Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak gondoly jsou na svých místech na křídlech, docela pěkně to sedlo a čím dál tím více je jasné, že tuhle mrchu nebudu mít kam dát :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Spodní část gondol - podvozkových šachet...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pravé a levé křídlo - chladiče u motorů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) v.veverka dne ned 23.4.2017 21:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Zdvojený kulomet a zaměřovač... Piplačka, ale dobojováno. Chtěl jsem původně nahradit papírové hlavně injekčními jehlami, ale potom, co jsem zkusmo jednu udělal z vystřihovánky, jsem se rozhodl použít originály. Vůec mně nepřišly blbé...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak jsem se pustil do překrytu kabiny, který jsem koupil již vytažený z plastové folie. Nakonec jsem se rozhodl kokpit otevřít, když už jsem se s tím interierem tak patlal. Tolik okýnek jsem ještě nikdy nevyřezal :D V každém případě jsem dílko dokončil a odložil stranou, zkompletuji to až na závěr. Použil jsem jakési lepidlo od Patexu, které jsem měl doma a vše drží, jen ta avizovaná transparentnost není nic moc a kabinka je trochu upatlaná. Příště zkusím použít tenkou pružnou oboustrannou lepící pásku, o které jsem četl v nějakém příspěvku. Je fakt, že tento překryt je už vyšší level a moje schopnosti na něj ještě nestačí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Pustil jsem se do podvozku. Pěkně postupně. Nejdříve jsem podlepil potřebné díly, naštípal drátky pro vyztužení podvozkových dílů a vyztužené díly zkompletoval. Další bude následovat. Když si vezmu, co času mě překryt kabinky a těch pár dílků podvozku stálo :D prodloužený volný víkend bez dětí... :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak to nimrání s podvozkem zase trošku pokročilo. Přece jenom je potřeba pracovat, starat se o děti a pak někdy něco málo polepit. Je to hodně nimrání a také hodně přemýšlení, kam a co vlastně přijde, návod mně, jako tradičně, moc nepomáhá, více méně napoví, že "tady někdo to má být a pak se po....er, kámo...!"
V každém případě musím opět autorům přiznat, že všechno sedí tam, kde by to mělo sedět, úhly vlepené podvozkové nohy svírají s křídlem ten správný úhel jak zboku, tak zepředu. Drobné součásti podvozku dolepím až na konec, mám strach, že bych je teď ulomil. Teď mě čekají kola a hlavně nekonečná piplačka s výfuky...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od enzo66 »

Skoro nikdo tady na stavbu nereaguje. Asi jako já jen s němým úžasem sledují jak stavba pokračuje. :o
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

enzo66 píše:Skoro nikdo tady na stavbu nereaguje. Asi jako já jen s němým úžasem sledují jak stavba pokračuje. :o
Děkuji za pochvalu, to vždycky potěší! Moje práce není v žádném případě srovnatelná s prací některých borců odtud, ale snažím se a dřina s tím je, to jako jo :) Takže ještě jednou díky!!! :)
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak jsem dopatlal podvozkové šachty. Na nějaké to drátování jsem použil ocelové drátky průměru 0,6 a 0,2 mm. Ta nuladvojka je tak měkká, že se mně při manipulaci stále ohýbala a proto jsou drátky prostě v některých místech zohýbané.
Kola nalepím až po zkompletování křídel a trupu. Teď konečně hurá na výfuky, to bude asi nejhorší práce pro mé baňaté prsty, no, uvidíme...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Michal Vicjan
Příspěvky: 4
Registrován: ned 7.5.2017 9:48

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od Michal Vicjan »

Ahoj parádní práce ;) , jenom bych měl připomínku k lepení rámečků na kabinku. Mě se osvědčil herkules. Sice to s ním nedrží nejlíp ale tady stačí když to drží jen tak symbolicky. Navíc když se kabinka trochu opatlá stačí lepidlo oškrábat třeba naostřenou špejlí nebo setřít navlhčeným kouskem kapesníku.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Michal Vicjan píše:Ahoj parádní práce ;) , jenom bych měl připomínku k lepení rámečků na kabinku. Mě se osvědčil herkules. Sice to s ním nedrží nejlíp ale tady stačí když to drží jen tak symbolicky. Navíc když se kabinka trochu opatlá stačí lepidlo oškrábat třeba naostřenou špejlí nebo setřít navlhčeným kouskem kapesníku.
Ahoj, díky za komentář a připomínku. S Herkulem jsem lepil kabinky ze začátku, ale právě proto, že se mně stále rámování oddělovalo, hledal jsem náhradu. Tenhle "samolep" je na lepení kabinek pro plastové modeláře, má to výhodu, že to drží, je to pružné, ale nevýhodou je, že to strašně rychle schne a když se tím kabinka opatlá nedá se to téměř odstranit. Na fóru jsem našel příspěvek, kde nějaký kolega používal na lepení rámování tenkou oboustrannou lepící pásku nebo folii, tak bych to chtěl příště také vykoušet. No, uvidíme. Je fakt, že v tomto případě jsem si pro získávání zkušeností vybral kabinku extrémně "vyrámovanou" :D
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Ještě přidám pár obrázků hotových podvozkových šachet, snad nevzbudím velké pohoršení zdatnějších kolegů ;) a něco z průběhu lepení 24 výfuků, skládajících se ze tří dílů každý a pro každou polovinu válců je 6 kusů ve 4 velikostech.
Během lepení se mně podařilo, buď poztrácet část dílků, nebo jsou ve stavebnici vytištěné nějak podivně, to už nikdo nezjistí. Faktem bylo, že jsem během práce zjistil, že těch v základní velikosti mám mnohem víc a těch "speciálních" velikostně odstupňovaných mám málo. Musel jsem tedy použít ty, které jsem měl, jako šablony a podle nich vyřezat náhradní za ty chybějící. Byla to opravdu úděsná práce, stále hlídat , který je levý a pravý díl a kterou velikost ještě potřebuji, která mně, kdybych to sečetl, zabrala čistého času kolem 10 hodin práce a hlavně opruzu, jež mě nebavil a hrozilo, že to celé, jak to leží narvu do nějakého temného rohu skříně mezi jiné kostlivce a zapomenu.
Nyní mám vyřezáno a slepeno. Ještě chybí výfuky vlepit na jejich místo v motorových gondolách a trošku zaretušovat (na obrázku jsou tam jen na zkoušku a na sucho vloženy).


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Výfuky jsou na místě... Přišel čas a přilepil jsem k sobě křídla a trup... Začíná to vypadat jako letadlo...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Do budoucna by to chtělo více dávat pozor na vystupující žebra. Jinak dobrý. ;)
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Messerschmitt Bf 110G-2 / Hallinski / 1:33

Příspěvek od silverman »

Hezky jedeš. Žeber je škoda, ale pokud udržíš geometrii, tak to bude pěkný model. Taky dost velký. Už jsi pro něj našel místo ;)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“