vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RW / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj,

po Multicaru jsem se rozhodl pro jeden ze starších kousků z dílny RW a to všem jistě velmi známý vojenský dozer Caterpillar D5N XL. Původně jsem chtěl stavět teda úplně jiný model... :lol: O předloze jsem toho prozatím moc negůglil, nemám o ní tedy ani co říct. Nevím, jestli jsem špatně hledal, ale jedinou stavbu modelu jsem tady na fóru našel u Lukáše. Budu ji mít otevřenou hned vedle záložky s hudbou po celou dobu stavby. :mrgreen: No, u stolu jsem zatím strávil 5 hodin, 5 minut a 46 vteřin - rozhodl jsem se, že stavby budu měřit stopkama. :lol: Zkompletoval jsem části sestav 1 a 2, které nechám do rána proschnout, abych mohl pokračovat dále s pevným základem. Zatím stavba probíhá dle RW zvyklostí bez problémů, jen jsem musel zakulatit rožky vnitřní části dílu 2 (už si nevzpomínám na rozlišovací písmeno - c nebo d...), abych mohl oblepit kulatou obšívku 2g.

Obrázek Obrázek


Upraven název vlákna dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne úte 2.6.2020 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dneska jsem tomu věnoval opět pár hodin a dokončil sestavy 1 - 3. Všechno sedí přesně, jen u dílu 3c se mi zdálo, že je vytištěný zrcadlově či nějak opačně. Potvrdilo se mi to na fotkách bety na stránkách RW i u Lukáše. Nebo v tom je nějaká finta, nevím. Každopádně jsem se těmito fotkami řídil. Zatím mě stavba baví, vše je přesné a žene mě to vpřed. Po 9 hodinách u stolu...

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dneska proběhl opět drobný postup. Zbastlil jsem interiér, tedy sestavy 4 - 6. Dával jsem si na základě vlákna u Lukáše pozor a nepřilepoval sedačku, abych osadil bez problémů horní plato, tedy sestavu 6.
Lukáš píše:… Pokud se při lepení sedadla budete držet návodu, buď ho v zápětí budete muset odervat (jako já), nebo se smiřte s absencí plata s ovládacími prvky, protože dostat tam plato při osazeném sedadle je čirou utopií
Nicméně jsem nenarazil na žádný problém, myslím, že by přilepení sedačky předem nevadilo. Nebo jestli jsem to nepochopil správně... Každopádně pro jistotu je zatím vše jen přiloženo. :lol: Jedna fotka z postupu, druhá je v galerii.

Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL

Příspěvek od vojta78 »

Ses nějak rozjel :-)
Jen tak dál.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL

Příspěvek od JakubSDK »

No super,

další parádní kousek na který se těším, já se zasekl u pásů a už jsem zaseknutý asi 4roky :roll:
viz mé vlákno:viewtopic.php?f=42&t=3460

Ať se ti stavba daří a teším se na pokačování ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Chytl jsem nějaký morybundus, tak jsem si myslel, jak udělám půl modelu... Nakonec mě chytla i absolutní nechuť cokoliv dělat, takže jsem jen po kouskách spatlal motor. Jo, klíňák dodám, až mi to celé proschne a zjistím, kudy má vlastně vést... :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak po nějaké době jdu opět s drobným postupem. U tohoto modelu, nevím proč, nepostupuji striktně podle návodu, ale řídím se vlastním citem. Zatím se mi to vyplácí...

Nejprve jsem si slepil prosklenou kabinu:
Obrázek

Následovalo vlepení motoru a kostry kapoty do rámu:
Obrázek

Poté jsem oblepil kapotu obšívkou z boku a z vrchu. Panty jsem chtěl původně funkční, ale působily by spíše rušivě, takže jsem otevírací kryty vyříznul ze tří stran a čtvrtou jen narýhoval. Pro případný náhled do útrob stroje to postačí:
Obrázek

Následovalo napasování a přilepení prosklené části kabiny. Zde jsem musel trošku upravovat hranu za kabinou na kostře.
Obrázek

No a nakonec jsem spodní část kabiny oblepil sestavou č.8:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dlouho jsem nepřispěl, ale to neznamená, že nic nedělám. :mrgreen: Mívám teď čas po chviličkách a tak se věnuji pásům. Je to celkem úmorná práce. Tohle je asi první a zároveň poslední model, kde si dílky na pásy tvořím sám z vystřihovánky. Příště jedině s lasery. :lol: Zatím mám spojeno 20 článků bez lepidla. Celkový čas práce jen na pásech mám asi 16 hodin... :shock:

Obrázek

A taky jsem dodělal rám se světly a klimatizaci na kabině. Světla jsem zasklil.

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jen vydrž. Jednou to přijde a budeš mít v ruce poslední článek ;) .

Máš to moc pěkný. I když je to jen na čtyřech stranách, není to snadný model.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Díky za slova podpory, Vašku. :)

Dal jsem si malou pauzu a po návratu ke stolu jsem pásy prozatím odložil. Řekl jsem si, že se budu věnovat radlici. Je to velká část modelu, bude vidět a odpočinu si u ní, řekl jsem si. Jak velký to byl omyl. :lol: Na radlici mi pár částí nesedělo, musel jsem řezat a upravovat. Zejména žebra a umístění dílu 17q, tuším. Ten spodní na rámu radlice. Není přesně ve středu, takže jsem ho do toho středu musel přelepit. Nic hrozného, oprava stejně vidět na první pohled nebude. Žebra jsem upravil, zelená část šla pryč, asi takto:

Obrázek

Dále jsem vytvořil 4 písty a provizorně radlici nasadil na dozer. Přikládám odkaz na video, kde je vidět její polohovatelnost. Je potřeba ještě doladit retuš a tuhost pístů.

https://youtu.be/iafxWBIsHdo" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ač se to nezdá, tak od posledně jsem u modelu proseděl celkem asi 9 hodin. Přidal jsem rozrývač, poskládal písty a rozrývač i s radlicí jsem upevnil na model. V této části stavba probíhala bez problémů.

Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Pekná práca.:) Tento model nato aký je vo finále malý je veľmi pekný. Tak už iba vydržať pri tých pásoch.;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Martine, díky za slova chvály. Ač se to zdá, zas tak malý není. Tedy, z fotek se mi zdál menší...

Dneska jsem proseděl nějakých 9 hodin u stolu a vytvořil pojezdová a napínací kola s podpůrnými kladkami. Dále jsem sestavil zadní části podvozků. Opět jsem se úplně nedržel návodu, pracoval jsem spíš tak nějak intuitivně. Ono k tomu asi časem dospěje každý modelář... :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak půlka pásů by byla zhruba hotová.

Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: vojenský dozer Caterpillar D5N XL / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Pěkné! Hezky Ti to roste, za chvilku máš finále ;) .
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“