Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trifid/ free/ 1:10

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 1.9.2011 22:28 čt    Předmět: Trifid/ free/ 1:10 Citovat

na rozcvičku po krízovom období som si vybral jednohubku v podobe Trifida z knihy Johna Wyndhama Den Trifidů, kto nepozná, nech si rýchlo doplní medzery vo vzdelaní, lebo je to jedno z kultových diel sci- fi, bolo napísané aj pokračovanie Noc Trifidů od Simona Clarka, ale to už je poslabšie a tu obrázok, ako by tá príšerka mala vyzerať ... je to zároveň aj návodná kresba no a model mám odtiaľto

textúra tela trifida je dosť dobrá, na retuš už horšia a čiary na ohyb nevidieť/ niesú vôbec, rohy som pichal kružítkom a ryhoval odzadu (čo som si myslel a skoro som sa aj trafil)

k tomu predné nožičky

ešte krk

ktorý som v hornej časti otočil tlačou dovnútra a zvonka zamachlil vodovkou, lepšie by bolo vrchné tri diely vytlačiť dvojmo/ zrkadlovo a lepiť na tupo zvonka/ zvnútra, ale minula sa mi farba v tlačiarni Sad

diely ale napodiv sedeli a všetky nepresnosti dávam za vinu mne ... + absencii čiar na ohyb Razz

takže tu je fešák v celej kráse

ostáva už len podložka 15× 15 cm, ale tú až nabudúce

EDIT: čo to je za "fičúry" na grafikovom webe prosím? obrázok nahrám vo veľkosti 360× 480 bodov a keď dám origo veľkosť, tak ho nemôžem zobraziť, lebo "obrázok je väčší ako 1280 bodov"
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 10:49 pá    Předmět: Citovat

v knihe autor o Trifidovy napsal:
hore rozšírený kalich, kde je špirálovite stočené "žahadlo", ktoré dokáže vystreliť do vzdialenosti 1.5- 2m, ak sa zhupne, tak aj o meter viac obsahujúce prudký jed, ktorým dokáže okamžite usmrtiť aj zdravého dospelého človeka, potom sa pri ňom zakorení a počká, kým sa rozloží a žahadlom vytrháva kúsky mäsa, ktorými si vylepšuje stravu, pod kalichom je hŕstka kožnatých listov, dlhá ohybná stonka, ktorá vyrastá z drevnatej buľvy skoro guľovitého tvaru, ktorá stojí na troch tupých výbežkoch zhruba 30cm nad zemou a je pokrytá spleťou korienkou, z buľvy smerom hore potom vyrastajú tri prútiky, ktoré dokážu vibrovať a vydávať zvuk udieraním o stonku, tým sa pravdepodobne dorozumievajú medzi sebou, trifid sa dokáže zo zeme vyhrabať a pohybovať kolísavým krokom rýchlosťou chodca, podobne ako človek o barlách, výška rastliny je zhruba 2- 2.5m, najväčší videný exemplár mal 3m

... sumasumárum je to teda 23cm vysoký model "buriny" v 1:10 ( ... neberiem v úvahu "emerickú" odrodu vysokú desiatky metrov) vytvorený na motív predlohy, lebo model síce obsahuje zhruba to čo je v popise, ale inak zoradené a v iných proporciách
---
výroba podložky, v šmikajde síce je, ale prehýbala by sa, tak som ju zvnútra spevnil pár rebrami

pridal chlopne a vybavené, model hotový

už len zabaliť a môžem ho ísť darovať
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 12:11 pá    Předmět: Re: Trifid/ free/ 1:10 Citovat

toudi_sk napsal:
... kto nepozná, nech si rýchlo doplní medzery vo vzdelaní, lebo je to jedno z kultových diel sci- fi

No, legenda a pověst této knihy je hodně před skutečnou kvalitou (o podprůměrném britském filmu z 60. let ani nemluvím) - vymyslet si oslepnutí lidstva a rostlinu, která chodí a na potkání vraždí chudáky slepce (nedospělá kytička jen -BUM do hlavy!- omračuje Smile) - to chce už hodně chorý mozek - těžké paperbackové béčko dobré tak do vlaku, které má z mně nepochopitelného důvodu "kult" Cool.

Stejně praštěná je, koukám, i vyčihovánka - samotný modelář Milan ale spadá do daleko, daleko kvalitativně vyšší kategorie! Very Happy HEZKÉ!!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Shi-So

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 15:19 pá    Předmět: Citovat

Film byl bida, ale knizka naprosta libovka!!
Vystrihovanka, ac stylem dnesnich ABC, potesi, pro fanouska filmu urcite prinos Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 2.9.2011 16:07 pá    Předmět: Citovat

debata o filmoch na motívy kníh je na dlho, ale 99% je bohužiaľ odpad (nemal som odvahu pozrieť ani film Vládci loutek)

Standa, niekto má možno v poličke Kapitál a neberiem mu to Laughing
Libor Strejc

PříspěvekZaslal: 3.9.2011 18:30 so    Předmět: trifid Citovat

Dobrá odpověď, před mnoha sty miliony let jsem tu knihu četl a dost se mi líbila. Model sám je pěkný, toudi ale umí i mnohem pěknější záležitosti.
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 3.9.2011 18:33 so    Předmět: Citovat

štve ma, že mi došla farba v tlačiarni a nieje to podľa mojich predstáv, ale ako sranda pre botanika postačí, snáď sa rozhýbem aj k tomu ďalšiemu, smútku za otcom už bolo dosť Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: