Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

T478.1 / Štefíno / 1:25 / Stavba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tata
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 22:36 ne    Předmět: Citovat

Jo ve styku jsou vybroušené "stříbrné" po venku rezavé Laughing jinak je to slitina a jeden váži +-15kg .
PS: pokud bys chtěl něco nafotit tak napiš dělám v Lok. depu takže nejni problém .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
štefíno

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 22:51 ne    Předmět: Citovat

Díky za ochotu. Jak jsem psal, nafoceno mám celkem hodně, jenže vždycky se něco najde, co člověku chybí. Jinak celkem nážez, že to váží 15kg Very Happy

Dnes jsem opět patinoval, takže po dnešku už mám hotovou čtvrtinu, to jest jedno dvojkolí s motorem. Už chybí jen ty značky, ale ty udělám až poté, co mi dojde leštitelná barva na obvod kola. Fotky dodám zítra, teď už se to špatně fotí. Nicméně začíná se mi to líbit Smile
Jene

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 10:26 po    Předmět: Citovat

štefíno napsal:
Nicméně začíná se mi to líbit Smile

Aj mneeee.... Very Happy
Dokončené: ZSSK 754 055-2_1:87;
Aktuálne: PKP ST 44 M 1:87 - prestavba na ČSD T 679.1168 M 1:45
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 13:31 po    Předmět: Citovat

Tak přidávám slibované fotky. Nakonec jsem ty značky natřel, byl to lepší postup. No a teď už ty fotky...

Motor

Dvojkolí a brzdy:

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 14:16 po    Předmět: Citovat

Nic moc. Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mara

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 20:50 po    Předmět: Citovat

Cool luxusní prácička...
Asi máš patinu v rukou (to jde vidět), ale i v oku. U tak rozsáhleho modelu bych se bál, že další totožné díly bych nenapatinoval "stejně"...
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 20:58 po    Předmět: Citovat

Brzdic: .... Laughing
Mara: Je to muj první model, který barvím, když nepočítám pušku, kterou jsem jen tak nabarvil jednolitou barvou. Takže patinu se ještě učím, jsem začátečník. Ale píšu si kuchařku, takže spolehám na to, že stejný postup = stejný výsledek Smile Ono tam je vlastně X dílů, každý má jinou patinu. Takže se nebojím.
štefíno

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 13:28 st    Předmět: Citovat

Dnes mi došla leštitelná barva a tak jsem se mohl pustit do dokončení kol a následně jsem první nápravu zkompletoval. Nyní dokončím druhý motor, čímž dodělám druhou nápravu a pak už jen dokončit brzdy a první podvozek je hotovo.

Jak se dívám, budu pak muset ještě celý podvozek sjednotit co se patiny týče. Ale to už bude pohodička.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 27.7.2011 15:17 st    Předmět: Citovat

Má sem smysl něco psát. Tohle není moc příbuzné s pojmem papírový model Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.7.2011 15:45 pá    Předmět: Citovat

Ale je to příbuzné, jen trochu jinak pojaté Razz

Tak nějaký malý postup. Co k tomu říct. Podložky jsou rzí zbarveny více do oranžova, takže i na modelu jsou více do oranžova. Závlačky z drátu 0,2, ta samá patina co u podložek. Druhé dvojkolí jsem zkušebně nasadil , lehce zafixoval, abych zjistil, jak je na tom geometrie. Výsledek je takový, že stojí pevně na všech čtyřech kolech, takže spokojenost.

Omlouvám se za ty závlačky, ale foťák mi to ne a ne zaostřit :red:
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.8.2011 21:19 čt    Předmět: Citovat

Mám dotaz.Během dokončování prvního podvozku jsem zároveň zhotovil 2 vzduchojemy. Ty popíšu a nafotím zítra. Nyní mám však dotaz. Nádrže spojuje trubka, ta trubka je jen na jedné straně? Mám za to, že na jedné straně je vstup a výstup, na druhé je právě tato spojovací trubka. Díky

štefíno

PříspěvekZaslal: 5.8.2011 19:36 pá    Předmět: Citovat

Nuže dobrá. Budu dělat podle sebe, ale zkuste si pak rozumovat že to má být tak a tak Laughing

Takže dnes přináším slíbené fotky. Začnu podvozkem. Ten se pomalu ale jistě blíží k finále. Momentálně chybí už jen brzdy. Musím říct, že váhu to má pěknou, na to, že je to jen jeden podvozek Confused

No a nyní vzduchojemy. Čela jsou zhotovena moji metodou. Tzn sandwich 4mm tlustý, zbroušený do průměru 18mm (každá desetinka hraje roli!) a následně zboušen rádius. Takto jsem udělal 4 vpodstatě shodné čela. V místě díry jsem nalepil ventyly?, které jsem oblil lepidlem. Následně jsem zhotovil střední část a dvě postraní části válce. Na postraní části jsem nalepil čela, vše přesně sedlo a spojil vše dohromady. V místě spoje částí válcu jsou nalepeny pásky, na která následně přišla nalepit konstrukce, která drží vzduchojemy pod rámem. Na spoji čela a vnějšího válce je imitován svar, který je podle mě důležitým prvkem každého vzduchojemu. No a pak už se vše zkompletovalo a nakonecl jsem osadil spojovací trubku. Ještě mě napadlo ohledně barvení.Neleze mi do hlavy proč, nicméně čela jsou v reálu (aspoň u mé focené lokomotivy) zbarveny pulka rez, půlka barva. A tak jsem to udělal stejně.

No a na závěr společná fotka. Válce se mi zdály malé, nakonce to však vypadá, že je to OK.

AmatER

PříspěvekZaslal: 5.8.2011 22:20 pá    Předmět: Citovat

ke zbarvení vzduchojemů - ono to, co vypadá jako rez, povětšinou není produkt koroze materiálu vzduchojemů, ale prach z brzdových špalků.

PříspěvekZaslal: 5.8.2011 22:46 pá    Předmět: Citovat

Jo jo, já vím. Proto to jen přepráším barvou a rez jako takovou dělám jen tam, kde se drží voda a tam, kde podle fotek usoudím.
Libor Strejc

PříspěvekZaslal: 6.8.2011 8:33 so    Předmět: T 478.1 Citovat

Zdravím, nádherná práce, takhle rozsáhlý model bych asi nebyl schopen dokončit, budu dál přihlížet, s barvami to umíš s papírem jakbysmet.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Přejdi na: