opět na palubu Scipiona. Snad zítra nahodím pár fotek z práce na nástavbách.
pilot
Příspěvky: 41
Registrován: pát 24.10.2014 15:54

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od pilot »

Gratuluju a tesim se :) take jsme o ni premyslel ale mam nesikovne ruce na tu drobotinu :D :(
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Jo to my povídej. :D Mam ve skříni už cca šest let schovaného Admirála Hyppra a nemam odvahu do něj říznout. :D Raději jsem objednal ještě Glowworma. :D A pak snad hypper ;) Manželka mi vždy říká cituji "ty vole táto jak můžeš něco tak malého lepit když se ti tak šíleně třepou ruce" :D
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže tady je pokračování stavby na Scipionovy. Rozdělaná přední nástavba. Ještě pár dílků a zábradlí a bude hotová. :) Ten kousek dráteničiny, byl včerejší první pokus ještě jsem ji nikdy nedělal. A zjistil jsem, že nejdřív slepím patra a zábradlí a pak drobotinu půlku věcí jsem si při následné manipulaci urval a musel lepit znova :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jo a pár drobných díků se mi ztratilo, ale jelikož je to testovací loď ne na žádné výstavy ale jen pro mě domů na poličku. Tak to s prominutím neřeším a pokračuji dál:-) a trup bude taky rozbitý díky nešetrné manipulaci mé ženy při úklidu :D něco jistě pude opravit ale jeden díl je ztracen úplně a náhradní scan nemám takže už ho nesestavím :roll:
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže, dodělal jsem přední nástavbu. Na trupu poskládaná jen na sucho. A začal první zábradlí. (dělál jsem jej poprvé tak prosím o shovívavost). :roll: Jeden sloupek se mi bohužel vlivem mého velkého tahu při lepení lana prohnul. No co chybama se člověk učí ;)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže nadstavba dokončena až na to lanoví, které je jak po výbuchu bomby na palubě jsem spokojen jak to jde čekal jsem že to bude větší problém :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže pánové hlásím potopení mé druhé lodi :oops: Dcerka včera při utírání prachu hodila nástavbu nechtěně na zem, já na to přišel až dnes. Ta se poničila a já při následném amoku loď rozbil úplně v nervech jsem ji rozlámal o koleno. Jsem holt výbušný typ :oops: :roll: :twisted: Takže tuhle krásku taky nedodělám. Až dodělám Nechanický zámek pustím se do Glowworma. Doufám že ten přežije asi ho budu zamykat do skříně. aby k němu děti neměli přístup :lol: nehody se holt stávají. Když zničila Indianu měla osm to jsem si říkal fajn je ještě malá, teď má čtrnáct a já myslel, že už má snad dost rozumu aby věděla jak má model dát bokem že musí opatrně no asi jsem se spletl :lol:
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“