Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Galerie - Waclaf

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Galerie postavených modelů / Galleries of finished models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Waclaf

PříspěvekZaslal: 6.8.2011 22:26 so    Předmět: Galerie - Waclaf Citovat

Jsem zde zcela nový, tak dovolte abych se představil - jak jinak než svým právě dokončeným modelem, i když s ohledem na odborné zaměření tohoto fóra tak trochu netradičně.

Než se začnete chechtat nad fotkami modelu, tak vězte následující:
Tento model jsem začal stavět +/- před 20-ti roky (ne měsíci, ne týdny, ale opravdu roky! Shocked ). Lepil jsem, jen když se mi zrovna chtělo, když mně to bavilo a měl jsem čas. Dokončil jsem jej minulý týden...

Trochu životopisné statistiky - od začátku stavby modelu do jejího konce se v mém životě odehrálo následující:
- úspěšně jsem dokončil základní školu (tenkrát ještě osmiletou)
- nastoupil jsem na střední školu a úspěšně odmaturoval
- nastoupil jsem na vysokou školu, ze které jsem byl po 5 letech vyhozen
- šťastně a úspěšně jsem se oženil
- málem jsem se rozvedl
- 3-krát jsem se přestěhoval
- koupil a zrekonstruoval jsem starou vilu ze 30-tých let, ve které nyní s mou rodinou bydlíme
- zplodil jsem 2 děti (tedy, s tím měla nejvíc práce manželka, 9 měsíců je tahala všude s sebou, dvojčata... Wink )
- kariérně jsem postoupil z řadového zaměstnance na ředitele
- a spousta jiných podružností...

Tato blbě vyretušovaná pokroutka to všechno absolvovala se mnou! Surprised Shocked
Fyzicky se na ní podepsala především ta 3 stěhování. Sad

Pokud bych se na tento model měl dívat přísně modelářsko-technicko-esteticky, tak je na vyhození, a ne na vystavení ve vitrínce. Jenže,... on představuje více než polovinu mého života. Je to takový můj zhmotnělý životopis. Proto bude stát vždy vystaven na čestném místě!

K modelu jako takovému:
Za povšimnutí stojí snad jen moje snaha z druhé poloviny 90-tých let minulého století o výrobu realističtějších zaoblených pneumatik. Zhodnotil bych to tak, že když se na model díváte z dálky, tak to tak špatně nevypadá.
Podstatně horší už je to s celkovou geometrií podvozku, to je vidět i z dálky.
Retušování modelu raději komentovat nebudu. Jsem rád, že jsem se o něj vůbec pokusil a nezalekl se jej.

Nastínil jsem zde něco z mé minulosti. Teď nastíním budoucnost:
Vlastním celkem 12 kusů originálů vystřihovánek z ABC, sešitů déček, či z vydavatelství Albatros - vše přelom 80-tých a 90-tých let 20. stol.:
T815 GTC, 2 ks T815 VE 6x6 Dakar, 3 ks Liaz 111.154 Dakar, vůz na odpadky BOBR 11,5-2,1, Avia DVS 12 - A30, T148 CAS32, T148 PP21-1, T815 VD 4x4.1 Dakar, - vše 1:32 a vše od mistra Vyškovského, jestli se nemýlím. A ještě jednu neslepenou T815 GTC 1:43, ale to už asi z psychických důvodů nedám... Rolling Eyes
Dále tu mám i “Stavby do kolejiště” 1:140 z Albatrosu, od mistra Vyškovského. Zvažuju, že ji prodám nebo vyměním. Ještě to zvážím.

Tento týden jsem si koupil 4 kousky od Ripper Works, konkrétně:
2 ks Tatra 815 VVN 6x6/8x8 (chtěl bych jednou postavit obě verze)
Tatra 813 TP 4x4
Tatra 813 AD 125
Jejich modely (zatím viděno pouze na fotkách na internetu) vypadají hodně dobře, dle mého skromného názoru.
To ukazuje, že mojí vášní jsou “náklaďáky”. Ale nejen náklaďáky, ale i stavební stroje a železniční vozidla.

Na “starožitnostech” z ABC a spol. hodlám nabrat modelářskou kondici, “vyučit se řemeslu”, a pak se vrhnout na pochoutky z doby přítomné a budoucí, z oblasti VDT a železnice, které budu průběžně nakupovat.

