Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stuler

PříspěvekZaslal: 12.8.2011 10:23 pá    Předmět: Prost AP04 / P.Špinler - ABC / 1:24 Citovat

Práce na zrúcanine stále bežia, ale keďže už mám plné zuby tehál a omietok, rozhodol som sa (po boji so svojim svedomím), že sa pustím aj do niečoho technického, a keďže som mal chuť na niektorú z modernejších formuliek, tak som vyhrabal monopost Prost AP04 českého jazdca Tomáša Engeho, ktorý na ňom závodil v roku 2001. Chcel som pôvodne dať na TEOvu radu a zlepiť niektorý z "free" modelov pána Špinlera, ale som zistil, že nikde v meste netlačia na vhodný 120g papier Confused

Keďže je to moja prvá formulka, budem mať pár otázok pre skúsenejších. Hneď ako prvé ma napadá, ako model podlepiť. Mám ho na klasickom ABC papieri, ktorý sa mi pre tento model nezdá vhodný. Ktoré diely okrem tých, čo sú opísané v návode, sa oplatí podlepiť, a akým papierom?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ali

PříspěvekZaslal: 12.8.2011 12:39 pá    Předmět: Citovat

Tento model jsem nelepil(a ani nemám), takže nevím jaké díly k podlepení jsou uvedené v návodu.
U F1 pravidelně podlepuju:
Papírem 120-160gr :zavěšení kol (přední i zadní), jeden díl podlahy, části difuzorů
Papírem 80gr- většinu prvků zadního + bočnice předního křídla.Horní kryt pontonů.
Koukám, že to co jsem Ti psal máš asi stejně z větší části už podlepené.
Myslím, že když se budeš řídit návodem, neměl by být problém. Hodně zdaru při stavbě.
Stuler

PříspěvekZaslal: 12.8.2011 20:21 pá    Předmět: Citovat

Vďaka za cenné rady. V podstate áno, skoro všetky diely, ktoré si vymenoval, boli uvedené v návode. Zajtra si ešte zbehnem niektoré diely prefotiť a vytlačiť na 160g papier, aby som mal niečo v zálohe, a pomaly začnem lepiť.
Aleš Harazím

PříspěvekZaslal: 12.8.2011 22:22 pá    Předmět: Citovat

Stuler,
já třeba vůbes nepodlepuju.Nelepím totiš z originálu,ale nechám si ho 2krát okopírovat na 160gm lesklej papír.
Potom,jak píše Ali,podlepuju podvozek,boky spoileru,půlky závěsů kol a všechno tenký 160gm papírem.Ale to vše delám na F1 ze sedmdesátých let. Wink
Stuler

PříspěvekZaslal: 15.8.2011 15:03 po    Předmět: Citovat

Prípravné práce som dokončil, podlepil som všetky diely podľa návodu + jeden diel podlahy a väčšinu dielov zavesenia kolies na 120g papier. Kým podlepené diely schnú, začal som s vlastnou stavbou, konkrétne s kolesami. Skúsil som nanečisto vybombírovať jeden bok, lenže po uvážení som si radšej vybral jednoduchšiu cestu a naryhoval som bok pneumatiky po strednom polomere a vytvoril striešku:

Bez vyrezávacieho kružidla OLFA to veľmi nejde, s malými nožničkami to vyzerá dosť kostrbato. Po 5 hodinách som zhotovil jedno koleso.

UPOZORNENIE: Následujúce zábery nie sú vhodné pre deti, osoby so srdcovo-cievnymi problémami a labilné osoby:

Aktuálne koleso zrejme na model nepoužijem, bude slúžiť ako technologický demonštrátor. Všetky diely kolies si radšej viackrát okopírujem a vytlačím, a budem skúšať, kým to nebude vyzerať ozaj ako koleso.
ali

PříspěvekZaslal: 15.8.2011 16:10 po    Předmět: Citovat

K té bombírované bočnici- přijde mi že jsi ji moc nenaslinil. Zkus to navlhčit tak, až se bočnice začne kroutit a poté začni přes bříška prstů tvarovat. Flintu do žita bych ještě neházel, ono to chce trochu natrénovat. Zkus kouknout na cashpickovo fórum na návod od bernieho.
K vyřezávání vnitřního průměru kola osobně používám skalpel (kružítko Olfa na tyto průměry nepoužívám, přesto že je mám doma).
Mimochodem to kolo do stříšky dle mého nevypadá vůbec špatně.
Stuler

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 18:59 čt    Předmět: Citovat

Po dokončení hradu pilne pracujem na Proste, no postup je pomalší, lebo vonku je leto a ťažko sa mi lepí po takom počasí Smile Ešte než som zlepil hrad, dal som dokopy všetky štyri kolesá. Vďaka Ali za rady a pekný návod, ale radšej som pre začiatok nebombíroval, ale jednoducho narezal boky pneumatík, a po 19 hodinách čistého času mi vznikli pekné kolesá, asi najlepšie, aké sa mi kedy vydarili (no stále sa nemôžem porovnávať s ostatnými formulkármi, ktorý si snáď objednávajú kolesá priamo od Michelinu :vicotry: ) Časom plánujem zlepiť aj ostatné modely formúl, ktoré mám dostupné, a už sa budem snažiť aj bombírovať.

Pomaly som skompletizoval trup aj s interiérom. Lepilo sa to pohodlne a s radosťou, model je ozaj výborne prepracovaný a všetko na milimeter sedí, takže chyby na modeli sú zavinené jedine mnou.

Nebude to nejaký premakaný model z mojej strany, aj keď predloha je atraktívna a videl som, že sa dajú z formuliek robiť parádne kúsky. No predsa len je to moja prvá formula, ale zatiaľ som so stavbou spokojný, a som veľmi zvedavý, ako sa mi podarí podvozok, pretože sa bojím skrútenia papiera, a taktiež som zvedavý, ako sa popasujem so zavesením kolies, tak držte prsty Wink
Stuler

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 19:15 po    Předmět: Citovat

Pred začatím prácna podvozku som skompletizoval predné krídlo. Lepilo sa vpohode, len mi chvíľku trvalo, než som pochopil, ako má byť prilepený ten aerodynamický prvok na bokoch krídel Embarassed

Pri podvozku som bol rád najmä preto, že nevznikla žiadna vrtuľa. Ináč sa tiež lepil vpohode, len som chvíľu špekuloval nad difúzorom. Taktiež neviem, či som správne pochopil to prilepenie chlopní na bočnice.

Zadné zavesenie bolo pre mňa dosť piplačka, pretože som podlepoval obe polovice a potom sa to ťažko lepilo. Ponaučenie do budúcna, podlepovať len jeden diel!

A takto to nejako zatiaľ celé vyzerá:

ali

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 22:34 po    Předmět: Citovat

Nevypadá to vůbec špatně Wink
Ale proč retušuješ černou zeleně Question
Stuler

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 22:45 po    Předmět: Citovat

Ďakujem za pochvalu, ale veľká zásluha na tom, ako model vyzerá, patrí pánu Špinlerovi, formula sa lepí takmer sama.

K tej retuši: Nechcel som použiť čiernu na kolesá, pretože sa mi zdala tmavšia, než vyblednutá ABC tlač, tak som si tú farbu trošku namiešal. Ono to voľným okom až tak nevidno, blesk to asi zosilnil. Na zvyšok monopostu používam čiernu farbu.
Stuler

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 12:40 út    Předmět: Citovat

Týždeň som patlal obe bočnice, výsledok nezodpovedá času, ktorý som tomu venoval, stále mam nešikovné ruky:

khaRel

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 12:06 čt    Předmět: Citovat

ta retuš na fotkách celkem leze ven, ve skutečnosti to tak ale asi není, že? čím retušuješ?
Na stole - March 741 Jägermeißter (100%), foto bude, Škoda Fabia S2000 (95%), Nissan Skyline GT-R (0%) a v přípravě BMW M3 GTR #42
Moje galerie zděs
Stuler

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 20:01 čt    Předmět: Citovat

V skutočnosti to až tak nevidno, jedine nepodarenú čiernu retuš na podvozku pod ľavou bočnicou, ktorá mi celkovo veľmi nevyšla. Je možné to vidieť pri bližšej obhliadke, popr. to na fotkách vytiahne blesk. Retušujem vodovkami.
Stuler

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 12:15 so    Předmět: Citovat

Dokončil som bočnice a skompletizoval deflektory. Ten prechod medzi bočnicami a trupom treba lepiť veľmi opatrne, podarilo sa mi zašpiniť si model od lepidla, a potom som to musel retušovať, čo je možné vidieť na fotke (na ľavej strane na úrovni pilota). Opäť to pri dennom svetle nie je až tak vidno, no je to chyba, ktorá by sa nemala stávať už ani mne. Deflektory sa lepili bez problémov.

Keďže model sa pomaličky blíži k finišu, chcel by som sa opýtať formulkárov, či lakujú modely, lepené z papiera ABC. Myslím, že by to tejto formulke slušalo, počítam s tým, že trošku zakryje nepodarenú retuš a dá modelu "náboj", no bojím sa, že sa pretlačí tlač z rubovej strany. Dá sa tomu predísť (napr. veľmi tenkými vrstvami)?
Stuler

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 12:44 út    Předmět: Citovat

Kompletná predná náprava a predné krídlo:

S kolesami priloženými nasucho:

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: