Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda Fabia S2000/free/1:24

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
khaRel

PříspěvekZaslal: 23.5.2011 21:03 po    Předmět: Škoda Fabia S2000/free/1:24 Citovat

Už dřív jsem se vrhl na tuhle věcičku, ale protože mi přišla moc jednoduchá, tak jsem ji o něco vylepšil. Prořezal jsem výdechy na kapotě, udělal pár děr všude po karoserii, vyrobil vybrání pro značku vzadu a trochu upravil kapličku.

Na stole - March 741 Jägermeißter (100%), foto bude, Škoda Fabia S2000 (95%), Nissan Skyline GT-R (0%) a v přípravě BMW M3 GTR #42
Moje galerie zděs
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
khaRel

PříspěvekZaslal: 23.5.2011 21:05 po    Předmět: Citovat

a teď, když se tak koukám, tak vidím, že se mi nějak moc třepe ruka Sad
Na stole - March 741 Jägermeißter (100%), foto bude, Škoda Fabia S2000 (95%), Nissan Skyline GT-R (0%) a v přípravě BMW M3 GTR #42
Moje galerie zděs
rybak

PříspěvekZaslal: 23.5.2011 22:34 po    Předmět: Citovat

Pěkný, jen je to focený jak přes popelník Very Happy

PříspěvekZaslal: 30.5.2011 21:13 po    Předmět: Citovat

tak sem zkusil udělat lepší fotky, snad se už povedly víc. Jediná věc mě opravdu na tomhle počinu štve, a to je asi tisk kombinovaný mojí neobratností.

Jde o to, že kdykoli jsem měl ruce špinavé od lepidla, lepidlo na barvě tisku dokonale uschlo, ale nepřilnulo, takže model nevypadá ani jako pokapaný lakem, ale zůstaly na něm kousky otisků prstů.. Některý jsem se pokusil odřezat žiletkou, jiný zamatlat nožem, ale ani jedno nebylo dobrý. Snad by to šlo posléze zamaskovat lakem, co myslíte?
Moje galerie zděs
ali

PříspěvekZaslal: 31.5.2011 6:45 út    Předmět: Citovat

Čisté ruce to je základ. U modelu jehož část je bílá to platí dvojnásob.
Při lepení nanáším lepidlo hrotem kružítka a pokud to přeženu otírám hadříkem, snažím se ruce co nejméně dostávat do styku s lepidlem (nechce se mi pořád běhat do koupelny).
Pokud by se ti podařily odstranit "žmolky" přischlého lepidla, mohl by tomu lak trochu pomoci. Pokud bys to stříknul v tomhle stavu, moc bych na vylepšení vzhledu nesázel...
khaRel

PříspěvekZaslal: 31.5.2011 11:16 út    Předmět: Citovat

jisteže, čistý ruce základ jsou. já lepidlo nanáším špendlíkem přivázaným ke špejli, spoje přidržuju pinzetou, kterou utírám do hadříku, ale občas někde něco ukápne, a já pak řeším takovejhle problém. u kupovaných modelů se mi to ale takhle ještě nikdy nestalo, tam ta barva hezky saje. takže řikáte ořezat, zamalovat bílý fleky a pak lakovat? Rolling Eyes Laughing
Moje galerie zděs
ali

PříspěvekZaslal: 31.5.2011 11:26 út    Předmět: Citovat

Ořezat samozřejmě nee Wink Lehce odškrábnout (bez porušení tisku) by to mohlo jít.
Nebo to můžeš zkusit hned přelakovat, třeba to pomůže, ono pokud to nezkusíš tak to nezjistíš Laughing
khaRel

PříspěvekZaslal: 10.8.2011 21:10 st    Předmět: Citovat

tak milí zlatí, pokročil jsem v tomto projektu. Díky chybějícím návodným kresbám (protože té pepakuře fakt nerozumim a některý věci jsou na modelu fakt jen proto, že byly v modelu pro počítačovou hru) jsem si kola decánko zjednodušil, nicméně i tak mám teď v zádech porodní bolesti Razz Při navlíkání toho, co se jeví jako ráfek, jsem si připadal jako bednář. a s výsledkem jsem nadmíru spokojen, vypadá to kouzelně. teď ještě ty tři další

ještě dovnitř přijde brzda, a tak se ptám- nevíte někdo jaké barvy byly třmeny na Fabii v Monte Carlu 2009?
Moje galerie zděs
yvan

PříspěvekZaslal: 10.8.2011 22:50 st    Předmět: Citovat

Trochu ty paprsky zkrať, v reálu jsou rovné (možná mírně prohnuté dovnitř ve střední části). Třmeny bych řekl tmavošedá s kapkou hnědé.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: