Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

McLaren M23/1:24/P.Špinler - HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samotr9

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 13:11 út    Předmět: McLaren M23/1:24/P.Špinler Citovat

Zdravím všechny modeláře...
S chutí a obavami se vrhám do dalšího modelu, tentokráte jde o vůz F1 Emersona Fittipaldiho McLaren M23 z let 1973 až 1978.
Vystřihovánka je ze speciálu ABC zaměřeného na vozy F1 a autorem je pan Petr Špinler.
Stavím z originálu (záložní sken jsem si vytvořil) a bude se jednat o první model, u kterého použiju retušování temperovými barvami, a proto ty obavy. Přemýšlel jsem i o bobmirování,ale nejsem si docela jist,jak bych to zvládnul...uvidíme..a hodně mě zaujaly dezény od TEA,takže v brzké době se obrátím s objednávkou.

Zatím přiládám foto dokazující,že se jedná o originál

Naposledy upravil samotr9 dne 27.7.2011 23:01 st, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 15:15 út    Předmět: Citovat

Myslím, že u tohoto modelu je chyba v nápise jména pilota Fittipaldi, na jednom boku krytu motoru. Chybí tam jedno písmeno T. Oprava dílu byla k sehnání. Pravděpodobně to bylo na stránkách samotného autora, nebo na jedné stránce, která se věnovala modelům F1. Ta stránka stále funguje, bohužel není aktualizovaná. Doma se kouknu kde to bylo a když tak dodám link.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 15:22 út    Předmět: Citovat

Měl jsem čas hledat. Na stránce autora http://formel1.webzdarma.cz/index.php?page=3 bude oprava dílu ke stažení. Po zadání e-mailové adresy Vás to pustí k opravným dílům. Dolní odkaz pak otevře díl k McLarenu. Dokonce tam je celý nový díl štítu okolo kokpitu.
samotr9

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 15:32 út    Předmět: Citovat

Mockrát děkuji, tvořil jste na tento model dezén??
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 16:31 út    Předmět: Citovat

Netvořil. Ale klidně by se tam dal použít klasický suchý slick s kontrolními důlky. MDT-F1-012 rozměry by se upravily podle potřeby.
samotr9

PříspěvekZaslal: 19.7.2011 16:09 út    Předmět: Citovat

Po delší odmlce přidávám fotky jak jsem pokročil. Snažím se retušovat a nevyvaroval jsem se chyb,ale extra viditelné nejsou. Nakonec jsem opravný štít od Tea nepoužil,jen přelepím nápis jezdce správným. Nechal jsem si to vytisknout na laserové tiskárně a oproti originálu se to strašně lesklo.

samotr9

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 11:52 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem zase trošku málo popatlal a to doslovně, začal jsem kazit co se dalo.. nejdříve jsem podlepil podlahu čtvrtkou a zaretušoval hrany černou barvou,což jsem neměl,takže po nalepení následovalo retušování hran bílou, pak jsem při lepení předního křídla nepřemýšlel, takže jsem plochy křídel rovnou slepil k sobě bez výstuhy,která měla přijí skrze čumák formlule (tak jsem to nalepil na tupo) a nejvíce jsem pokazil závěsy kol,které mi při slepení nesedly a tak dlouho jsem opravoval a retušoval,že to vypadá všelijak. Navíc se mi podařilo ušpinit vnější část kopkitu...Prostě se dařilo.

Aleš

PříspěvekZaslal: 22.7.2011 15:22 pá    Předmět: Citovat

hezká formulka, také na mě čeká v archivu Smile ikdyž jsem na novější kousky, tak tyhle starší stroje mají prostě svého ducha Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samotr9

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 1:54 so    Předmět: Citovat

Aleš napsal:
hezká formulka, také na mě čeká v archivu Smile ikdyž jsem na novější kousky, tak tyhle starší stroje mají prostě svého ducha Smile

Formulka je to moc krásná,lepí se bez větších problémů,jen mi chybí trošku detailnější popis...napsat,slepte díly a,b,c,d bez detailnějšího popisu..no mohl být podrobnější,například jsem vůbec z návodu nevyčetl,kdy má spojit slepené díly vnitřku kopkitu a vnějšku,takže jsem to odhadl...ten návod nic moc...ale naopak smekám...vše sedí perfektně...

Už taťka jí stavěl v mém dětství a také lepil přední křídlo natupo,dodnes si vzpomínám,že jsem ho několikrát znovu přilepoval,když mi upadlo při údržbě.. Very Happy
samotr9

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 2:07 so    Předmět: Citovat

Tak pořád dumám a dumám a nevím jestli se pustit,nebo nepustit do bumpírováním pneumatik...dezén pro tentokrát vynechám,nebyl by tolik vidět...ale s tím bumpírováním....mám z toho dost obavy...poraďtě...zkušení modeláři... Rolling Eyes
Filip M.

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 11:19 so    Předmět: Citovat

Já sice nejsem zkušený modelář Laughing ale vím, co udělají bombírovaná kola s modelem. Nevím sice, jak bys chtěl zkonstruovat bombírované boky, jestli v počítači nebo ručně, ale zkus si boky vytisknout třeba jen zkušebně a slípnout si několik koleček. A potom bys nic neměl pokazit.
Jinak rady jak na bombírovaná kolečka tady někde jsou, ještě pohledám.
EDIT:
Bombírovaná kolečka:
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=9726&start=15
Skvělý postup, jak slepit kolo od TEA:
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3074
Taková finta:
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=178&postdays=0&postorder=asc&start=0
Věřím, že Ti to pomůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samotr9

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 22:03 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem o víkendu trošku popojel.Přítelkyně sice šílí,protože nad tím sedím skoro pořád,snad si zvykne,nebo to budu muset omezit. Embarassed
Posílám pár fotek kompletního motoru se zadním šasím.

makr

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 19:58 po    Předmět: McLaren Citovat

Jestli tohle je od mistra Špinlera, ¨(jakože je to v názvu), tak jsou kola na bombírování už připravená Filipe...
Já sem taky dlouho zvažoval, jestli bombírovat.. A váhal a přemlouval se a nutil, až sem se jednou naštval a řek sem si, to by bylo, abych to nezvlád. Prostě sem to zkusil a i když to napoprvé nevyšlo podle mých představ, tak potřetí už se mi to začlo docela líbit.-) Co bylo podruhé raději zmiňovat nebudu:-)
Mistr zdaleka nejsem, ale dělam to takhle: (A jiní jistě taky). Nejdřív slípnu bočnici podlepenou chlopničkou, tu ještě za vlhka ohnu a pak štetěčkem namočeným ve vodě jednou projedu bočnici zezadu v místě "narýhování" a vzápětí mezi prsty stočim. Otázka tak dvou minut a je to. A ještě něco...Když to zvládnu já, tak už opravdu každej:-)) Takže držim palec. Jo a nezapomeň před slepením a "namočením" bočnice zaretušovat hrany. Po slepení se to netrefí a omatlá kolem a je to dost vidět..
Martin
samotr9

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 20:33 po    Předmět: Citovat

Bombírovaná kola se nekonaly,až na příštím modelu,nedorazila mi Agama a černou temperou jsem to mydlit nechtěl. Cool
samotr9

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 23:00 st    Předmět: Citovat

Tak formulku jsem dnes dokončil..
Stavěla se docela dobře až na pár vyjímek a i geometrie není zase tak špatná, s tou já měl vždycky problémy..Na poslední fotce zezadu to vypadá,že kryt motoru je křivý,ale je to jen špatně vyfocené a i zadní křídlo je srovnané..

Teď zrovna si hraju s krabičkou na modely..tak jakmile to bude hotové,tak dodám i fotky v krabičce. Cool

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: