Československé MiGy-29

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
kacak
Příspěvky: 4
Registrován: pon 9.3.2015 0:57

Československé MiGy-29

Příspěvek od kacak »

Ahoj,
mám za sebou recolor Halinskeho Mi-24 a před nějakým časem jsem se rozhodl udělat recolor i pro jeho MiG-29. Ten mám momentálně připravený pro český MiG-29 4012 a slovesnký 7501 v kamuflážích z leteckého dne v Českých Budějovicích v červnu 1994.

Teď bych se mohl pustit do lepení a výsledek si nechat ve vitríně. Ale napadlo mě zkusit to jinak. Recolor mám připravený tak, že další kamufláž československé devětadvacítky jsem schopen udělat v relativně rozumném čase. Československo v letech 1989-1990 obdrželo 18 kusů MiGů-29. 2 z nich, 4012 a 7501, mám teď připravené a na podzim se do nich pustím. Jsem ochotný udělat a pustit do světa dalších 16 recolorů - od každé dodané mašiny právě jeden. Pokud bude zájem.

Budu vycházet z vlákna na modelforu. Čili na výběr jsou pouze klasické hnědo-zelené kamufláže (nemá smysl žádat o digicamo nebo tygra), ale u strojů, které při dělení připadly Slovensku, je možná varianta se slovenskými výsostnými znaky.

A teď k tomu, jak si představuju, že to proběhne.
  • Výběr lepičů
    • výběr je na mě, možnost odvolání neexistuje
    • Hlaste se emailem na adresu kacak.r@seznam.cz
    • Přednost mají zkušení modeláři, připojte odkaz na ukázku svojí práce. Nutně nemusí jít o letadla, ale je to lepší. Taky to nemusí být na modelářském fóru - klidně veřejné album na facebooku nebo kdekoliv jinde. Halinskeho MiG-29 není jednoduchá záležitost pro začátečníky a já chci, aby se modely slepily a neležely někde v archivech.
    • Mrkněte na zmíněné modelforum a pokud máte zájem o konkrétní stroj, napište mi o jaký. Klidně to může být seznam. Pokud přidáte i nějaké zdůvodnění (osobní příběh, plán na diorama, cokoliv) tak vám to může pomoct dostat přednost.
    • Není stanoven deadline, uvidíme podle zájmu, kdy výběr uzavřu - možna za 2 dny, možná za měsíc.
  • Tvorba recolorů
    • Pro vybrané stroje budu během letních měsíců připravovat recolory. Hotovo by mělo být na podzim.
    • Recolory NEJSOU kompletní vystřihovánkou, je tou pouze DOPLNĚK. Čili než vybraným jedincům pošlu recolor, musí si pořídit originál od Halinského. Vyšly 2 verze - z pohledu recoloru by měly být kompatibilní, pokud vím, tak se měnila pouze výzbroj, takže je jedno, kterou variantu pořídíte. To ale není všechno, protože chci aby se to skutečně lepilo, budete muset před obdržením recoloru do šmikajdy skutečně střihnout - postavit třeba sedačku.
    • O tomhle bodu jsem hodně přemýšlel - recolor nakonec nebude úplně zdarma. Budu od každého chtít 500 CZK nebo 20 EUR (převodem na český/slovenský účet). Rozhodně to není cena, která by mi zaplatila vynaložené úsilí. Beru to jednak jako částečnou kompenzaci času (a útěchu pro manželku :) ) a jako další motivační bod, aby se recolory dostaly k těm, kteří je skutečně chtějí. Za tu cenu dostanete originální kus - ode mě nikdo další váš stroj nedostane.
    • Po splnění všech předchozích bodů obdrží vybraní lepiči svůj recolor v elektronické podobě (PDF/PNG). Tisk je na nich, ale budu se snažit poradit a pomoct s případnými úpravami.
    • Byl bych velmi nerad, kdyby se recolory dál šířily
  • Stavba
    • Tady už to bude na vás, sám nemám možnost moc ovlivnit kdy se stavbou skutečně začnete (budete pokračovat po slepené sedačce) nebo jak rychle se vám bude dařit postupovat
    • Možná trochu utopie, ale docela by se mi pak libilo, kdyby se podařilo na nějaké soutěži dát dohromady všech 18 kusů
Tak snad jsem nezapomněl na nic, co jsem chtěl sdělit. Jsem zvědavý, jaká na tohle bude odezva.

PS: stejný příspěvek můžete najít i na slovenském fóru (http://papermodelers.sk/viewtopic.php?p=185869#p185869" onclick="window.open(this.href);return false;), jen jsou tam i náhledy recoloru, sem se obrázky nahrát nedají.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od Tomys »

Držím palce. Na to že chceš vidět tvorbu a výsledky a bla bla a máš toto jako první příspěvek. Kde jsou vidět Tvoje výsledky? A navíc honem všichni plaťte. Takto za mě NE. A obrázky se sem nahrát dají.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od Aki »

Mno nevím, nakolik tady s tímhle uspěješ... Letadla sice nelepím, ale řek bych, že ty podmínky jsou natolik nesmyslný, že to většinu potenciálních kupců odradí...
Ale náhledy vypadaj moc hezky, to zase jo. :)
kacak
Příspěvky: 4
Registrován: pon 9.3.2015 0:57

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od kacak »

Tomys píše:Držím palce. Na to že chceš vidět tvorbu a výsledky a bla bla a máš toto jako první příspěvek. Kde jsou vidět Tvoje výsledky? A navíc honem všichni plaťte. Takto za mě NE. A obrázky se sem nahrát dají.
Díky. Nedůvěru spojenou s prvním příspěvkem beru a chápu - snažil jsem se ji rozptýlit linkem na Hinda (a lidi s FB účtem se pak můžou doklikat k dalším veřejným albům) a náhledy - někomu to stačí, někomu ne, každého věc. Náhledy jsou jen v příspěvku na slovenském fóru, protože obrázky se sem nahrát nedají (viz FAQ - Mohu přidávat obrázky?). A použít link na obrázky na slovenském fóru se mi nepovedlo, protože tam je obrázek poskytován nepřímo, přes backend - pokud budeš úspěšnější a poskytneš návod, budu rád a fotky se objeví i tady.

Co se platby tyká, možná to z textu není úplně jasné, ale peníze chci před tím, než budu finální recolor posílat - tedy až po tom, co bude konkrétní recolor finálně připravený. Poskytnout náhledy před platbou není problém. Jestli ten můj příspěvek vyzněl tak, že na tom chci rýžovat, tak mě to mrzí, ale není to pravda. Ta cena mimochodem zdaleka nepokryje ani čas (cca 8 hodin) na přípravu konkrétní další kamufláže z toho, co už teď mám připravené. Z mého pohledu je to opravdu (de)motivační prvek pro odfiltrování lidí, kteří by si to slepili, ale zase tak moc to vlastně nechtějí.

Udělat kompletní sady československých MiGů-29 mi přišlo jako zajímavý projekt, který bych sám nedal. Pokud se nenajde 16 lidí (a zatím nenašlo), kteří budou mít zájem, tak já budu mít volnější léto. Původní myšlenka se sice nenaplní, ale já si můžu říct, že jsem pro to udělal co jsem mohl.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od agostini »

Ahoj, jsem rád že se našel někdo další kdo má rád čs.letadla a rád by rozšířil papírové modely o další typ ale bohužel se mi to nejeví jako příliš šťastná myšlenka a myslím že žádný autor by nebyl štěstím bez sebe kdyby někdo chtěl vydělat na jeho modelu tím že jej přebarví. Já chápu že s tím máš práci a taky jsem si kdysi vystačil s přebarvováním PL modelů ale nikdy bych ten recolor za úplatu neposkytnul dále. (poskytnul jsem recolor Gripena proti důkazu vlastnictví originálu) Jenom pro tvojí informaci tvořím svoje vlastní modely letadel a ještě se mi nikdy nevrátily náklady které jsem měl jak se získáváním podkladů tak hlavně čas strávený u PC a návratnost by byla až někde u prodeje více než 500 kusů což bohužel vidím dost nereálně. Když jsem se naposledy snažil získat prostředky na tisk modelu Delfína offsetem tak jsem dost často slyšel že chci vybrat moc peněz které jsou nad náklady na tisk modelu offsetem tak se hold smiř s tím že v tomhle se nikdy nezavděčíš a lidi si nikdy neuvědomí kolik času a peněz stojí vytvoření modelu. Já už modely dělám jenom pro radost a vím že náklady vložené do vývoje se mi nikdy nevrátí ale aspoň ten tisk se mi časem zaplatí. Pokud chceš jenom vidět letku Migů osobně bych ti radil poskytnout model bez platby ale s podmínkou stavby bez možnosti šíření dále.
kacak
Příspěvky: 4
Registrován: pon 9.3.2015 0:57

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od kacak »

Díky za reakci, jen ve stručnosti:
  • nemám problém s tím, že na tom nevydělám a že se mi ani nevrátí "náklady" (narozdíl od tebe v tom mám jen ten čas) - kdybych s tím měl problém, tak tohle nedělám
  • jde o DOPLNĚK - bez původní šmikajdy (a já budu chtít důkaz, že jde o originál) z toho devětadvacítku nepostavíte. Asi jako kdybyste si pořídili potahy do auta, fotolepty k plasťáku nebo laserem řezané dezény ke šmikajdě. Vlastně touhle akcí zvyšuju původnímu autorovi prodej.
  • děsně nerad dělám zbytečnou práci - proč bych měl dělat 16 recolorů aniž bych věděl, že je to "potřeba" - že je někdo, kdo má aspoň trochu zájem si ten konkrétní stroj pro tu letku postavit?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od Brzdič »

Já jsem se tedy do tohoto projektu zapojil. :)

Je to stejné jako kdy s Vaškem Jančatou, taky jsme si museli nakoupit modely od MM. Bohužel to bylo taky jediné čeho jsem se dočkal a model mi leží v šuplíku do dnes bez recoloru. :lol:
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od FreeVoj »

Na celou tuhle akci mě upozornila Brzdičova stavba na facebooku a když jsem si to tu přečetl, tak musím smeknout. Mě se ten nápad líbí. Škoda že nestíhám a to mi brání se přihlásit, protože toto je fakt skvělý počin.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od Brzdič »

FreeVoj píše:Na celou tuhle akci mě upozornila Brzdičova stavba na facebooku a když jsem si to tu přečetl, tak musím smeknout. Mě se ten nápad líbí. Škoda že nestíhám a to mi brání se přihlásit, protože toto je fakt skvělý počin.
Souhlas Vojto, jen je škoda že to tu bylo tak utnuto. Každopádně těch lidí co se do toho pustilo je celkem dost a něco je samozřejmě i na slovenském DFku. ;)
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od tata »

Brzdič píše:Já jsem se tedy do tohoto projektu zapojil. :)

Je to stejné jako kdy s Vaškem Jančatou, taky jsme si museli nakoupit modely od MM. Bohužel to bylo taky jediné čeho jsem se dočkal a model mi leží v šuplíku do dnes bez recoloru. :lol:
Zdarec bejku dlouho jsem zde nebyl že zrovna ty nemáš Vaškuv MiG ? napiš mi SZ.
Nebo hofu1@centrum.cz
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Československé MiGy-29

Příspěvek od Brzdič »

Tehdy jsem jí měl zrovna od tebe. :lol: A tehdy jsem jí měl jen v elektronické podobě a jelikož mi před cca 3 roky umřelo PC přišel jsem o to. Popravdě už tu Vaškovu nepotřebuju, Radek stvořil přece jen něco zajímavějšího. ;) Každopádně díky. :D
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“