Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím !! Tak jestli tohle bude i u tý stovky tak jsem mrtvej :? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Je to jen zvětšená nebo změnšená kopie... je to stejné. Hele, ve stovce by to mělo být úplně v pohodě....jen nerovnosti bude nutné uhlídat, ale v tvém případě by to mělo být OK.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Bedlivě sleduji , ať mám kde opisovat . Zatím se s tím pereš moc dobře .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak bezmála po roce pokračuji, podařilo se mi dopatlat pravobok, takže se uzavřel trup, na8ledoval kýl, kormidla a hřídele s vrtulema. Magnetický pás a ochranná konstrukce pohonu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak pár detailů na palubu. Začínám si říkat, že jsem de.il, že jsem si nechal tu dvoustovku. jako to jsou díly 0,3x0,5mm a stočit do ruličky. Jako mám na očích brýle a k tomu ještě lupu...v pár případech jsem zapomněl na rozvrstvení papíru - úvazky na přídi a zádi. Pacholata jsem hned nahradil drátkem 0,6mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Aby teda byl trochu vidět nějaký postup tak tady je hangár ještě bez paluby. Vzhledem k tomu, že narvat letadlo tam bude velký problém a přitom mi přijde že je hangár velký a musím ubrušovat palubu aby mi sedl plášť nástavby na palubu. odhadem tak 1.5mm paluby z každé strany je ubroušena. Pak ještě droboť, v pozadí jsou už vrata od hangáru, moc nechápu ty rozměry. Bacha na vykousnutí zámku. musí jít až do vnitřního prostoru, hodně broušení na vrata přijde přepážka a uzavřít hvězdicí s pláštěm vrat - tu přepážku jsem ubrousil na polovinu, jinak by hvězdice byla půl mm nad pláštěm. Asi to jde na vrub drobnosti dílů a pak asi očím a rukám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak se omlouvám za fotky, fakt se snažím u stavby relaxovat na focení není moc chuť a síla. Jsem zvědavý na stavbu "stovky" jak to bude vypadat. U dvoustovky silně doporučuji rozvrstvovat ten papír je strašně tlustý.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Tohle je jeden z modelů , který jsem prostě musel mít . Ale kdy ji budu lepit to je opravdu ve hvězdách . Tvou stavbu budu bedlivě sledovat .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak ve stovce to musí být procházka, i když ony velké dily mají také své limity.

Pokračujem, čím větší stres v práci, tím větší droga a relax je útěk do světa papíru:
poslední pohled do prázdného handáru, jedno letadlo jsem už zalepil na pevno, a pak jsem si užil lepení nástaveb u většiny dílů je vždy na kraji označená osa, ryska, kde a jak lepit, u tady není, ale lze odměřit a pak lepit. Záleží na každém, zda lepí od hraně a snad to na konci vyjde, nebo jde jít od středu a pak je případně chyba poloviční na obou koncích...
Obrázek Obrázek Obrázek

Rampa "Mc Quack", laserovou varinatu jsem lehce přiříznul aby šla lépe ohnout, ale ty trojúhelníčky jsem vzdal a použil jsem šedý karton z laserů, nařezal čtverečky a ty rozpůlil. chtěl jsem se vyhnout retuši, kde mi kolikráte voda díly rozpustily... jeřáb a "stožár" to byla procházka, - teda stožár je zbroušená tyčka, to prostě nešlo.
Obrázek Obrázek Obrázek

Zbraně, zcela určitě si projdete sílu papíru - použil jsem i z laseru jen jednu stranu, při lepení rubu jsem si opět rozvrstvil papír. (hlavně u horní kolébky s kanony) No prostě u 200 rozvrstvit hned na začátku...u tvarování těla kanonů to byla práce jak s cigaretovým papírem, nebudu lhát, že to je užmoulané aby to mělo tvar. Lepit cigaretový papír na tupo... :D :D
Obrázek Obrázek
U děla jsem se rozhodl pro papírovou hlaveň, ta soustružená se mi toliko nepáčila.
Obrázek Obrázek

No a začali jsme trubky, stáčím na osičce 0,8 a pak dotvarovávám 1mm. Papír je samozřejmě rozvrstven a čerstvá ostrá čepelka, pinzeta udělaná z rozříznuté jehly. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Fakt super. ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Postupně jsem začal droboť dávat na palubu, a připravil poslední věc k letadlům - vozíky.

Obrázek Obrázek

V celku rychlém sledu následovalo zábradlí nalepit výzbroj a jediné co mi schází je stojánek. mám svoji představu jak na něj, ale potřebuji stříkat a to doma nejde a v zimě s tím mám špatné zkušenosti. Tak či tak beru ponorku za dokončenou. veze 400 a 401 měla na boku ještě nějaké plechy, co jsem pochopil 402 to neměla, jestli někdo najde info, že by tam měly být opravím to.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Závěrem, jsem zvědavý kdo kdy řízne do setiny. musí to být hrozná kravka. ale stavba musí být pohodová. Až na pár vyjímek jsem vše dodržel podle originálu, i když rozvrstvování bylo velkým tématem. ale určité věci užmoulat už nešly, nebo dopadly hrozně, nebo se mi zakutálely.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Paráda Josko . Ta patina je dělaná ( alespoň podle mě ) velmi citlivě a sedne tomu jak ulitá .

Setinu mám doma , ale kdy na ní přijde řada to se uvidí . Alespoň budu mít od koho opisovat .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

děkuji, jak jsem již několikáte psal, patina má lehce odvést od zašpinení lepidlem, nebo nerovností a dalších poškození jako je promáčknutí odření atd.

ono nebude zapotřebí opisovat, vše sedlo jak má, jen u usazení válce hangáru jsem ubrušoval podlahu aby sedla na místo, jako by měla velký průměr....
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to parádně. :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

Moc pěkně postavená, neokoukaná předloha. Ta patina se mi hrozně líbí. Jsem moc rád, že si model dokončil.

A ta setina bude pořádný kus nábytku.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“