Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U-Boot Molch / GPM / 1:25
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal78

PříspěvekZaslal: 19.8.2011 12:43 pá    Předmět: U-Boot Molch / GPM / 1:25 Citovat

Zdravím všechny,

po dokončení Panthera jsem si chtěl zkusit něco z ponorek a volba padla na tuhle miniponorku (chtěl jsem něco lehčího). Stavba šla pěkně od ruky, žádné větší problémy se nevyskytly. Nejvíc mi šly zabrat asi části na kokpitu a musím přiznat, že i periskop se moc nepovedl. Bystřejšímu oku taky asi neunikne malý odklon od symetrie, ale příště už to bude zase o stupeň lepší Wink . Rád bych se při té příležitosti zeptal na jednu věc při konstrukci válcových profilů - stává se mi, že po slepení jsou kraje válce vždy širší než střed válce, nevím co proti tomu dělat. Nejvíc to šlo vidět na torpédech, když to přeženu, tak tvarem odpovídají chladící věži elektrárny. Zkuste mě nakopnout radou co proti tomu dělat.
Takže tady jsou fotky ze stavby a pár z finálního produktu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 19.8.2011 14:14 pá    Předmět: Citovat

Paráda paráda, tak další malý ponorkář, musím uznat že krásně slepeno.
Já mám po tom drobném fiasku s Waltrem z GPM strach, ale když píšeš že sedí, tak sedí,

Co se průměrů týče znám to. Já mám dva postupy, buďto najdu odpovidající trubičku, která mi to ohlídá, a nebo jdu postupně od středu (pečlivé zkoušení na začátku nutné) až na kraje. Další berličkou kterou občas používám jsou žebra navíc.
Listy

PříspěvekZaslal: 19.8.2011 21:31 pá    Předmět: Citovat

Ten je krásnej! Takovej usměvavej Exclamation Razz Super zvládnutá retuš, čistá skla a perfektní obliny. U mě za 1 Exclamation

Co se týče průměrů, hlavní je pořádné vytvarování před lepením - protlačit přes hranu a pak motat a motat klidně i na polovinu požadovaného průměru ...
Michal78

PříspěvekZaslal: 23.8.2011 18:56 út    Předmět: Citovat

Díky za rady k postupu při válcových částí, určitě něco z toho zkusím, nebo alespoň se pokusím zlepšit zavedenou metodu. Jak píše Listy - motat a motat, tak tuhle podmínku jsem splnil a vyzkouším to lepení od středu ke krajům (já to totiž lepím najednou stylem slepením na hranu bez chlopní a po ovadnutí lepidla tam teprve přidávám podložení pořádně natřeného pásku papíru). Někde jsem se dočetl i o metodě vyrobení trubky o něco menším průměru jako podpůrné konstrukce, na kterou se pak plášť válce nalepí - ale nevím, jestli to nebude přílišné zvyšování hmotnosti dílů a samotného modelu.
Ještě mám na skladě ke slepení Seehunda a Biebra, tak tam se uvidí, jak mi to půjde. Ale teď si dávám pauzu od ponorek a pokouším se (spíš zápasím) sestavit Ki-45 - Toryu od Fly. Tak mi držte palce a v případě, že se na výsledek bude dát dívat alespoň z 5 m, tak ho sem hodím Very Happy
JoskaM

PříspěvekZaslal: 23.8.2011 22:25 út    Předmět: Citovat

Čtvrtej do kvarteta nebude? Hecht?
Michal78

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 10:06 st    Předmět: Citovat

Hecht jsem zatím nesehnal, a to by pak bylo pěkné mít kompletní sbírku miniponorek - Neger, Hai, CB1, A1, Delfino, Kaiten a co já vím jaké ještě Very Happy
JoskaM

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 11:16 st    Předmět: Citovat

No není nesplnitelný sen.
Hechta ti pomůže sehnat Numi,

A Negra a Kaitena si legálně stáhneš tady:
http://www.renova-model.com.pl/index.php?f=free
Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 14:29 st    Předmět: Citovat

Model je náramně slepen a klobouk dolů, ale mohl by mi někdo říci proč se ta přední část a zadní část torpéda dělala z mosazi? No asi ta žlutá barva imituje mosaz ne? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 16:00 st    Předmět: Citovat

Jo byla z mosazi, možná kvuli jednoduchosti obrábění, bylo tam dosti otvorů, zevnitř uchyceno (aspoň v čumáku dosti navigačních přístrojů - např.magnetických, více mě nenapadá. Možná i proto, že se to asi odlilo a pak obrobilo, aby se nemuselo svářet....Možná by mohl Mr.Old Grimm.
Michal78

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 19:24 st    Předmět: Citovat

Díky za typ na další miniponorky a na hechta, na tyhle jsem nenarazil a že brouzdám a koukám co je k dispozici. co se týče mosazi, tak ta mě taky kdysi celkem překvapila, když jsem je viděl poprvé na živo v Malmö.
Celý model Molcha se nabízí na přebarvení vč. torpéd, kde by měly i živější a skutečnější barvu, ale na tohle si já netroufnu - typ pro někoho šikovného s tendencí oživovat a uvádět modely do podoby realistické.

JoskaM

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 21:24 st    Předmět: Citovat

To asi není takovej problém, chce to zkusit si to a pak to jde samo Laughing , možná zkusit na více modelech Exclamation
jinak třeba Seehund, který je ve modelu flekatý jak tygr, nebo tvůj tvého Molcha jsem viděl šedého, resp. černého.
Ale ta brzdičova dotěrná otázka mi leží v hlavě....Budu hledat dál.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 24.8.2011 23:45 st    Předmět: Citovat

neni to tim, ze nemecka torpeda se odpalovala zmenou magnetickeho pole pod kylem lodi? a neni nahodou mosaz diamagneticka latka?
JoskaM

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 7:44 čt    Předmět: Citovat

Jojo, to jsem tam psal...magnetické přístroje. I když ty poslední typy už šly i po hluku. Kde to už asi opodstatnění nemělo. Našel jsem doma jeden článek, ale mám teď myšlenky mimo - před dovolenou.
Jen sem přidám pár fotek, Grim mi jistě odpustí/dovolí -je autorem.

To jsou fotečky z XXII Wilhelm Bauer.
Další je ze VII - bylo celé modré s červenou špičkou.

K tomu je tady pár foteček ze Seehunda - tady je to naopak, špička torpéda je nabarvená, a tělo je kovové (tedy bronzové i když to je prostě slitina pár kovů)

U těch miniponorek bylo asi výhodou, že je nemuseli mazat vazelinou Laughing
Kuba78

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 11:34 čt    Předmět: Citovat

magneticky odpalovana torpeda nemela navadeni, jen gyroskop na udrzovani smeru a vysky (hloubky) letu. magneticky byl mechanismus odpalovani.
rekl bych ze modre je cvicne nebo jen povalecne zvyrazneni nekde v muzeu. nejsem ponorkar, v ponorce sem byl jen jednou (USS Pampanito) a tam maji torpeda klasicky tmava barva ale oranzova hlavice.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 13:30 čt    Předmět: Citovat

Hm to je zajímavý. Laughing A jak to magnetický torpédo fungovalo? to elektricky změnili polaritu a on se vyšprtlo ven z hlavně? Já vždy myslel, že se vystřelovalo stlačeným vzduchem a až bylo venku z hlavně, pustil se elektrický pohon.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: