Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd.Kfz.173 Jagdpanther / Mega Graphic / 1:35
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Howkey

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 22:50 út    Předmět: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / Mega Graphic / 1:35 Citovat

Po konci semestru jsem se rozhodl stříhnout zase do nějakého papíru po 10 letech. Po pokusu na Kontejneru a doplnění chybějících věcí na stole jsem se pustil konečně do prvního modelu.

Jedná se o německý stíhač tanků z WW2 (vyroben 1942-1943). Celkem bylo vyrobeno 425 kusů. jednalo se o výborný stroj, který měl velice dobrou pohyblivost a stabilní konstrukci na deflekci střel. zde můžeme vidět trochu o pancíři

Jednalo se o nástavbu postavenou na základu tanku Panther se zlepšením vlastností co se týče výzbroje. Měl osazeno 88mm dělo s možností jen mírné korekce jak je běžné u stíhačů ale velkou průbojností. Poměrně prostorné tělo neslo 57 granátů a posádku 5 lidí. Problémy nastávaly jen s nedostatkem paliva na konci války a tak jich nebylo vyroben dostatek aby dokázali změnit poměr na frontě ke konci války.

Co se týče modelu, jedná se spíše o jednodužší počin, na kterém si chci vyzkoušet hlavně kolečka a retušování, které jsem zatím nikdy nedělal pořádně. Počáteční problémy vznikly už na trupu kde jsem úmyslně obrátil některé chlopně aby nepřekáželi vlastnímu dílku na žebrech.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Howkey

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 20:29 st    Předmět: Citovat

Trochu pokrok, docela jsem se zapotil když jsem zjstil, že horní část nedosedá správně na spodní část, většinu se mi podařilo dorovnat, ale přední skloněnou část už o 2 mm protáhnout nešlo. Buďto tam přidám navíc kus pásu nebo se to pokusím doplnit lepidlem a dobarvit na správné odstíny.

Docela mě mrzí jak je udělán podvozek, snaha o jakousi pohyblivost v některých částech bez možnosti vlastního výběru. Možným upgradem pro ostatní by bylo vytvořit odpružení, jako bylo použito na model Tatry (molitan) po vytvoření nosníku uvnitř. Bohužel pásy jsou jen natažené papíry.
Sd.Kfz.173 Jagdpanther - Mega Graphic - 1:35
a3sniper

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 20:44 st    Předmět: Citovat

Po Pzkpfw VI (Tigrovi) je Jagdpanther môj najobľúbenejší bojový stroj tretej ríše. Zatiaľ ti stavba ide od ruky a dúfam že to tak pôjde aj naďalej, a tento modelik (už z vlastnej zanietenosti k tejto mašinke) budem sledovať. Good Luck Wink a ešte jedna otázka (sorry ak trochu dementná Very Happy ) dvere a ostatné výstupky nakreslené na modeli budeš pridávať, či len necháš nakreslené?
Howkey

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 21:11 st    Předmět: Citovat

No je to můj první "neABC" model, takže do nějakých odvážých akcí se pouštět nebudu tady. Bojím se koleček (narozdíl od některých předloh je tady udělán celý podvozek autenticky s řadami koleček jako na tomto plastovém modelu

Nechám ho plochý, spíš bych na něm později chtěl zkusit nějakou patinu, ovšem to nevím zatím jak udělat. Bude to takový "pokusný" kousek

Jinak většina nahoře jsou navíc přidané, ovšem on měl jagdepanther dost plochou strukturu narozdíl od klasických dvířek, takže to vcelku je skoro dobře

Tady je (dnes známá hra World of tanks) kde je krásně vidět horní část
http://wotskins.files.wordpress.com/2010/12/jagdpanther_fansadox_9thss_historic.jpg
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 16:45 čt    Předmět: Citovat

Ahoj.
Ne že by to přímo souviselo s modelem, ale bije to do očí, takže to sem napíšu. Jak máš nahoře něco málo o předloze, tak tam určitě nemá být "vyráběn 1942-1943". Jen samotná číča Pz.Kpfw. V byla zařazena do výzbroje ve 43. roce a její Jagd až o rok později, tedy 1944. V 42. se jen zrodila myš-Lenka. Promiň jestli jsem moc velký rýpal Smile Jinak stavba i model jako takový se mi líbí, autorovi se povedla hlavně kamufláž a Tobě čistota, až na ty nepřesnosti za které nemůžeš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Howkey

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 18:29 čt    Předmět: Citovat

Děkuju za opravu, špatně jsem to napsal, myšleno bylo "navrhnut a sestaven prototyp". Výroba začala až v lednu 1944, a teprv v únoru dostala od Hitlera jméno Jagdepanther. Do té doby se to myslím jmenovalo právě jen "Sd.Kfz.173".

BOhužel nepřeností přibývá, většina horních částí má poloměr menší a tak jsou vidět ty čárkované čáry nahoře. zkoušel jsem i mírně pomoci a stejně byli vidět. Napadlo mě udělat jakýsi upgrade, ošem je to pokus který může skončit zničením jak se obávám.

Po doporučení kolegů jdu zítra pro kružítko na kolečka:
2x (8úzkých+4širokých+přední+zadní) = 28 koleček ... tedy 56 bočních dílků.
Také bych asi chtěl dělat kolečka natáčením proužků na kartonové středy.
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 21:20 čt    Předmět: Citovat

Ano ano, německé podvozky pro těžké (jasný, číča je střední) tanky, znám... Smile ( http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=7525 )
Jak jsi psal, že jsou vidět čárkované obrysy míst nalepení, tak to je snad nejhorší věc, které se může autor modelu dopustit! Já osobně bych za to trhal hlavu, protože to nikdy pořádně nezamaskuješ a tak se všemožně snažím, aby se to u mých NIKDY neobjevilo Very Happy
Přijmi mé upřímné přání trpělivosti, až se vrhneš na kola Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Howkey

PříspěvekZaslal: 18.6.2011 1:32 so    Předmět: Citovat

Takže další malý pokrok, kružítko jsem zakoupil a už se třásl ho vyzkoušet ...

Věděl jsem že to tak lehké s ním nebude tak jsem si raději okopíroval celý list s kolečky a to na silnější papír (200g), samozřejmě jsem jich pár zkazil napoprvé

Druhá věc mě popadla při prvních dílech ... kružítko je suprové a tak jsem řezal a řezal a řezal (vím že nějaký ten dílek zkazím a navíc si budu moci vybrat ty nejlepší)

Tady vpravo dole vidíte jak to nedosedá vepředu ... nevím co s tím:

Pokusil jsem se zakrýt čáry čárkované na vrchu:

Howkey

PříspěvekZaslal: 22.6.2011 18:06 st    Předmět: Citovat

Takže dneska jen update se středními kolečky a tunou dílků na retuš.

Kolečka jsou předělané a její běhoun je dělaný z namotaného papíru a následně barvené. Trošku mě naštvala černá barva v originále takže jsem musel i boční části nabarvit.
Podařilo semi sehnat skvělou sadu skalpelů, ty co mám jsou dobré ale nemám žádný se špičatým hrotem.

Howkey

PříspěvekZaslal: 26.6.2011 23:16 ne    Předmět: Citovat

Trochu pokrok, kolečka střední nasazeny, chybí krajní hnací a obracecí kolečko. Dodělal jsem trochu zadních částí.

Co se týče přesnosti, občas to trochu uletí. Trochu jsem měl problém s kolečky, ty jsou na tom hodně špatně jak barevně vůči zbytky modelu, tak šířkou středního otvoru.

LARY

PříspěvekZaslal: 27.6.2011 20:09 po    Předmět: Citovat

Pěkný název pro napínací kolo, opravdu, to by mě nenapadlo Laughing. Nic ve zlém !
Samotný model vcelku dobrý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Howkey

PříspěvekZaslal: 27.6.2011 21:11 po    Předmět: Citovat

žádný lepší název mi nepřišel na jazyk Smile

Trochu mě mrzí že jak přední, tak zadní kolečka nejsou otáčivé. Jsou pouze napevno připoutané. Přijde mi že hlavním cílem tohodle modelu je zasazení do diorámata, kde nejde o tank ale o celkový pohled. Možná by stálo za to v budoucnu si to na něm zkusit ale na to jsem ještě příliš nezkušený.
Howkey

PříspěvekZaslal: 30.6.2011 20:03 čt    Předmět: Citovat

Další pokrok, většinou drobotina. Hnací kola a "napínací" kola hotovy Embarassed
Pásy jsou vytvořená jako pásek s potiskem a na obrázku jsou ohnuty do oblouku. S tím nic moc nenadělám ale napadlo mě narýhovat je z obou stran v místech kde se mají ohýbat na dílky, takže by to nakonec mohlo vypadat lépe. Trošku mě naštvalo že pás kvůli délce je rozdělen na 2 kusy vždy a každý má mírně odlišný odstín (chyba tisku), trochu jsem jeden přetřel jemně špinavou vodou a trochu ztmavl takže se to dorovnalo.
Tak mě napadá, máte někdo nějaký způsob jak uchytit dělo aby nepadalo svou vahou dolu aniž bych ho musel přilepit napevno ?

Naposledy upravil Howkey dne 30.6.2011 20:05 čt, celkově upraveno 1 krát.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 30.6.2011 20:05 čt    Předmět: Citovat

Skvělá stavba. Z těch malých dílků mi jde docela mráz po zádech. Stačilo na Poršákovi Smile
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 11:08 pá    Předmět: Citovat

Všiml jsem si, že jsi nechal kulometné střeliště tak, jak je zpracované - je to myslím škoda, protože mi přijde oproti zbytku vystřihovánky nepříliš věrně ztvárněné.

Naposledy upravil Mikuláš dne 3.7.2011 18:51 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: