Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Citroën Jumpy / vlastní model / 1:43 - beta stavba
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filip M.

PříspěvekZaslal: 10.6.2011 21:27 pá    Předmět: Citroen jumpy - Beta stavba/vlastní model/1:43 Citovat

Ahoj všichni,
po delší nečinnosti sem taky něco přidám.
V nedávné době jsem přemýšlel, na čem bych si nacvičil své schopnosti (dá-li se to tak nazvat Cool ). Volba padla na jednoduchou starou dodávku Citroen. Vím, že většina z vás sériovky nemá ráda, ale pro mě to byl ideální objekt k ověření dovedností.
Ještě něco. Kvůli vlastní nepozornosti jsem přišel o fotky auta ve 3D. Jedno špatné kliknutí je po tom... Viry jsou nebezpečné.
Nicméně o "pédéefko" jsem nepřišel, a to je dobře, protože vám můžu model ukázat. Rozsah jedna strana, měřítko 1:43.
Podle kresby by mělo být jasné co kam patří, případně rád poradím. Ale tuhle fotku nedoporučuji tisknout, výsledek nezaručuji Cool

Důležité:
Nenašel by se nějaký dobrák, co by byl ochoten si model vytisknout a slepit? V takovém případě bych žádal popis chyb, pokud chcete i fotografie. Pokud by se někdo takový našel, tak prosím ať mi napíše na e-mail: F.masata@gmail.com a model mu pošlu. Mám v plánu model dokončit do známé podoby. Momentálně nemám možnost si model vytisknout. Nezapomeňte, že je to beta, tak se nějaké chybky určitě objeví Rolling Eyes

Naposledy upravil Filip M. dne 30.7.2011 15:14 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filip M.

PříspěvekZaslal: 12.6.2011 16:07 ne    Předmět: Citovat

Tak už se mezi vámi našel betatester. Chtěl bych mu tímto poděkovat. Jeho jméno nevím, ani bych ho tu bez povolení nenapsal. Slíbil, že dodá nějaké fotky, tak třeba uvidím Citrona i trochu jinak ... Smile
cokapik

PříspěvekZaslal: 12.6.2011 22:24 ne    Předmět: Citovat

Exclamation model vypadá velice dobře Smile) pokud dodáš foto a pak i freečko bylo by to mooc fajn Very Happy chválím Smile
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:13 po    Předmět: Citovat

Dík. budu se snažit. Teď to má ovšem v packách betatester, tak chvilku strpení než model složí, pak bych tomu dal i nějakou grafiku. Je to na něm.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:18 po    Předmět: Citovat

Filipe...a nebylo by od věci dát Beta testerovi ke slepení model už i s grafickou úpravou? To by při lepení mohl když tak i narazit a odladit špatné přechody mezi jednotlivými díly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:24 po    Předmět: Citovat

Samozřejmě že jo. Ale teď čekám na nějakou zprávu od Betatestera. Pak bych si už možná i já mohl složit barevnou verzi. Ale díky za upozornění.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:28 po    Předmět: Citovat

Víš...myslel jsem to tak, že u bílého modelu Ti zjistí akorát jak díly k sobě pasují.....u barevné verze by zároveň mohl zjistit i tu návaznost graficky upravených ploch a detailů....
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:35 po    Předmět: Citovat

Vím, jak jsi to myslel. Toto byl totiž kámen úrazu mých dřívějších modelů. Bílou stavbu jsem nedělal, jen stavbu s grafikou a pak jsem zjistil, že chyb je tam jak máku, grafika vůbec nesedí a navíc model vůbec neodpovídá proporčně předloze. Teď už jsem ale chytřejší a taky mám se stavbou vlastního modelu zkušenosti. Tak doufám, že s mi to konečně podaří dotáhnout do konce. Navíc jsem zjistil, že konstruovat vlastní modely mě baví a tak se z toho stal i koníček.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:39 po    Předmět: Citovat

Tak to je fajn, že Tě to baví. A pokud z toho vyleze ještě model proporčně na dobré úrovni, tak tím ještě líp. Držím pěstičky, aby se zadařilo.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.6.2011 18:46 po    Předmět: Citovat

Díky za podporu. Nejdůležitější je si sehnat správný nákres, a to je celkem problém. Bohužel se vyskytují i špatné nákresy, kde proporce příliš neodpovídají a někde se stala chyba. Tento automobil jsem si vybral také proto, že na internetu je hromada fotek tohoto Citroena hlavně z bazaru, kde fotí zboku, zepředu i zezadu, a tak je podle čeho kontrolovat. To bohužel tak není u závoďáků, tam je problém s takovými fotkami.

Každopádně bychom už měli skončit, ať to pak moderátoři nemusí přesouvat a nebo mazat.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 21.6.2011 20:46 út    Předmět: Citovat

Kousek se to tu propadlo, nutné oživit Embarassed
Zatím mi betatester napsal, že mu nefunguje tiskárna a si dlouho nebude tisknout. Taková informace, kdyby to někoho zajímalo Smile
Filip M.

PříspěvekZaslal: 24.6.2011 17:12 pá    Předmět: Citovat

Tak zdravím pánové (a dámy?) Smile
Už se mi ozval první betatester, co už model dokončil. Za jeho složení děkuji Brzdičovi, který byl velice ochotný a vyjmenoval mi velký seznam chyb. Díky němu jsem opět o něco dál.
Tady nějaké foto:

Tak a ještě si počkám na ostatní, abych měl co porovnávat.

Naposledy upravil Filip M. dne 24.6.2011 20:34 pá, celkově upraveno 1 krát.
Swab

PříspěvekZaslal: 24.6.2011 20:16 pá    Předmět: Citovat

je pěknej ale viděl bych to na slabší papír...tak 120 ale i 80 by šla si myslim...
Filip M.

PříspěvekZaslal: 24.6.2011 20:19 pá    Předmět: Citovat

Ahoj,
sám Brzdič mi psal, že to vytisknul na moc silný papír. Já osobně bych si to vytiskl na stodvacítku, osmdesátka by asi nestačila na větší plochy...
štefíno

PříspěvekZaslal: 24.6.2011 20:23 pá    Předmět: Citovat

Něco mi na tom nesedí, když vím, že to dělal Brzdič Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: