Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SM42-999 / GPM / 1:25

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vojta80

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 22:12 po    Předmět: SM42-999 / GPM / 1:25 Citovat

Model lokomotivy od firmy GPM v mém oblíbeném měřítku jsem zakoupil na výstavě v Olešnici už před rokem, ale začal lepit až letos v dubnu.

Co se o předloze píše přímo v sešitu, přeloženo velmi volně:
Na přelomu 60. a 70. let Chrzanowski Fablok opustily první kusy populární lokomotivy SM 42. Během následujících 30-ti let opustilo brány závodu 1156 kusů, z toho kolem 600 kusů bylo dodáno průmyslovým podnikům a 30 kusů na export do Maroka. Lokomotiva mohla táhnout vlaky stejně dobře jako konat těžké posunovací práce. Postupem času nedocházelo k častým modernizacím.

Protože se jedná o model opravdu rozsáhlý, bylo mi jasné, že se bez laserem vypalovaných žeber neobejdu, i tak odhaduji stavbu tak na tři roky, vzhledem k mému lepícímu tempu. podvozek budu určitě přebarvovat, u zbytku si ještě nejsem jistý (ostatně podvozek byl přebarvován i u "výstavního" modelu, který je nafocen na obálce)

Zde tedy uvádím několik fotek po rozbalení, návodné kresby...:

Z logiky věci se začíná stavbou podvozků, jeden se mi trochu zkroutil do vrtule, snad to nebude tolik vidět a vadit při další stavbě a při konečném stavění na koleje.

U lepení brzd jsem měl párkrát sto chutí všechno vyhodit do koše, ale zatím jsem rád, že jsem tak neučinil. Už teď vím, že jsem se měl řídit návodem a že jsem neměl lepit táhla, která překrývají kola, protože je teď nebudu mít jak hotové nápravy do podvozků vsadit. Zatím v zájmu kompaktnosti to tak nechám...

A na závěr taková perlička... takhle to v jednu chvíli vypadalo u mě na stole:

Na zahraničních fórech jsem stavbu neobjevil... pokud jste měli větší štěstí, prosím o odkaz, ať se mám čeho držet Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PI

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 22:20 po    Předmět: Citovat

Je to drsný ... Přeju hodně štěstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mucholl

PříspěvekZaslal: 3.9.2011 20:51 so    Předmět: Citovat

Mám ji koupenou taky, i s laserem, hned po TY-2 bych se do ní chtěl pustit a pak do sergeje, ale ted předbíhám na 6 let dopředu Cool
držím palce a budu sledovat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: