SU-100 / WAK / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

kaktusak píše:Já jsem teda ten poslední , který by měl kritizovat , ale pokud mám hodnotit , tak si myslím , že slepené je to dobře . Nic bych nevyhlazoval ty pásky stejně budou vidět . Ale co si myslím tak , že by to chtělo o hodně světlejší retuš . Potom by ty pásky tak nebili do očí .
Zbyňo a co denní světlo bez blesku?
Bohužel co se retuše týká tak je to moje maximum... Ta retuš těch pásků podle mě zas tak zlá není, akorát jsem nechtěl aby mi pod nima prosvítalo světlejší místo, tak jsem to pod každým páskem ještě dobarvoval. Bohužel tmavším odstínem a jak na to blikne blesk tak to hodně vytáhne.. Asi to vezmu do Lužánek :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

U těchto páskovaných a zakulacených dílků je potřeba používat vždy světlejší odstín retuše než na zbytek modelu. ;) Jinak dobrý. :)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Nooo, dost dobrý. Respekt.
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Marson »

Tak to je hodně parádní. Po téhle části už bude zbytek modelu hračka ;-)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Přesně. Tohle je velká paráda. Teď to jen dotáhnout do konce :-)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Díky pánové :)

:arrow: Brzdič - co se barviček týká mám prostě mezery, budu muset podrobněj študovat tvoje vlákna :D

Jinak já jsem složil modelářskou maturitu. Za mě je to jedna z top nejhorších věcí, co jsem kdy lepil. I tak to není 100%, ale model to do kopru nepošle a zároveň hluboce smeknu před každým, kdo to dá líp. Také je to poprvní v životě, co jsem zpracování cca 10 dílů věnoval 2 CELÉ dny.

A teď k věci, začal jsem chobotničkou. Z žeber jsem vyřízl vždy půlku a napustil vteřiňákem.

Obrázek Obrázek

Je potřeba zkoušet dopasovávat na první díl mantletu (ze kterého mimochodem nebude skoro nic vidět... ):
Obrázek Obrázek

No a když mně to vyšlo jednou tak proč to nezkusit podruhé - takže mantlet okopírovat, obšívku potáhnout kopiií na tenkém papíře, napustit lepidlem, přebrousit a na to nalepit ostrou obšívku.
A v momentě, kdy je hotová první vrstva obšívky je podle mě ten nejlepší čas spojit chobotničku a první díl mantletu.

ObrázekObrázek Obrázek

Takhle to dopadlo:
Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Ještě tam přijde dolepit pár drobností, šiltík, šrouby,... ale to už by nemělo mít žádný vliv.

No a OCHUTNÁVÁME, mantlet je již natvrdo na modelu, hlaveň vč. jejího rozšíření osadím až to bude stát na pásech.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Teda tolik práce a ono to nakonec nepůjde vidět .

Richarde musím ti dát za pravdu bez toho blesku to vypadá úplně jinak . Klobouk dolů vypadá to parádně . Těším se až to uvidím na živo v Brně .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Masakr!
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Pěkně ti to roste. Sice by se mohlo zdát, že mantel byla zbytečná práce, když není skoro vidět, ale alespoň jsi našel techniku na tento typ dílů. Nevím jak ostatní, ale já jsem rád, když si mohu na modelu vyzkoušet co nejvíce nových technik a věcí. Zatím parádní a retuš je většinou na fotografiích divočejší než ve skutečnosti (kromě místních profi modelářů a zároveň profi fotografů).

Píšeš, že jsi žebra napouštěl vteřiňákem. To celý díl pomažeš, necháš zaschnout a vybrousíš? Omlouvám se za možná primitivní otázku, ale tuto techniku jsem zatím nezkoušel.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj Krejcaku,
dily napoustim tam, kde by po vystrizeni byly prilis tenke a mohli se ohybat nebo trhat. Jak je to videt na te prvni fotce - vyrezu pulku zebra, pak natru hranu ridkym levnym vterinakem ktery tam vsakne a po vytvrdnuti dovyrezu zbytek zebra.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Super práce a neskutečná rychlost. Klobouk dolů..... a za ten extra dlouhý lauf..... druhý klobouk dolů a hluboká poklona ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Parádní příšera se Ti z té chobotničky vyklubala, moc pěkné. Držím palce a bedlivě tě sleduji ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: SU-100 / WAK / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Díky chlapci, cením si to :)

No a co se tempa týká - tak už zase naplno pracuju takže trochu opadne, navíc teď dělám na pojezdových kolech a je to teda víc dílků než jsem čekal tak další příspěvek nejdřív za 14 dní :D
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“