Yamato / Halinski / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po delší době jsem tu zase s menším pokrokem. Začal jsem lepit obšívku od zadní části abych se potkal u prostřed a případné nepřesnosti by se napravovali lépe. Bohužel jsem narazil na problém u dílu 34, je to ta kýlová část. Celý díl jsem rozřezal a nadstavil jak to jen šlo, na fotkách to není úplně vidět, ale kdybych na ten díl přiložil pravítko, tak je vidět jak je propadlý, není to prostě v rovině. :roll: Model ani neobsahuje díl na druhou část kýlu, musíte si jí udělat z rezervy.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 630
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Vojta S »

:shock: Dokonalé!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Když víš kam se podívat...ale Ondro můžu jen závidět....
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Jej kluci k dokonalosti to má daleko, fotky jsou brutálně milosrdné. Spodní obšívka je boj, ale už se to chýlí ke konci. :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Standa F. »

Nebuď přehnaně skromný, Ondro - s těmi fotkami to bývá přesně naopak, bývají brutálně NEmilosrdné a modeláři pak píší: „Na fotkách to trochu razí, ve skutečnosti to vypadá lépe!8-) Myslím, že u tebe to bude také tak.

Klaním se - krásná práce, úžasná zručnost a trpělivost!
Bf109Ga
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 27.12.2018 14:52

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Bf109Ga »

Zdravím - ak má táto práca k dokonalosti ďaleko tak neviem ,neviem.Podľa mňa patríš k málo ľudom na tomto fóre ktorí doviedli modelárstvo na túto úroveň.Preto nech sa aj naďalej darí....

Ešte prepáč,ale už som tu a vlastne ani neviem komu to adresovať - neviete náhodou niekto čo je s Doris Obručovou ??
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Saskardin »

Bf109Ga píše:
Ešte prepáč,ale už som tu a vlastne ani neviem komu to adresovať - neviete náhodou niekto čo je s Doris Obručovou ??
A s Bakuldom :?: :?:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

Doris stale tvori pokud je mi znamo, akorat prezentuje jinde.. treba v televizi.
https://krasajachtingu.cz/doris-obrucov ... ji-modely/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.ceskatelevize.cz/porady/108 ... _CVptjIkgU" onclick="window.open(this.href);return false;
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kid Karola »

Doris prezentovala na plasťáckém modelforum.cz, otázkou je co dál, protože z rodinných důvodů, nebudu rozvádět jakých, není na mě, abych je tu šířil, ohlásila konec tvorby.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak po delší době jsem dodělal obšívku. Byl to boj a taky to není nic extra, ale dal jsem to dohromady. :)
Jak jsou ty pláty obšívky velké, stačí se někde odchýlit o 0,1mm a už se to s Vámi veze. Navíc mi standardně po obvodě chybělo vždy okolo 1,2mm na délku dílku a musel jsem to nadstavovat. Popravdě se nedivím že většina lodních modelářů spodek trupu kytuje a stříká. :)
Za fotky se omlouvám, moc se nevyvedly. :oops:

Obrázek Obrázek
Obrázek

Do kostry jsem zalepil 2 trubičky, tam přijdou osičky které loď upevní na podložku.

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Ty včerejší fotky mě štvali, tak znova a o něco lépe. Aspoň vyniknou mé chyby. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od VašekS »

Jako dokonalý to není, ale i tak velká paráda a moje poklona, páč já bych tohle nedal.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ondro, na to jakej je to kolos, to máš doooost dobrý. Buď bez obav :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Ondro přesně tak, ale jestli chceš, tak vem rezavej a bílej pudr a prostě odveď pozornost. Na druhou stranu když stojíš u lodi, mají pěkně pomuchlaný plechy, na třetí stranu, dnešní kocábky s 15 mm stěnou a Yamato s kolika 450mm? To asi moc pomačkaný nebude.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

tak ono je problem, ze moc fotek Yamata neexistuje celku natoz detaily, nicmene kdyz se clovek koukne na opacnou stranu na tridu Iowa, kde je fotek tuny uvidi ze platovani trupu krasne rovny neni, jen teda oproti papiru ty oddily jsou samozrejme mnohem mensi
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“