Taková moje libůstka a heslo: Nejhezčí náklaďák na světě je Tatra 813!
Proč? Vlastně nevím. Učarovala mi už v ranném dětství. Prostě má charisma... Cool Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marlboro

PříspěvekZaslal: 6.8.2011 22:36 so    Předmět: Citovat

Já na tomto foru sice nejsem dlouho, ale vítam tě zde. A doufám, že další modely budeš stavět v rychlejším tempu, aby si stihnul postavit alespoň to, co už máš doma nakoupeno Laughing .
yvan

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 0:18 ne    Předmět: Citovat

Teda dvacet let, to bude možná rekord Smile

Občas se člověk zamyslí nad tím, kolik z těch, kteří fórum jenom bez přispívání prohlíží, nejspíš umí nejenom lepit, ale taky fotit a psát.

Lep, foť a piš jak nejlíp umíš a jak tě to baví. Neboj se zeptat, z kritiky ber to pozitivní a nenech se odradit. Vítej kolego.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LARY

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 11:56 ne    Předmět: Citovat

A já si fandil, že stavím děsně pomalu Shocked !!
pipiroha

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 13:34 ne    Předmět: Citovat

Tak tě tu vítám, vidím že máš dobrý vkus (asi nejspíš stejný jak já-podle modelů od doktora-Rippera) Very Happy Laughing akorát mám strach že přeskok z GTCéčka na na dejme tomu na Tatru 813 TP 4x4 (asi nejlehčí z těch 3)je moc velký, teď bych být tebou zvolil nějaký menší kousek ale z interiérem (kvůli zasklívání) nevím co zrovna bych ti tak mohl navrhnout ale třeba toto na rozcvičku postačí: http://www.ripper-works.com/?id=RW02 -u nás na fóru ho v pohodě seženeš třeba v sekci Bazar... Wink Idea
EDIT:Odkaz opraven... Wink

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina

Naposledy upravil pipiroha dne 7.8.2011 14:08 ne, celkově upraveno 1 krát.
Alfik

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 13:41 ne    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Smile Surprised Shocked Confused Crying or Very sad
Ne to byl vtip.Všichni jsme nějak začínali.A sám potvrzuji tvoje rčení že model,byť není na,,úrovni"zůstane navždy ve vitríně.Já mám svůj první model stále ve vitríně(Tatra 815 Dakar 1994)
Je hroznej ale nedokážu ho vyhodit.Je to prostě citová záležitost.
Takže lepme dál a zlepšujme se.
Waclaf

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 21:35 ne    Předmět: Citovat

@pipiroha: Jasně že se teď nevrhnu po hlavě do T813 AD125. Ono by to sice tragicky neskončilo, ale i F1 mají před ostrým startem zahřívací kolo, takže jak jsem psal výše: nejdřív starožitnosti od mistra RV, pak teprve novinky od firmy RW Very Happy

@Alfik: prej "Všichni jsme nějak začínali"... Laughing GTC není zdaleka můj první model. Jen byl dlouho odstrčen na druhé koleji, občas třeba až na páté.

Tu železniční terminologii nepoužívám nadarmo. Já jsem totiž kromě papírařiny provozoval i jiné "sporty", především železniční modelářství, a zafušoval jsem i do plastařiny a leteckého modelářství. Jenže se toho zachovalo žalostně málo. Níže uveřejňuji další fota mých výtvorů. Některé jsou zde tak trochu OT, protože jde o plast.

Tyto dvě papírové stavby se dochovaly z už neexistujícího úzkorozchodného kolejiště (zcela zařvalo vlivem stěhování). Původně vypadaly tyto stavby o poznání lépe, nebyly tak zkroucené, ale... demontáž z kolejiště, stěhování, nenechavé ručičky dětiček, atd. udělaly své.

No-name nádraží, měřítko asi 1:140(?):

Trafostanice, měřítko asi 1:140 (?):

Pak se z kolejiště dochovaly ještě tyto plastové stavby - to je to avízované OT, snad mi to prominete Wink . Měřítko N a TT:

A toto už není tak úplně OT. Jedná se totiž o stavbu (spíše "stavbičku"), jejímž základem je papír, který je polepený plochými dřevěnými párátky, a sřecha je z čehosi, co nedokážu identifikovat, asi opět plast. Není to mé dílo, je to dar od dobrého známého, také "mašinkáře". Přesto ho zde uveřejním, protože ten model má své kouzlo. Je to železniční zastávka "Gerlova Huť", měřítko TT:

Z těch dochovaných je to vše. Papírových modelů jsem před GTC postavil více. Vlivem mých destruktivních hrátek a obchodní činnosti (vyměnil za "něco") v dětství, se mi nedochovalo bohužel už nic...

Vzpomínám hlavně na Ladu Samaru z ABC, která mi vyhrála druhé místo v soutěži papírových modelů na naší základní škole (v nejmenovaném jihočeském městečku). Byla to soutěž, která měla jen jeden ročník, a pořádalo ji tenkrát ještě PO SSM (pár let před revolucí). To druhé místo nebyla náhoda, Samara se mi opravdu hodně povedla. Na druhém místě skončila jen proto, že jsem ji napevno zalepil kolečka... Jinak by skončila první, pravil rozhodčí! Vidíte, jak jsem byl tenkrát pokrokový? A oni to nepochopili... Laughing Dnes je to naprosto běžné.

Mimo Samaru si pamatuji ještě na Porsche 956 Turbo - to byla neuvěřitelně opatlaná pokroutka, která vůbec nepřipomínala model. Ale dlouho stála hrdě na poličce.
Bylo toho víc, ale už je to tak dlouho, že mi to zmizelo i z paměti.

X let jsem chodil do letecko-modelářského kroužku, stavěl házedla a chodil s nimi lítat na pole a luka. To byla fajn zábava a "řemeslo". Při lítání se téměř vždy něco ulomilo, či roztrhlo, takže nejen stavba, ale i opravy a pravidelný servis letadel z balsy patří do portfolia mých zkušeností. Very Happy

Jeden rok jsem chodil i do auto-modelářského kroužku, kde jsme přestavovali Fiata Ritmo na bowdenové ovládání na Škodu Favorit, což byla tehdy žhavá novinka.

Takže toho začátečníka bych si vyprosil, hímlhergot! Wink
To neberte vážně, já se nerozčiluju. Tím, jak vypadá moje T815 GTC jsem si to zasloužil. Very Happy
Waclaf

PříspěvekZaslal: 24.10.2011 20:25 po    Předmět: Citovat

Policejní auto Opel Frontera / Bestr,Navrátil / BETEXA / 1:35

Nedělní odpoledne stane se
pro mnohé chvílí nudy,
někdo to pomyšlení nesnese,
a tak něco slepí !

Třeba hračku pro 4-letého synka. A to ve spolupráci s manželkou a oběma dětmi. Někdo přispěl vystříháním většiny dílů, někdo drbáním do loktů a do stolu, a tak vzniklo kolektivní dílo celé naší rodiny. Surprised

Neretušovali jsme (kromě kol) a moc jsme se s tím nepárali. Životnost této hračky v boji bude cca několik dní. V době focení už má policejní off-road najeto pár hodin po koberci, což se podepsalo především na geometrii podvozku... Rolling Eyes
Ale radosti nadělá hodně, a to jak při lepení, tak při ježdění, takže vřele doporučuji, hlavně rodičům malých dětí. Wink

Waclaf

PříspěvekZaslal: 29.10.2011 15:38 so    Předmět: Citovat

Sanitka Ford Tranzit / Bestr,Navrátil / BETEXA / 1:35

93. výročí založení Československa jsem oslavil spatláním další papírové hračky pro synka. Po předchozích zkušenostech s životností policejní Frontery jsem podvozek řádně vyztužil kartonem, osičky udělal systémem brčko-špejle a kolečka udělal namotávaná.

Podvozek drží, zato kabina byla dnes zdeformována přisednutím z boku v obýváku na gauči... Rolling Eyes Laughing Laughing Crying or Very sad Confused Mad Laughing Laughing Laughing
Foto jsem naštěstí pořídil včas.
Děti jsou naše radost!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Galerie postavených modelů / Galleries of finished models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: