Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Supermarine Spitfire LF Mk. IXE / ABC- R.Vyškovský/DOKONČENÉ
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stuler

PříspěvekZaslal: 26.5.2011 16:02 čt    Předmět: Vickers Supermarine Spitfire LF Mk. IXE / ABC- R.Vyškovský Citovat

Po dlhšej dobe som sa opäť vrhol do nejakého (pre moje skúsenosti) rozsiahlejšieho modelu a tentokrát som sa kvôli svojej vášni a záľube v lietadlách rozhodol pre tento legendárny stíhač, ktorého model som našiel v staršom vydaní "Století vystrihovánek".
Stavbu som začal motorovou časťou lietadla, a hneď sa objavili problémy, ktoré neviem, či som si zavinil sám, no určite sa dali zamaskovať aj lepšie, keby som zo zvedavosti a zbrklosti nepoužil fixu (viz priložené fotky, ktoré sem dávams dávkou váhania, hanby a sebakritiky Very Happy). Jednoducho som prilepil ľavú časť spodnej časti krytu motora a som zistil, že to ku zvyšku veľmi nesedí a ostanú medzery, takže by som to prilepíl buď tak, aby to zapasovalo vpredu, alebo vzadu. Nesprávne som sa rozhodol pre kompromis:

Dúfam, že mi táto chyba neuberie z ďalšieho elánu, a nepokazí celkový dojem z modelu.

Naposledy upravil Stuler dne 24.7.2011 12:15 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
History73

PříspěvekZaslal: 26.5.2011 16:12 čt    Předmět: Citovat

Fuj ta fixa k tomu nesedí Sad .. vem do ruky vodovky nebo temperky a zaretušuj to temperkama.
Jinak k tomu nesedícímu dílu-asi jsi šatně vytvarovla zbytek dílů-je to vidět i na pokroucené ploše pro nalepení čumáku.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
yvan

PříspěvekZaslal: 26.5.2011 18:48 čt    Předmět: Citovat

Jak to sedí nebo nesedí netuším, ale obecně s udělal to nejhorší cos mohl. U souměrných věcí nechávej chyby na každé straně ve stejném místě, protože takto se ti to velice snadno pokroutí, až budeš hledat, co kde spasovat dál. Jestli to jde tak to ještě rozlep nebo rozřízni a zkus to znova. Když to nebude sedět, tak nevadí, ale začni na obou stranách ze stejného místa jinak se ti to vymstí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Skřítek

PříspěvekZaslal: 27.5.2011 15:45 pá    Předmět: Citovat

Tady je velice těžko říci, zda je to chybou při lepení a nebo chybou v modelu, protože mám takový pocit, že tento model rozhodně nepatří mezi jednoduché a už vůbec ne přesné, byť slepit se dá a s trochou nadsázky se dá i říci, že vypadá jako "éro" dle předlohy. U motorové části se to dá ještě docela snadno zamaskovat (jakmile se mi nabijou baterky udělám fotku a pošlu), horší to ale bude u kokpitu, resp. části trupu s kabinou, tam už to chybku neodpustí a pokud to na jedné straně posuneš o malinký kousek na straně druhé to už sedět nebude (rovněž vyfotím). Jinak, ale přeju hodně trpělivosti a určitě model zdárně dokončíš, jsem toho zářným příkladem, neboť nejsem žádný "superlepič" a dodnes se mi modýlek zamlouvá, byť jej již mám slepen velmi dlouho a je to na něm vidět Smile.

PS: nemám jej ale z abíčka, ale ze sešitu "Spitfire našich pilotů" vydavatelství Albatros, měřítko tuším bylo 1:32
Vrbka

PříspěvekZaslal: 27.5.2011 19:23 pá    Předmět: Citovat

Ta fuka je výsledek nepřesností vystřihovánky.Lepil jsem verzi co vydal Albatros a stejný problém. Very Happy
štefíno

PříspěvekZaslal: 27.5.2011 19:57 pá    Předmět: Citovat

Já to vyřešil takhle Very Happy

-Modras-

PříspěvekZaslal: 28.5.2011 16:27 so    Předmět: Citovat

Já mám sešit Spitfiry našich pilotů od Albatrosu, který jsem sehnal na Aukru něco kolem 20,- + poštovné. Kupoval jsem to hlavně kvůli kompletnosti Vyškovánek od Albatrosu. Budu sledovat, protože mám taky v plánu lepit. Jinak Štefíno: Shocked
Stuler

PříspěvekZaslal: 28.5.2011 18:30 so    Předmět: Citovat

Ako spŕzniť Spitfira Pt.2

Vaše slová sa potvrzdujú, model je pre mňa ešte príliš náročný. Po celodennom boji s prekrytom kabíny, ktorého spôsob prevedenia som stále nepochopil, som zlepil potorovú časť a kokpit. Nos sa mi nejako divne sklopil, tentokrát to bola zas asi kombinácia mojej nepresnosti a chyby modelu, ktorú som opäť nedokázal zachytiť a vykompenzovať. Táto chyba mi ubrala chuť venovať sa tomuto modelu, no z povinnosti ho dokončím a o ďalšom postupe budem postupne informovať.

@štefíno: máš to dosť dobré, ozaj si to vyriešil ukážkovo Very Happy no na poliakov si zatiaľ v blizkej a trošku vzdialenejšej dobe netrúfam...nech sa ti s týmto Spitfirom darí Wink

štefíno

PříspěvekZaslal: 28.5.2011 18:35 so    Předmět: Citovat

citace:
nech sa ti s týmto Spitfirom darí

No kéž by, ten už to má za sebou.
Skřítek

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 10:46 ne    Předmět: Citovat

Tak jak jsem slíbil, posílám fotky mého snažení, nicméně předem se omlouvám za kvalitu, foťák je už hodně starý, světlo bylo špatné a ruce v tom taky mají svůj podíl, každopádně jsem se to pukusil vyfotit ta, aby byly vidět veškeré chyby (moje i modelu). Retuš prosím neřeště, žádná tam není a nebude, neboť v době kdy jsem model lepil jsem o něčem takovém ani nevěděl Embarassed .

Stuler

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 11:01 ne    Předmět: Citovat

Ale klobúk dole, na to, ze je to zrejme jedna z tvojich prvotin, sa ti podľa mňa veľmi podaril Wink Ďakujem za fotky, vezmem si z nich príklad Very Happy
Skřítek

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 15:37 ne    Předmět: Citovat

Díky za pochvalná slova. Hlavně setrvej v práci, osobně věřím že každý model je slepitelný, byť to někdy vyžaduje spoustu trpělivosti. Pozor si dej hlavně na část trupu u kabiny, myslím že tato nepřesnost v modelu se více projeví u většího měřítka (nevím zda je ta verze taky 1:32), další velká chyba, ta je ale čistě má, jsou chladiče pod křídly, mám je naopak a už jsem neměl sílu na to to opravit, nicméně většina lidí co model viděla si toho nevšimla.
Stuler

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 18:01 ne    Předmět: Citovat

Pokúsim sa to nejako dotiahnuť do konca, nech je ten model aspoň na 2 týždne vystaviteľný na mojej políčke Very Happy Pridávam fotky ďalšieho progresu. Pridal som pod kabínu centroplán, ktorého zlepenie bolo vcelku jednoduché, len som zvedavý, či chladič zamaskuje tú veľkú medzeru medzi centroplánom a motorom.

Najbližší progress bude až približne o 3 týždne, ak úspešne zložím štátnice a nájdem cestu domov Very Happy
Stuler

PříspěvekZaslal: 10.6.2011 20:45 pá    Předmět: Citovat

Nevydržal som a už mi pekne šibalo popri učení a robení iných kravín, tak som po týždňovom čumení na model trošku strihol, tu je výsledok:

Stuler

PříspěvekZaslal: 19.6.2011 13:03 ne    Předmět: Citovat

Úspešne doštátnicované, môžem lepiť.

Zhotovil som trup aj s vertikálnym stabilizátorom. Jediná nepresnosť modelu v tejto časti bola v prednej chlopni na trupe, ktorou sa pripojí trup s kabínou. Chlopeň bola v obvode trošku menšia, než prierez trupu (na obr.). Táto chyba však vzhľadovo ani funkčne neovplyvní pripojenie trupu ku kabíne.

Tvarovanie trupu a chvostovej plochy mi zabralo asi 8 hodín, som zvedavý, ako bude sediet horizontálny stabilizátor. Výsledok snaženia je tu:

Obe celky priložené nasucho:

Model je pre mňa zatiaľ posun vpred, nie len kvôli tomu, že je to zatiaľ to najnáročnejšie, čo som lepil, ale som si zaobstaral vodové farby, ktorými masovo retušujem a celkom som si ich obľúbil.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: