PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25 DOKONČENO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Super práce ! Těším se na ten finiš ;)
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Tak a hotovo. Při posledním příspěvku jsem ani nečekal, že to bude tak dlouho trvat, ale těch šroubů a matek bylo celkem požehnaně a taky jsem se ještě pral s lanem. Model jsem dokončil těsně před Neratovicemi, kde byl k vidění a nyní tedy i finální fotky.

Celkové zhodnocení: mé první setkání s Angrafem v podstatě potvrdilo pověst tohoto vydavatelství. Model je slepitelný, ne však pro začátečníky. Sem tam dílky přebývají, sem tam chybí. Tady bych upozornil na naprostou absenci náhradní plochy, takže výroba nových dílků je složitější; u takto rozsáhlého modelu bych aspoň kousek plochy uvítal. Co do přesnosti jsem se nesetkal s žádnými velkými problémy, korekcí bylo potřeba jen málo. Nejsem znalec - historik, ale na polském fóru jsem se dočetl, že v oblasti historické věrnosti Angraf také tápe a v několika detailech model neodpovídá předloze, tedy verzi G. Je to zřejmě způsobeno univerzálním použitím platformy PzKpfw IV, kdy firma vydala ještě další 4 modely na tomtéž podvozku. Tak a konec kritiky; model ve finále vypadá dobře, jsem s výsledkem vcelku spokojen, ve vitrině vypadá velmi pěkně.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Viděl jsem v Nerátkách .Luxusní práce . Konečně má Markulin konkurenci . Jsem zvědavý co budeš lepit jako další kousek . Že by něco ruského ?
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Pěkná práce, gratulace k dokončení. Supr finální fotky :)
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Toptop »

kaktusak píše:Konečně má Markulin konkurenci .
Konkurovat Markulinovi si rozhodně netroufám, na to jsou tu jiní borci.
kaktusak píše:Jsem zvědavý co budeš lepit jako další kousek . Že by něco ruského ?
Moc mě mrzí, že tě zklamu, ale když zapátráš v paměti, už v Neratovicích jsem ti říkal, co to bude a tvůj otrávený obličej si budu pamatovat minimálně tak dlouho, co budu mít ten stroj na stole. :lol: Rusa si nechávám na duben/květen, až vypukne to, cos spískal... ;)
BalvieM píše:Pěkná práce, gratulace k dokončení. Supr finální fotky :)
Díky, na fotkách jsem trochu zapracoval, pořídil pozadí, jsem rád, že se líbí. Snad tu kvalitu udržím i nadále.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Sice trochu opožděně, ale taky přispěchám s gratulací. Je to fakt parádní kousek Vláďo..... ale to jsem ti už asi říkal v Neratovicích. A jen tak jeden můj názor ...... Markulínovi můžeš směle konkurovat!!! ;)

Já na rozdíl od předsedy si pamatuju co bude následovat a dokonce se na rozdíl od předsedy na tu anglickou potvoru těším. A věřím že ji do jara stihneš dokončit, ať můžeme rozjet tu PŘEDSEDOU (a nikým jiným) spískanou akci
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Když už se o tom tady tak "tajně" veřejně mluví tak by bylo dobré něco málo vysvětlit . Pár modelářů mě už kontaktovalo tak ,aby to bylo teda oficiální .

V Neratovicích jsme se vzhledem k nízké účasti modelů v pásové technice v seniorské kategorii domluvili , že to příští rok změníme . No a po pár lokách desinfekce parta lidí přišla na to , že máme doma , každý nějaký model legendárního tanku T34 . Proto jsme se dohodli , že do příštích Neratovic slepíme každý jednu T-34 . Je jedno jaký to bude vydavatel , je jedno jaké to bude měřítku a je jedno jaký to bude typ . Prostě T-34 na mnoho způsobů . Domluvili jsme se , že začneme z kraje příštího roku , ale je to asi jedno . Cíl je jasný , Čím víc T-34 na konci roku v Nerátkách tím lépe . Vítězi se dostane dlouhotrvající a nekonečný obdiv .
Zatím je nás domluvených 6 modelářů . Přidat se může každý . Tajně doufám , že nás bude nakonec víc.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Super práce. Pěkný líbivý model, navíc dokonale postavený. Škoda, že jsem nemohl okouknout v Neratkách.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Taky se přidávám s gratulací.
Moc pěkný model ;) .
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Díky všem za pozitivní reakce, věřte, že potěšily.
Markulin píše:Já na rozdíl od předsedy si pamatuju co bude následovat a dokonce se na rozdíl od předsedy na tu anglickou potvoru těším. A věřím že ji do jara stihneš dokončit, ať můžeme rozjet tu PŘEDSEDOU (a nikým jiným) spískanou akci
Tos trefil hřebíček na hlavičku, já šnek modelářský a slíbím dva tanky za rok! No, naštěstí je ten anglán relativně jednodušší...

...jenže zase ten WAKův T-34/85 je po čertech složitý. Asi se budu muset v práci hodit marod, tak na půl roku :)
Toptop
Příspěvky: 379
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25

Příspěvek od Toptop »

kaktusak píše:Zatím je nás domluvených 6 modelářů . Přidat se může každý . Tajně doufám , že nás bude nakonec víc.
No já tedy doufám naprosto veřejně. :D T-34 je naprostá klasika, na trhu je jich spousta verzí a pokud někdo staví pásovku, je to skoro povinnost. Tak proč si ji nesplnit právě v roce 2022? Třeba sestavíme celý tankový prapor!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw IV Ausf. G / ANGRAF / 1:25 DOKONČENO

Příspěvek od Brzdič »

Parádně slepenej model a hodně dělá i ta super camo. :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“