Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 Hotovo
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 13:04 st    Předmět: Sd.Kfz.9 FAMO / Angraf / 1:25 Hotovo Citovat

Zdravím

Něco málo na začátek o předloze. Wink

Heereswaffenamt zadal r. 1935 firmě Fahrzeug und Motorenbau GmbH (FAMO) Breslau vývoj nového těžkého polopásu o váze 18 tun. Měl být schopen vléci dělo nebo přívěs až do hmotnosti 22 tun.
R. 1936 staví FAMO první prototyp označení FM gr 1, po jeho zkouškách je zahájena sériová výroba.
R. 1938 vzniká další verze F2, ta se liší zvětšenými rozměry, silnějším motorem a dalšími vylepšeními.
Pohonnou jednotkou FM gr 1 i novější F2 tvořil vodou chlazený vidlicový 12ti válec Maybach HL 98 TUK o obsahu 9 780 ccm. U FM gr 1 dosahoval motor při 2 600 ot./min. výkon 220 koňských sil. U F2 dával při 3 000 ot./min. výkon 250 koňských sil. Spotřeba 18ti tuny byla 100 litrů na 100 km, avšak v těžkém terénu až 300 litrů.
R. 1939 je ve výrobě poslední základní modifikace F3 s novým motorem Maybach HL 108 TUKRM, opět vidlicový 12ti válec se sklonem válců 60°, o obsahu 10 838 ccm, který dával výkon 270 koňských sil při 3 000 ot./min. Spotřeba paliva stoupla na 120 litrů/100 km, v terénu 310 litrů/100 km. Stejně jako u předchozích verzí měl stroj hlavní nádrž 230 litrů a pomocnou na 60 litrů.

Celková produkce od roku 1936 až do zastavení (1944) činila přibližně 2 500 vozů, nejpočetnější byla varianta F3.
V průběhu výroby se F3 vizuálně pozměňoval. První verze měla stále mohutné blatníky, stejně jako starší typy, později se však blatník nad kolem s pneumatikou zkracuje. Pozdější stroje dostávají i nárazník, vyrobený z mohutné ocelové tyče.

SdKfz. 9 se dělily na podvarianty podle určené činnosti:
- pro dělostřelectvo měl v nákladovém prostoru 3 řady sedaček, na kterých se přemísťovaly obsluhy těžkých děl tažených za polopásem. Produkce byla v menším množství.
- standardní verze SdKfz. 9 měla za řidičskou kabinou jen jednu řadu sedaček, za kterými se nacházel nákladový prostor, na který bylo možno uložit náklad o hmotnosti 2,8 tuny. Tato varianta byla ze všech nejpočetnější. Na omezený počet byla umístěna rozměrná ocelová radlice, která se nacházela na zádi vozidla.
Za vozidlo zapřahovali vedle děl i přívěsy. Kromě čtyřnápravového Sd. Anh. 116 o nosnosti 22 tun, tak i menší Sd. Anh. 115 o nosnosti 10 tun. Na větším přívěsu bylo možno přepravovat např. střední tank Panzer IV. V případě odtažení těžkého Tigeru bylo nutné zapřáhnout tři polopásy za sebou.

Převzato z http://forum.valka.cz/

Při neustálém čekání na pásy na kunu jsem si řek, že začnu něčím jednodušším a zvolil jsem kola. Laughing Na kolech je několik drobných chyb, jako přeházené dílky a číslování a vzorek je potřeba vyřezat menší než je vyznačen, jinak bude moc velký, to není složité, jen to otravuje a zabere to více času. Taky se mě stalo že některé dílky na sebe na sucho nepasují, ale po na nesení lepidla a silovém dotlačení na místo sedí naprosto perfektně. Shocked

No a hotová kola.

Naposledy upravil Brzdic dne 22.12.2011 10:56 čt, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 13:36 st    Předmět: Citovat

To písmo není podle NORMY, o hloubce dezénu ani nemluvím. Že se nestydíš prezentovat model s takovýma chabama Laughing
History73

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 13:41 st    Předmět: Citovat

Další bláznovství Very Happy Tak hodně zdaru a těším se na pokračování

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filip M.

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 15:13 st    Předmět: Citovat

Pěkný začátek, jak vidím, tak bude co sledovat. Tohle bude už opravdu do detailu. (Mimochodem mě stačí 4 kolečka z tří dílů, tohle by mě odrovnalo Very Happy )
marchal1

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 6:33 čt    Předmět: Citovat

Ondro próóč,dyk já si to chtěl slepit,ale copak teď,po tobě budu moc?!
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.7.2011 9:32 čt    Předmět: Citovat

štefíno napsal:
To písmo není podle NORMY, o hloubce dezénu ani nemluvím. Že se nestydíš prezentovat model s takovýma chabama Laughing

Já ti nevím, porovnat to s originálem je takřka nemožný, žádná pěkná fotka na netu není, ale i na plastovým modelu jsem zahlídl takto masivní písmo. Laughing Pokud jde o dezén tak souhlas, podlepení aspoň kanclákem by tomu pomohlo, ale autor s tím nepočítal a kdybych to udělal, už by to nesedlo po obvodu běhounu, bohužel.

marchal1 napsal:
Ondro próóč,dyk já si to chtěl slepit,ale copak teď,po tobě budu moc?!

A já už to plnánuju a sbírám odvahu 4 roky. Twisted Evil A co bys nemoh, bude zajímavé sledovat dvě různé stavby. Wink
Col.P

PříspěvekZaslal: 31.7.2011 20:01 ne    Předmět: Citovat

Už se nemůžu dočkat na tvoje podání. Před pár lety jsem tohohle prcka viděl na živo a je to celkem zajímavý kus techniky.

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 1.8.2011 11:29 po    Předmět: Citovat

Zdravím

Col.P ... jo jo je to kolos, je to větší i něž Tygr, což o něčem vypovídá. Laughing

Jinak zde je převodovka.
Celkem náročná a členitá část modelu. Jediné co mě tam nesedělo jak mělo, byl ten hřbet úplně nahoře. Celkově to má 250 dílků. Laughing
Na pár místech to ještě není očištěný, tak to vypadá pěkně kostrbatě. Smile

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 15:22 ne    Předmět: Citovat

Zdravím

Další pokrok, tentokráte motor. Musím říct, že je to největší a nejhezčí motor co jsem lepil má to přes 300 dílků Smile, ale bez chyb se to neobešlo. Bylo tam zase několikrát prohozené číslování dílků a ta zadní kuželová část se "šrouby" ta byla dosti šílená a vůbec mě neseděla. Confused

sarmen

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 16:10 ne    Předmět: Citovat

Je to FAMOzní Smile...
už máš vybranou kamufláž?
JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 19:25 ne    Předmět: Citovat

Taky mám otázku do placu - to je bílý model? - už podle kol atd, nebo to už máš stříknuto plničem?
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 20:11 ne    Předmět: Citovat

Bych to tipoval, že se Ondra naučil pracovat se stříkací pistolí................. Laughing Laughing Laughing
Mahdy

PříspěvekZaslal: 7.8.2011 21:26 ne    Předmět: Citovat

Vy jste nepoznali, že je to plasťák. Ten motor je vylisovaný jako jeden kus, jenom je to odstřižený z licího rámečku a zabroušený . ... a ty kola a převodovka taky ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Už vážně, je to nádherná podívaná, vlastně stejně jako vždy v Brzdově případě.......
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.8.2011 11:33 po    Předmět: Citovat

Sarmen ... Zatím se rozhoduji mezi dvěma kamuflážníma schématama a to mezi německou šedou se žlutýma flekama a nebo německou šedou na které bude v polních podmínkách natřená (nastříkaná) německá žlutá a povrch bude hodně ošumtělý. No a zatím se víc přikláním k té druhé variantě. Smile
A dík. Smile

Josko ... Model je v základu šedomodrý. Důvod proč to nefotím během lepení a broušení je ten že to vypadá otřesně (není tam nic vidět) a výsledek se dostaví až se to sjednotí základovkou. Ten kdo něco podobného už dělal, ví o čem mluvím. Wink

Zrzek ... Já pistolí základovku nestříkám, na co? je to zbytečné a pracné.

Mahdy ... Dík. Smile
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.8.2011 18:18 pá    Předmět: Citovat

Zdravím

Po motoru a převodovce něco lehčího, radlice. Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
Strana 1 z 13

Přejdi na: