Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jupiter / Modelik / 1:25
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 24.9.2011 19:14 so    Předmět: Citovat

A jako za Galilea Galilei - budou kulatá a přece se nebudou točit Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 1.10.2011 20:03 so    Předmět: Citovat

Přední kola jsou prakticky hotové, ač se to možná nezdá, lepily se mi hůř, než ty hnací s paprskama. Kámen úrazu byly ty dva pásky, co se lepily kuželově na čelo kola. Bylo potřeba vyřezat haldu zkušebních dílů, až mě to už nebavilo Rolling Eyes Zde foto druhé zkušební etapy, v první jsem ani na pět pokusů správný průměr nenašel, tak to letělo vzteky do koše Very Happy

No a když se mi to nepovedlo na pátý pokus, tak na ten šestej jsem řezal naostro Wink A to jsem neměl dělat, protože to znamenalo můj první zkažený díl na polských modelech. Vydržel jsem zhruba 510 hodin - 280 hodin Freudenstein, 230 hodin Jupiter Smile Je čas začít další sérii Cool Zde foto rozpracovaných kol a napravo dole zkažený díl - "zapas koloru" to jistil...

Snad nevadí dvě fotky pod lampou (zima se neúprosně blíží...). Hotová kola, čelní díl s hvězdou zatím nasucho, ještě musím propilovat díry, aby šly kola na osičkách srovnat:

A tohle jsem si prostě nemohl nechat ujít Wink

Při lepení této lokomotivy jsem si už hodněkrát vzpomněl na písničku, kterou jsem jako hodně malé děcko poslouchal u rodičů. Teda spíš poslouchali rodiče a mně se to nějak zalíbilo - asi proto, že se tam stalo železniční neštěstí Very Happy Tak jsem hledal, hledal, hledal a našel. Akorát v původní verzi to nezpíval Honza Vyčítal, ale asi Michal Tučný (nejsem znalec, tak se možná pletu Very Happy ). Kdo chce, může se k prohlížení obrázků stylově zaposlouchat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 1.10.2011 20:59 so    Předmět: Citovat

Kromě Honzy Vyčítala to s Greenhorny zpíval Josef Šimek.
A taky Jan Werich jako Strojvůdce Příhoda.
A máš to hezký, snad ta mašinka nedopadne jako v tý písni Laughing
Colonel32

PříspěvekZaslal: 2.10.2011 12:04 ne    Předmět: Citovat

http://img231.imageshack.us/img231/2480/18599402.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/3152/77431499.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/8008/50210358.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/3339/12851252.jpg

Nahodil jsem ti na web pár fotek originálu - tedy repliky, samozřejmě, originál se nedochoval. Kvalita dost mizerná, ale uvnitř depa to o moc líp nafotit nešlo.

A ještě jedna alternativa hudebního doprovodu:
http://kmk.fjfi.cvut.cz/Humbuk/Music/Zastav%20svet%20a%20pust%20me%20ven/02_Casey%20Jones.mp3
Kolda

PříspěvekZaslal: 12.10.2011 11:57 st    Předmět: Citovat

A když už poslouchat u lepení modelu stylový hudební doprovod, je tu ještě jedna lahůdka Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=IWFObf8w8IE
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 13.10.2011 13:04 čt    Předmět: Citovat

Díky za odkazy na další verze písničky a za fotky Jupiteru. Ani jsem nevěděl, že ten song existuje v tolika podobách Very Happy Sice nejsem folkař, ale tohle se mi líbí. A k fotkám - no, ty přední kola nejsou na modelu moc podobný předloze, ale ty obliny a zaoblené přechody asi nikdo bez broušení neudělá. Ještě že autora nenapadlo udělat boky kol z těch "zaoblených" polských dílů, jak se musí nastřihnout a pak lepit k sobě - proklínal bych ho ještě teď Very Happy Hnací kola jsou lepší, ty jsou celkem podobný. A ten lesk jako blesk Shocked

Teď jsem měl trochu pauzu, neměl jsem čas a taky mě ten podvozek nějak totálně přestal bavit. Ale musel jsem se dokopat k jeho dokončení, jinak bych se nepohnul dál. Zde tedy komplet hotový přední podvozek:

Tím mám rám lokomotivy dá se říct z krku (snad kromě blatníků u hnacích kol) a můžu začít další etapu. Následovat budou parní stroje a tedy i přechod z černé barvy do zlaté Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 15.10.2011 20:02 so    Předmět: Citovat

Tož a dnes si dáme tu našu Cool

V pozdější fázi foceno bohužel pod lampou, což v tomto případě způsobuje doslova a do písmene svítící hrany - je to retušováno Agamáckou metalízou...

A vtom se mi to vybavilo - celé mé mládí. Mládí strávené na automatech Laughing
Martinus

PříspěvekZaslal: 24.10.2011 12:54 po    Předmět: Citovat

Pokračuju zpracováním ojnic a dalších dílů, abych mohl následně osadit napevno hnací kola:

U modelu není dostatečný počet šedých matic pro nalepení na ojnice (schází 4). Aktualizován bug report.
Martinus

PříspěvekZaslal: 25.10.2011 12:59 út    Předmět: Citovat

Zaujal mě způsob lepení křižáku. Na tloušťku se slepí ze 4 dílů a pak se oblepí páskem. Ve vnitřních dílech jsou výřezy pro osu ojnice, takže horní díl lze přilepit až po vložení ojnice. To ale nelze udělat před přilepením křížáku na model, protože ojnici je nutno prostrčit drážkou v rámu a to lze jen provést jen tím užším koncem zalepeným do křižáku. Napřed je tedy nutné nalepit neuzavřený křižák na pravítka rámu, pak prostrčit ojnici rámem, zalepit ji do křižáku a teprve pak uzavřít křižák horním dílem Rolling Eyes To je vcelku divoké řešení a zbytečná komplikace. Nehledě na to, že pokud oblepuji díl páskem, tak nejlepší je mít ho už na správnou šířku a ne tam ještě pak zasunovat další díl... Všeobecně s touto části stavby (ojnice, křižák) nejsem moc spokojený, má to blbý odstín na retuš, vše se oblepuje proužky a ty se samozřejmě třepí, takže výsledek není moc přesvědčivý. No, stanou se horší věci Wink

EDIT: Blbě se to popisuje, takže zde je asi lepší jeden obrázek než tisíc slov Wink

Ojnice jde protáhnout rámem jen ve směru označeném šipkou, proto ji nelze zalepit do křižáku a ten uzavřít. Musí se to udělat až po nasazení na rám.
Martinus

PříspěvekZaslal: 27.10.2011 12:32 čt    Předmět: Citovat

Zahájena kompletace, z těch povalujících se dílů už mi šla hlava kolem Very Happy Zde vše kromě ojnic již napevno:

Osičky Wz.X je potřeba uříznout o 1mm delší, než jsou zakreslené u modelu. Aktualizován bug report.

Model stavím právě 270 hodin. Ještě 10 a doženu čas stavby Freudensteina, čímž se Jupiter stane mým nejdéle stavěným modelem. To bylo ovšem jasné od začátku Laughing
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.10.2011 20:07 so    Předmět: Citovat

Dokončil jsem rozvod ke kolům, přidávám i poměrovou fotku, kterou požadovali na slovenském fóru Wink Momentální délka je 33 cm. Kompletace toho křižáku nebyla nic moc, ale ve finále je to stejně schovaný...

Následují dvě šoupátkové komory.
Mahdy

PříspěvekZaslal: 30.10.2011 9:40 ne    Předmět: Citovat

Máš to suprový Exclamation Neuvěřitelná čistota, kéž bych taky někdy dosáhnul takových kvalit.
A ten S.a.o.r.m.n je aspoň nefiltrovaný Wink Question
Martinus

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 13:41 po    Předmět: Citovat

Díky Wink
Nevím, co znamená ta zkratka, ale vzhledem k pověsti Staropramenu mezi pivaři to zde asi nelze publikovat Very Happy A je to normální jedenáctka, nefiltrovanou jsem nepil...

Dokončil jsem šoupátkové komory. Na to, že jde vlastně o dvě krabičky, jsou složené z docela dost dílů:
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 19:51 po    Předmět: Citovat

Nefiltrovanej Starouš je mňamkoózní Cool mam ale dojem že je to 13cka.

jo a OT- mašinka ti roste krásně Smile radost pohledět Cool
Martinus

PříspěvekZaslal: 8.11.2011 13:46 út    Předmět: Citovat

Tak ten nefiltrovanej určitě zkusím, já už jsem ho měl v ruce, ale když jsem si přečetl tu proceduru, jak se to má nalejvat, tak jsem málem omdlel Very Happy

Dnes jsem pokračoval blatníky hnacích kol. Zde na scénu vstupuje další barva - modrá. Původně jsem plánoval retuš modrou Agamou, ale není to ono. On ten odstín je sice hodně blízko, ale ta barva je taková hrozně sytá a po zkoušce na blatnících jsem ji zavrhl. Vodovky zde udělají zřejmě lepší službu...

A málem jsem zapomněl - již třetí list s návodovkami odhazuji v dál Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejdi na: