Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zu Frühstück in Moskau/1:100/free
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin14785

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 9:59 ne    Předmět: Zu Frühstück in Moskau/1:100/free Citovat

Tohle dioráma je zasazeno do druhé světové války, července 1941 kdy fašistické Německo přepadlo SSSR. Zachycuje tank Tiger (je to free model od Rawena, ztažitelný ze stránky: http://www.rawencomics.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=55)

By martin14785 at 2011-05-29

Naposledy upravil martin14785 dne 29.5.2011 10:20 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martin14785

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 10:18 ne    Předmět: Citovat

jako první jsem vyrobil podstavec z kartonu na kterém dioráma bude stát. Podstasvec je velký 16x16cm. potom jsem na něj umístil kopec vyrobený z papírových kapesníků a žebrovaný kartonem, a pak jsem to celé natřel nahnědo

potom jsem z modelářského štěrku vyrobil štěrkovou cestu, po které Tiger pojede, a pak jsem celé okolí posypal lesní trávou od Fallera (dá se koupit tady: http://www.masinky.cz/produkt/4882-Posyp-PREMIUM-lesni-trava-jemna/index.htm) a umístil na dioráma šipku Feldlazarett (polní nemocnice) byla součástí vystřihovánky Tigera

v podstatě teď je to dioráma celkem hotové, stačí už jen postříkat trávu nějakým lepidlem ve spreji (prosím poraďte mi, o žádném nevím), nakoupit stromky na zalesnění, načernit boky diorámatu a vytisknout a nakepit název diorámatu na dioráma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
acespace

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 20:14 ne    Předmět: Citovat

Jen malá technická:Tiger byl vyráběn až od 1942 Exclamation
Takže u Moskvy určitě nebyl Laughing
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 20:20 ne    Předmět: Citovat

citace:

Co ty víš Very Happy
martin14785

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 21:40 ne    Předmět: Citovat

acespace napsal:
Jen malá technická:Tiger byl vyráběn až od 1942 Exclamation

aha... tak to dioráma hold budu muset zařadit jinam, a přejmenovat na něco ve smyslu bitvy u Kurska (podle wikipedie tam Tigery byly), konkrétní název ještě vymyslím
PI

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 22:11 ne    Předmět: Citovat

Ta tráva ještě není nalepená? Běžný postup je, že naneseš lepidlo a nasypeš trávu (štěrk, písek, ...), mírně zatlačíš a počkáš na uschnutí. Lepidla ve spreji existují (doporučuji použít GOOGLE), ale ta ti vytvoří lepivý povrch ...
Col.P

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 22:29 ne    Předmět: Citovat

Pokuď jde o stromy a keře, tak pokud jich nechceš moc. Dají se v modelářských potřebách koupit, ale jestli chceš samo doma, pořiď si molitanovou drť vyjde to mnohem levněji.

Lepidlo jak již zaznělo nejlepe ve spreji, daji se sehnat ve fotopotřebách jako lepidlo na fotky. pokud tam máš trávu jen položenou a chceš ji zafixovat asi bych to šplíchnul nějakým lakem nebo tak ( dělal jsem to tak u stromu aby ve finale držely)

Jinak prototyp tygeru byl hotov počátkem roku 1942 a o šest měsíců pozdeji došlo následně k prvním nasazením. Wink

ps.(teď jsem kouknul co to máš za trávu, jak již zaznělo napřed lepidlo a pak až následně nanést)
martin14785

PříspěvekZaslal: 30.5.2011 13:00 po    Předmět: Citovat

PI napsal:
Ta tráva ještě není nalepená? Běžný postup je, že naneseš lepidlo a nasypeš trávu (štěrk, písek, ...), mírně zatlačíš a počkáš na uschnutí. Lepidla ve spreji existují (doporučuji použít GOOGLE), ale ta ti vytvoří lepivý povrch ...

tak sem to udělal, a tohle mi vzniklo
martin14785

PříspěvekZaslal: 30.5.2011 13:02 po    Předmět: Citovat

Col.p: stromy kupuji v modelářském obchodě v místě svého bydliště (viz. odkaz na trávu)
martin14785

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 20:10 út    Předmět: Citovat

Tak jsem se znovu podíval na tu trávu a celé to malé diorámátko jsem zretravnil.
A jak mi tu psal acespace tu technickou připomínku tak i to jsem upravil.. mymí se to jmenuje Rusko 1943, a pokud by to bylo možné tak bych byl rád za přejmenování vlákna na nový název. Toto diorámáto (pokud se mi nestane nic mimořádného) budete mít možnost vidět na vlastní oči na modelářské výstavě v Kladně která se tradičně koná někdy v Lednu. A tady jsou nějaké fotky, myslím si že ta tráva vypadá mnohem líp Smile

By martin14785 at 2011-06-14

EDIT: určitě jste si všimli té věže toho tanku že tam nedrží. mám k tomu důvod a to je ten že ještě nevím jakým směrem tam ten tank bude stát. takže ten tam je zatím uplně navolno

Naposledy upravil martin14785 dne 14.6.2011 22:54 út, celkově upraveno 3 krát.
martin14785

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 21:50 út    Předmět: Citovat

Tady ještě dávám fotku na které ho tohle skoro dodělané doirámá po boku rozdělané mobilizace 1:100. Na závěr chci napsat to že moje diorámata musí splnivat několik požavků, hlavním je minimální náklady na výrobu a skladniost modelů, přeci jen bydlím ve věžáku kde máme byt 2+kk takže tu zrovna moc místa nemám, a jsem rád za každý centimetr úkožné plochy pro modely.

martin14785

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 22:56 út    Předmět: Citovat

no ted sem si uvědomil další zbrklou chybu v názvu diorámatu... až ted v 11 večer sem si uvědomilů že žádný Rusko jako stát neexistovalo, takže to už potřetí přejmenuju, ale ted definitivně, na SSSR 1943, upravím to a nafotím zítra, už musím jít spát
Kuba78

PříspěvekZaslal: 14.6.2011 23:32 út    Předmět: Citovat

no kdyz uz si v tom prejmenovavani, co takhle opravit i tu chybku v te prave dioramate?

Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 9:32 st    Předmět: Citovat

Kuby si nevšímej, to je normální agent-provokatér - když se podíváš na jeho písemný projev, rázem zříš, že to je vskutku ta pravá persóna na rady k opravám písmenek Twisted Evil.

Dio "Mobilizace" - budiž - uvidíme, jak to zaplníš.

Ale u toho Ruska (či Savjétskogo sajůza) je dioráma příliš jednoduché a "plytké" - co je sovětského a 68 let starého na kousku zeleného trávníku? Čili na takový pompézní název by to chtělo více vykreslit situaci z té doby - více dobové techniky v rozličném stadiu funkčnosti a rozkladu, kus nějakého toho ukazatele u cesty typu "Mockba 1,31 km TUDY", figurečky vojáčků s cigaretkou a ušima do stran, trochu válečného bince kolem cesty ... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin14785

PříspěvekZaslal: 15.6.2011 16:30 st    Předmět: Citovat

jj vím, to že je to hotovo jsem myslel tak že je hotový ten nejholejší základ do kterého budu zasazovat stromy, nějaký ten binec a poud bych někde viděl figurky vojáků v 1/100 tak bych je tam dal, protože si myslím že figurky v 1/87 jsou moc velké, co se týče té dobové techniky, tak v plánu mám postavit 1 Panther. Bohužel mě hodně brzdí docházející barvy do tiskárny, takže ted toto dioráma jsem nucen dát na chvíli k ledu, a začnu na něm pracovat až budu mít barvy nové.. zatím se budu soustředit na práci na modelech, u kterých nebude potřeba tiskárna
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: