Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jagersky

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 11:50 út    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Najprv sa prilepila ľavá časť terénu, potom stredná časť (vchod) a nakoniec pravá časť:

Tým je predná časť budovy hotová a pokračovať sa bude strednou časťou budovy - konkrétne pavlačemi v 2.poschodí.
jagersky

PříspěvekZaslal: 23.9.2011 11:51 pá    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Spracovanie pavlačí (2 kusy - každá bude z jednej strany budovy) spočívalo v zlepení podlahy a spodnej časti do jedného celku. Ku každej pavlači sa prilepilo vytvarované zábradlie, ktoré tiež pozostávalo z dvoch, navzájom zlepených častí. Potom nasledovalo prilepenie horných častí zábradlia (na obr. 4x krátke, žlté a 2 dlhé, hnedé). Stavba vyzerala nejako takto:

jagersky

PříspěvekZaslal: 23.9.2011 11:55 pá    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Hotové pavlače - s nalepenými zábradliami a ich hornými časťami:

Zospodu pavlačí sa následne prilepia nosiče (každý zlepený zase z 2 dielov). Vzduch vyrežem:

Nasledovať bude prilepenie hotových pavlačí na obe bočné steny budovy divadla.
jagersky

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 12:50 čt    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Nosiče s vyrezaným "vzduchom" + nosiče prilepené na pavlače, ktoré sú tým pádom skompletizované a môžu sa prilepiť k bočným stenám budovy (odspodu sa po prilepení ku stenám ešte prilepí 8 konzol (4 ku každej pavlači)):

jagersky

PříspěvekZaslal: 1.10.2011 17:50 so    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Pripravené obe bočné steny - pred prilepením pavlačí:

a po prilepení pavlačí + detail na konzoly (spodná strana pavlačí):

jagersky

PříspěvekZaslal: 1.10.2011 17:55 so    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Nasledovalo prilepenie oboch bočných stien - najprv k prednej (vstupnej) časti (model je otočený hore nohami!). Aj bez prilepenej zadnej časti je to už pekný "macek" Smile - na dĺžku to v tejto chvíli má 39 cm!:

Po prilepení zadnej časti, a tým uzavretí budovy do pôdorysu, podlepím vnútra oboch bočných stien kartónom.
jagersky

PříspěvekZaslal: 1.10.2011 21:34 so    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Takže, pôdorys budovy divadla je hotový. Na dĺžku má 54 cm! Ako som spomínal, do vnútra som vlepil 2 výstuhy + po oboch stranách bočných stien kartón na spevnenie:

Ešte detail na výstuhy a vlepený kartón:

a teraz nechám budovu pod záťažou cca 24 hodín:

jagersky

PříspěvekZaslal: 5.10.2011 17:49 st    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Stavba pokračuje spracovaním ďalších 2 pavlačí, tentoraz z 1.podlažia, ktoré sú ale podstatne dlhšie = 27 cm!

Prvá pavlač je hotová a po jej dokončení som sa rozhodol, že pri spracovaní druhej budem postupovať trochu inak - odstrihnem chlopne z oboch častí prednej časti pavlače (viď 1 a 2 obrázok), prilepím ich odspodu na vrchnú časť a tú potom prilepím na pavlač natupo. Bude to mať viac výhod = nemusím ryhovať, odpadne strach, aby sa mi pri zlepovaní oboch častí pavlače chlopne navzájom nezlepili, ušetrím čas a v konečnom dôsledku bude výsledok presnejší. Podobne som spracoval aj visutú konštrukciu na Tower Bridge a osvedčilo sa mi to.
jagersky

PříspěvekZaslal: 13.10.2011 21:31 čt    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Po dlhšej odmlke som zase tu, aby som prezentoval ďalší postup stavby - zlepil som druhú pavlač 1.poschodia + medzitým som prilepil na budovu divadla prvú pavlač - trochu som mal strach, ako (pri svojej dĺžke) dosadne, ale našťastie všetko sadlo perfektne:

jagersky

PříspěvekZaslal: 13.10.2011 21:37 čt    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Nasledovalo prilepenie 4 rohových častí terénu (dlažby). Stavba zostáva naďalej pod záťažou kníh a medzitým spracujem 4 schodištia, z ktorých vždy dva budú viesť na pavlač na 1.poschodí. Takto vyzerá prvé schodisko pred zlepením:

Takto spracované (je trochu do "vrtule", ale prilepením k budove sa to zrovnalo):

Priložené "na sucho" k budove divadla:

A prilepené k budove a terénu:

Šandík

PříspěvekZaslal: 13.10.2011 22:10 čt    Předmět: Citovat

Pěkně se s tím pereš. Ten papír rozhodně není ideální, takže máš můj obdiv už za tu vytrvalost. Těším se na finiš ;o)
jagersky

PříspěvekZaslal: 13.10.2011 22:20 čt    Předmět: Stavovské divadlo Citovat

No,Šandíku, už som ten papier niekoľkokrát preberal v tomto vlákne a máš pravdu, bojujem s tým. Na fotkách to zblízka vypadá fakt dosť "chlpate" aj s tou retušou, ale (našťastie) v skutočnosti to tak nevyzerá. Je to asi aj tým, že sa snažím robiť fotky-detaily, čo následne zvýrazňuje všetky chyby,kazy,vady,.....Ukľudňuje ma, že mi zatiaľ všetko sedí, aj keď autor pri tvorbe modelu určite nepočítal s tak tlstým papierom, pretože pri malých dieloch nie všetko na milimeter presne sedí. Finiš sa blíži, ale pri mojom tempe (nesedím nad tým každý deň) to ešte nejaký čas potrvá - zostávajú mi asi ešte 4 strany (B4) + pár dielov v krabičke. Aj tak sa najviac bojím ten zložitej strechy.....Sad Díky za podporu!
jagersky

PříspěvekZaslal: 19.10.2011 10:35 st    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Spracoval som ďalšie 3 schodiská a nasledovalo ich prilepenie na budovu divadla. Ich spracovanie bolo zdĺhavejšie, ale išlo to celkom dobre. Sorry za tú druhú fotku, ale budova divadla je tak veľká, že sa mi ani nevošla celá do objektívu Smile

Nasledovať bude prilepenie terénnych spojok + doplnenie poslednej časti terénu v zadnej časti budovy. Medzi niektorými jednotlivými terénmi mi vznikli špáry, ale to sa bude dať v pohode zakryť vlepeným kúskom papiera z originálneho modelu, aby sedela hrúbka papiera.
jagersky

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 13:21 po    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Po dlhej dobe, počas ktorej som na modeli pokročil len minimálne (nebolo moc času...), pridávam nejaké fotky.
Terén okolo divadla je kompletný (jedná se de facto o dlažbu). Ku schodištiam som spracoval a prilepil vstupné brány (tvorené pravouhlým stĺpom) a mrežami.

Ešte spracujem 9 schodových stupňov, ktoré sa nalepia na dlažbu + mreže pod schodištia, a s výnimkou strechy a doplnkov bude budova hotová. Tu sú niektoré so spracovaných schodov:
jagersky

PříspěvekZaslal: 16.11.2011 10:12 st    Předmět: Stavovské divadlo / Albatros 1991, R.Vyškovský / 1:150 Citovat

Schody a mreže sú hotové:

Nasledovať bude strecha nástavby, tzv. "provaziště":

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

Přejdi na: